Knihy
E-knihy

Fyzika po kapitolách 10

Magnetické pole

STU, 2007
Vydavateľstvo
STU, 2007
10. diel série
Fyzika po kapitolách

Magnetické pole sa prejavuje silovým pôsobením na elektricky nabité častice, ktoré sa vzhľadom na pozorovateľa pohybujú. Takéto častice vytvárajú elektrický prúd...

Čítaj viac

3,79 €

Posielame do 11 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

3,79 €

Viac o knihe

Magnetické pole sa prejavuje silovým pôsobením na elektricky nabité častice, ktoré sa vzhľadom na pozorovateľa pohybujú. Takéto častice vytvárajú elektrický prúd. Na nepohybujúcu sa nabitú časticu magnetické pole nepôsobí.Pohybujúce sa elektricky nabité častice, teda elektrický prúd, nielen že podliehajú pôsobeniu magnetického poľa, ale sami vo svojom okolí vytvárajú magnetické pole.

Na dôkladný kvalitatívny, ale najmä kvantitatívny opis týchto javov, treba zaviesť veličiny, ktorými sa magnetické pole charakterizuje. To je predmetom prvej podkapitoly - o silách v magnetickom poli. Druhá podkapitola opisuje vznik magnetického poľa v okolí vodičov elektrického prúdu, zavádza magnetický tok a končí uvedením príslušnej Maxwellovej rovnice. Tretia podkapitola opisuje vlastnosti magnetického dipólu a poľa v jeho okolí. Posledná - štvrtá podkapitola je venovaná opisu magnetického poľa v prostredí, na rozdiel od predchádzajúcich podkapitol, ktoré opisujú pole vo vákuu, ktoré je prakticky zhodné s poľom vo vzduchu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Fyzika po kapitolách 10 - Ivan Červeň
Fyzika po kapitolách 8 - Ivan Červeň
7,58 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
52
Hmotnosť
90 g
Rok vydania
2007
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
STU
Rozmer
145×205 mm
ISBN
9788022738842
Naše katalógové číslo
49170

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Fyzika po kapitolách 10 - Ivan Červeň
Fyzika po kapitolách 8 - Ivan Červeň
7,58 €

„Nemiluj knihy, aby si si nimi ozdobil svoj príbytok, ale preto, aby si nimi vyzdobil srdce i ducha.“

Jan Patočka