Knihy
E-knihy

Umelecký šperk, dizajn, architektúra

Vydavateľstvo
Ateliér Amulet, 2008

Monografia je komplexnou prehliadkou tvorby výtvarníka a architekta Karola Weisslechnera, ktorý sa popri pedagogickom pôsobení na VŠVU v Bratislave systematicky zaoberá individuálnou tvorbou...

Čítaj viac

50,45 €

Bežná cena Bežne 53,11 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Monografia je komplexnou prehliadkou tvorby výtvarníka a architekta Karola Weisslechnera, ktorý sa popri pedagogickom pôsobení na VŠVU v Bratislave systematicky zaoberá individuálnou tvorbou. Venuje sa autorskému šperku a objektu, ale aj dizajnu, architektonickým návrhom a scénografii. Výpravná, s nesmiernym vkusom vytvorená publikácia, je verným obrazom svojho „objektu“. Naplno je v nej predstavená umelcova mnohotvárnosť, jeho schopnosť spájať naoko nezlučiteľné, stavať do kontrastu protichodné a vytvárať tak vždy niečo nové, prekvapujúce, neraz i provokujúce.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Hmotnosť
1680 g
Rok vydania
2008
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ateliér Amulet
Rozmer
240×285 mm
ISBN
9788096984107
Naše katalógové číslo
48312

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Imro Girašek
14.4.2010
Ako to vidím ja......

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Na výzvu (Martinus-a) odpovedám.Nečital som celú knihu, mám iba celoživotné samovzdelávanie tak v praktickej tvorbe ako i v historii umenia,architektúry a dizajnu ,archeologii ,historie staviteľstva a stavieb.Samozrejme ma zaujimajú aj šperky.Suhlasím s recenzentmi ktorí sa vyjadrili k tvorbe K.Weislechnera a dodávam s pokorou .
Z môjho pohľadu sú to šperky,ktoré vyjadrujú dej,filozofický názor tvorcu. Prvky šperkov vyjadrujú -symbolizujú (všetko so všetkým súvisi) interpersonifikujúce suvislosti,kde abstrakcia je realita,šperk rozpráva svoju históriu.
Čítaj viac

„Spisovateľ je človek, ktorému nestačia knihy tých druhých.“

Shaw G.b.