Knihy
E-knihy

Výživa ako zbraň proti rakovine

Potraviny, ktoré pomáhajú v prevencii a liečbe nádorov

Balneotherma, 2008
Vydavateľstvo
Balneotherma, 2008

Kniha prvýkrát vyšla na jeseň v roku 2005 v Kanade vo francúzskom jazyku. Dodnes bola preložená do 12 jazykov, v niektorých vyšla už v treťom vydaní...

Čítaj viac

8,36 €

Bežná cena Bežne 8,80 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha prvýkrát vyšla na jeseň v roku 2005 v Kanade vo francúzskom jazyku. Dodnes bola preložená do 12 jazykov, v niektorých vyšla už v treťom vydaní. Autori - Richard Béliveau a Denis Gingras - sú poprední vedeckí pracovníci v oblasti onkológie na Quebeckej Univerzite v Montreali, výskumne sa zaoberajú vplyvom potravín a stravovania na vznik a vývoj nádorov. Výsledky dlhoročného výskumu sa touto knihou snažili priblížiť všetkým, ktorí si uvedomujú riziko a závažnosť rakoviny - zdravým, chorým a vyliečeným. Jazyk knihy je zrozumiteľný i neodborníkom, text je funkčne doplnený tabuľkami, grafmi a obrázkami. Čitateľ získa exaktne overené poznatky o chorobe a možnostiach jej liečby, čo ho určite bude motivovať k zmene stravovacích návykov. Po prečítaní knihy bude vedieť ako, ale najmä prečo tak má urobiť.


Slovenský preklad: MUDr. Janka Zálešáková, Prof. RNDr. Jozef Čársky, CSc.
Korektúra prekladu: PhDr. Toska Mistríková
Korektúra slovenského jazyka: Prom. ped. Erika Mistríková
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
218
Hmotnosť
780 g
Rok vydania
2008
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Balneotherma
Rozmer
211×211 mm
ISBN
8096991112
Naše katalógové číslo
51993

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

46 hodnotení

43
0
2
0
1

Anna
21.8.2015
Názor čitateľa
Doporučujem prečítať každému, komu záleží na vlastnom zdraví. Kniha je napísaná zrozumiteľne a pútavo. Ja osobne som, po jej prečítaní, zmenila niektoré svoje stravovacie návyky.
Čítaj viac
Michal Lukáč
1.3.2013
Najnovšie poznatky a výsledky výskumov
Počas posledných pár mesiacov som vo voľnom čase nerobil a nečítal nič iné, iba všetky dostupné vedecké správy a výsledky najnovších výskumov, či už lekárskych alebo skôr mikro - biologických, pretože táto kniha vyšla vo svojom originálnom vydaní v roku 2005 a u nás až v roku 2008.

Z hľadiska dostupných možných doplnkov a zložiek stravy vedci a ani medzinárodné vedecké štúdie neprišli extra na nič nové, iba potvrdili účinnosť látok popísaných v tejto knihe a podrobne popísali mechanizmus ich účinku na takej úrovni, ktorá už hraničí s mojim chápaním a nakoniec aj znalosťou angličtiny (hoc je veľmi dobrá), keďže som to musel všetko preluskať cudzojazyčne a v odbornej terminológii.

Súhlasím s názorom Juraja Čelku! PS: teraz už len dúfať, že takáto doplnková / synergická liečba skutočne zaberie.
Čítaj viac
jozef
19.12.2012
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

túto knihu som si neprečítal celú, ale keď som v nej natrafil na časť, v ktorej písali, že chemoterapia neohrozuje zdravé bunky, tak som mal dosť....teda, aspoň dúfam že som si nepomýlil knihu :)
Čítaj viac
2.1.2014
Názor čitateľa
Naozaj ste si pomýlili knihu.
V hodnotenej publikácii sa nepíše, že chemoterapia neovplyvňuje zdravé bunky, pretože ovplyvňuje všetky bunky, ktoré sa práve delia (rakovinové sa delia rýchlejšie a preto sú ovplyvnené najviac). Vlastne kniha nie je o chemoterapii ale o vplyve výživy na tvorbu, progresiu a propagáciu zhubných nádorov. Je mi ľúto, že ste vašou poznámkou, možno neúmyselnou, vniesli do diskusie niečo cudzorodé.
JZ
Čítaj viac
Ľudmila Kostelníková
28.10.2012
Názor čitateľa
Skutočne veľmi poučná a užitočná kniha! Prečítala som ju na jeden hlt a stále sa k nej vraciam. Vrelo odporúčam každému, to chce vedieť, ako bojovať (nielen) proti rakovine prírodnými zbraňami.
Čítaj viac
MUDr.Ladislav Peregrim
29.10.2010
Doporučujem ako povinné čitanie pre každého
Vynikajúca kniha,mnohí si ju kúpili na moje doporučenie, základ je
v prirodzenej strave, nepropaguju žiadne drahé potravinové doplnky
z lekárne, skôr ich odmietajú. MUDr.L.Peregrim
Čítaj viac
Ľubica Kuttnerová
1.6.2010
Dobre podané základné fakty
Vynikajúca kniha, jednoducho podané fakty, posúva v informovanosti do predu! Po prečítani som nadobudla dojem, že už viem ako sa rakovine elegantne vyhnúť. Kniha je určená pre celosvetovú populáciu. Doporučujem, aj keď sa nedajú použiť všetky ich rady. Prečo? Kôli celosvetovosti.
Čítaj viac
Martin Štrba, Martinus.sk
19.9.2008
Bežná cena
Vážení zákazníci,
ospravedlňujeme sa Vám za chybičku, ktorá sa pri tomto titule vyskytla. Kniha Výživa ako zbraň proti rakovine sa bežne predáva za 396 Sk (€13,14) a túto cenu máme zmluvne dohodnutú s vydavateľom. Väčšina zliav sa generuje automaticky, a preto sme nedokázali vydavateľstvu zaručiť predajnú cenu 396 Sk (€13,14). Preto sme stanovili vyššiu "bežnú cenu" so zľavou 20%, aby v prípade zmeny zľavy sa nezmenila naša predajná cena (systém vždy uprednostní najvyššiu zľavu).
Všetkým zákazníkom, ktorí si knihu kúpili drahšie vrátime rozdiel medzi ich nákupnou cenou a 396 Sk (€13,14). Ďakujeme p. Dane za upozornenie.
Čítaj viac
dana
18.9.2008
Predrazena "bezna " cena o 100Sk
Mili citatelia, ak mate zaujem o tuto knihu, na tomto webe je cena prilis vysoka. Da sa kupit za 396Sk v klasickom knihkupectve - nepisem kde, aby to nebolo povazovane za reklamu.
Ak tento prispevok vymazete, dajte mi prosim vediet na mail, preco ste tak potrebnu knihu extremne predrazili, ked vo vseobecnosti panuje nazor, ze internetovy obchod je lacnejsi. Dakujem za odpoved.
Čítaj viac
Juraj Čelko
28.8.2008
Výživa ako zbraň proti rakovine
Je to vynikajúca kniha, ktorá vyplnila vákuum do domácom knižnom trhu.
Veľkým prínosom je stanovisko autorov - dvoch špičkových profesionálov, ktorí nemajú finančné prepojenie s farmaceutickým priemyslom a tak si mohli dovoliť zverejniť neskreslené informácie vyplývajúce z výsledku výskumu týkajúceho sa vplyvu výživy na prevenciu rakoviny. To, že si navyše dovolili kritizovať aj viaceré produkty farmaceutického priemyslu je skutočnosť, s ktorou sa v dnešnej dobe nestretávame. Obdivuhodné je aj to, že autori dokázali odbornú terminológiu naservírovať laikom v ľahko straviteľnej a dokonca veľmi atraktívnej forme.
Čítaj viac
Martin
Martin
25.8.2008
Vynikajuca kniha
Velmi hodnotna kniha. Spristupnuje velmi vela cennych informacii a rad. Som rad, ze som si ju kupil.
Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia