Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o kniheSince its first publication in 1890, Oscar Wilde's only novel, The Picture of Dorian Gray, has remained the subject of critical controversy. Acclaimed by some as an instructive moral tale, it has been denounced by others for its implicit immorality. After having his portrait painted, Dorian Gray is captivated by his own beauty. Tempted by his world-weary friend, decadent friend Lord Henry Wotton, he wished to stay young forever and pledges his very soul to keep his good looks. As Dorian's slide into crime and cruelty progresses, he stays magically youthful, while his beautiful portrait changes, revealing the hideous corruption of moral decay. Set in fin-de-siecle London, the novel traces a path from the studio of painter Basil Howard to the opium dens of the East End. The text of this edition is derived from the Oxford English Texts, which prints acritically established version of the first book edition of 1891. Also included is a new, fuller introduction, which considers the difference between the 1890 and 1891 texts, Wilde's range of sources, significant critical approaches to the novel and its reputation since 1891, full explanatory notes that identify Wilde's sources, and an up-to-date-bibliography.
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Picture of Dorian Gray - Oscar Wilde
Darker - E L James
22,44 €
Ušetríte 3,87 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
229
Hmotnosť
210 g
Rok vydania
2008
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Oxford University Press
Rozmer
130×195 mm
ISBN
0199535989
Naše katalógové číslo
48819

Čo si myslíme my

Andrea Cingelová
Andrea Cingelová
zamestnanec
5. apríla 2017

Prvýkrát v histórii ma zaujalo povinné čítanie!!! Boh žehnaj, Oscarovi Wildovi, že zmenil môj názor na klasickú literatúru, lebo už som strácala nádej, plus konečne som pochopila, prečo ľudia občas pri knihách používajú synonymum „nadčasová“. Lebo presne taká je táto kniha! Zaujímalo by ma, čo by Oscar Wilde povedal na dnešnú dobu, kedy sa všetci snažíme vyzerať čo najkrajšie/najzdravšie, kedy si ľudia nechávajú pichať rôzne injekcie „mladosti“, kedy sa ľudia nechávajú dobrovoľne rezať, len aby vyzerali stále mlado... Mám pocit, že keby sa dala mladosť skutočne zachytiť jediným ťahom štetca, väčšina ľudí by pre krásny výzor dnes bez mrknutia oka obetovala aj svoju dušu, ale pre krásne vnútro by neminuli ani cent. Myslím, že to čaro nadčasovosti tu vyplýva hlavne z toho, že ľudia boli, sú a budú malicherní, zahľadení do seba či príliš leniví na to, aby sa pozerali pod povrch. Určite si knižku prečítajte, ak ste tak ešte neurobili. Krásny štýl písania, poučný príbeh popretkávaný múdrymi a vtipno-sarkastickými poznámkami, ktoré dokonale vystihujú aj dnešnú spoločnosť.
PS. Nie je to ale smutné, že ani po toľkých rokoch, čo ubehli od prvého vydania tejto knihy, sme sa ako ľudstvo stále nepoučili?

Čítaj viac
Klaudia Feketeová
Klaudia Feketeová
zamestnanec
14. augusta 2016

Určite poznáte ten pocit, keď dočítate dobrú knihu a rozmýšľate nad ňou ešte niekoľko týždňov po dočítaní. The picture of Dorian Gray som čítala pred dvoma rokmi a stále sa k nej vraciam. Je to to najkrajšie napísané dielo, aké som doteraz čítala a Oscar Wilde bol naozaj majstrom slova. Nadčasovosť, krása a úderná výstižnosť jeho textov sa len ťažko dá prirovnať k inému autorovi.
Čítala som aj český preklad a aj keď myšlienky zostali, krása originálneho textu pominula a tak naozaj stojí za to, prečítať si to v angličtine.
Odporúčam všetkým, ktorí majú radi kvalitnú klasickú literatúru a lyrickú, priam poetickú prózu.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

213 hodnotení

75
17
9
3
1

Mari
26. 11. 2014
Evergreen
The Picture of Dorian Gray patrí medzi najlepšie diela aké som kedy čítala. Napriek tomu, že od napísania knihy ubehlo už vyše 100 rokov, je až neuveriteľné, aký je román nadčasový. Čitateľ prežíva postupný rozklad Dorianovej spočiatku čistej a úprimnej duše a zároveň sa mu zarývajú pod kožu omamne znejúce slová lorda Henryho. Človek sa miestami až desí aké jednoduché a nenápadné môže byť schádzanie z cesty. Veru, i dnes by sa niektorým ľuďom zišlo pozrieť sa na odraz stavu svojej vlastnej duše. Príbeh je o to pútavejší, že obsahuje autobiografické prvky. Jednoznačne odporúčam prečítať.
Čítaj viac
Ondrej Tarkoš
Ondrej Tarkoš
23. 12. 2012
90%
Kniha sa mi páčila, aj keď niektoré pasáže boli nezáživné až nudné. Na druhej strane, príbeh bol miestami veľmi napínavý a niekedy som so zatajeným dychom čakal, čo sa stane a ako to celé dopadne, a to aj napriek tomu, že som tento príbeh sčasti poznal. Môžem povedať, že patrila medzi tie lepšie a hlavne zaujímavejšie knihy z povinného čítania... ale number 1 to nie je :)
Čítaj viac
Lucia P.
2. 9. 2012
Názor čitateľa
Hoci je to povinné čítanie, prečítala som ju bez nátlaku :)
Čítaj viac
Martina T.
Martina T.
8. 3. 2011
Oscar génius
Úžasná, nadčasová, idúca úplne pod kožu....k tejto sa dá vracať stále.
Čítaj viac
Lucia Némethová
Lucia Némethová
14. 4. 2010
Názor čitateľa
Skvela kniha. Citala som ju iba po anglicky, anglictina je pomerne jednoducha v tejto knihe. Odporucam a má veľmi dobrý predhovor (čo sa dá dobre využiť pri práci s knihou)
Čítaj viac
janča =]
1. 4. 2009
jou jou
ja to mám po slovensky a chcem aj po anglicky bo v poslednej dobe mám chuť si to prečítať po anglicky :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
The Picture of Dorian Gray - Oscar Wilde
Darker - E L James
22,44 €
Ušetríte 3,87 €

„Vždy si predstavujem, že Raj musí vyzerať ako knižnica.“

Jorge Luis Borges