Knihy
E-knihy

Žhavé komodity

Jak může kdokoliv investovat se ziskem na světových trzích

Grada, 2008
Vydavateľstvo
Grada, 2008
Edícia
Finance

V publikaci je velmi poutavě a srozumitelně vysvětlena pozice komodit ve finančním světě, proč nemají respekt a proč jsou stále podceňovány. Autor vychází ze své praxe a popisuje proč založil vlastní komoditní index...

Čítaj viac

3,96 €

Bežná cena Bežne 4,16 €

Ušetríte 5%

Posielame do 9 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V publikaci je velmi poutavě a srozumitelně vysvětlena pozice komodit ve finančním světě, proč nemají respekt a proč jsou stále podceňovány. Autor vychází ze své praxe a popisuje proč založil vlastní komoditní index a proč očekává růst cen komodit v dalších letech. Vysvětluje i různé způsoby jakými lze investovat do komodit a důvody růstu cen komodit. Objasňuje podstatu futures kontraktů. Dále se podrobně věnuje Číně, kterou považuje za budoucí světovou velmoc číslo jedna. Následují analýzy pěti komodit, zabývá se fundamentálními faktory, které ovlivňují jejich nabídku a poptávku: ropa, zlato, olovo, cukr, káva.

Z obsahu:

O autorovi
Úvod: Komodity nemají úctu
1. Dalším novým hitem jsou – "věci"
2. "Ale..."
3. Vstup do komodit
4. Vstup na komoditní trhy
5. Poznámky z divokého, divokého Východu
6. Sbohem, levná ropo
7. Zlato – mystika proti realitě
8. Těžký kov s potenciálem vysokých ambicí
9. Hledání dalšího maxima cukru
10. Může káva povzbudit?
Závěr
Příloha I
Čítaj viac
Kúpte spolu
Žhavé komodity - Jim Rogers
Sapiens - Yuval Noah Harari
19,23 €
Ušetríte 2,83 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2008
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Grada
Rozmer
140×210 mm
ISBN
8024723426
Naše katalógové číslo
47446

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

16 hodnotení

14
0
1
1
0

Tomáš
31.7.2015
Nie
Nemám rád tieto akože "odborné knihy", v skutočnosti je to len povrchná literatúra, ktorá má hlavne namotivovať. Kniha je len slabým a povrchným prienikom do problematiky (nieže by to bolo pre Američanov typické :) a neponúka žiadne komplexné analýzy komoditných trhov ako celku. Zameriava sa len na vytipované komodity, s ktorými má autor skúsenosti, ale to je málo, prečo napr. nie čaj, bavlna alebo striebro? Ropa je už dávno pasé, neplatí jedine ak sa bude ťažiť na dne severného oceánu. A že Čína cca do 5-10 rokov zažije brutálny ekonomický pád dnes už tušia mnohí skutoční ekonómovia, ak si ujo myslí že je dobré tam investovať tak nech to robí, aby nebol sklamaný. Určite by som sa zameral viac do Latinskej Ameriky. Za ďaleko komplexnejšiu považujem knihu "Komoditné trhy a reálne investície" od Chovancovej, ktorá obsahuje fundamentálne a technické analýzy prakticky všetkých typov.komodít (dokonca aj hnojivá, vzduch a vodu).
Čítaj viac
Michal Zuber
Michal Zuber
4.7.2009
Podstata komodit
Ator pan Rogers popisuje historiu a analyzu komodit ako ropa, cukor, zlato, kava, olovo, pri ktorych opisuje ich historiu, dopyt a ponuku. Kniha neobsahuje praktiky ci techniky ako kupovat ci analyzovat komodity, ale ich podstatu, ze co su, kde a ako sa obchoduju, ich dopyt a ponuku na trhu. Jeho filozofia je zalozena na dopyte a ponuke podla, ktorych investuje. Kniha je zaklad pre pochopenie podstaty komodit.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Žhavé komodity - Jim Rogers
Sapiens - Yuval Noah Harari
19,23 €
Ušetríte 2,83 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth