popis
Slov...
Slovenske narodne povstanie 1944 (Martin Lacko)

Slovenské národné povstanie 1944   

Martin Lacko  ·  Vydavateľstvo: Slovart, 2008
VYPREDANÉ
Bežná cena: 16,95 €
Naša cena: 16,10 €
Ušetríte:5% (0,85 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Tento titul je, žiaľ, vypredaný (Čo to znamená?).

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 223 strán
 • pevná s prebalom väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Povstanie v roku 1944 sa ako symbol antinacistického odporu zaradilo medzi nekritizovateľné otázky povojnového politického a spoločenského života na Slovensku. Historik Martin Lacko ponúka na túto udalosť nerozlučiteľne spätú s našimi dejinami nový pohľad. Pri písaní vychádzal zo zachovaných správ účastníkov povstania i ďalších historických prameňov. Publikácia obsahuje fotografie z partizánskeho života aj mapy povstaleckého územia.

Podrobnosti

 • Počet strán: 223 strán
 • Väzba: pevná s prebalom väzba
 • Rozmer: 170×245 mm
 • Hmotnosť: 630 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 8080855758
 • Rok vydania: 2008
 • Naše katalógové číslo: 47136
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovú adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: Slovenské národné povstanie 1944Zdieľať

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 10 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Karol
Karol
07.09.2014
Reagovať
29. august 1944

Ďakujem pán Lacko za výbornú knihu.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
René Pavlík
René Pavlík
08.01.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Konečne pravda, aj keď opatrná. Čakám na knihu, ktorá pravdivo a komplexne opíše život v 1. SR. V ktorej bude zhodnotené úsilie jej zakladateľov, každodenný život občana, pomery do vypuknutia SNP a následné dôsledky. Z práve počítanej knihy je zrejmé, že mnoho ľudí vstúpilo do povstania na základe dezinformácií, povstanie nebolo slovenské, ale československé, že sa vo svojom dôsledku pričinilo o zánik vlastného štátu Slovenského národa. V civilnej zložke - partizánskej - mali hlavné slovo sovietski velitelia, v armádnej čechoslovakisti. V pozadí stál Beneš. Očakávania aktívnych účastníkov sa naplnili iba v malej časti. Je "také slovenské", že historici ktorí celé desaťročia písali bludy o SNP ešte aj dnes bez hanby vystupujú na verejnosti. Je "také slovenské", že politici, ktorí sa pod povstanie podpísali neboli žiadnym spôsobom potrestaní.
Z publikácie vyplýva, že SNP nebolo ani slovenské, ani národné. Že vypuklo nepripravené, nekoordinované a nezabezpečené. Malo priamu príčinu v obsadení územia nemeckou armádou, deportovaní odzbrojených vojakov, deportovaní Židov, množstva trestov smrti. Každý kto si knihu prečíta má možnosť posúdiť čo 29. augusta oslavujeme.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (18)   nie (6)  
Nahlásiť recenziu
Dedo Blažov
Dedo Blažov
11.02.2013
Reagovať
Názor čitateľa

Keď vypuklo Povstanie,mal som päť rokov a býval som v Brezne teda v centre Povstania.Zažili sme veľa ťažkých dní,ba aj mesiacov..Je pozoruhodné,že tieto udalosti mi utkveli čiastočnne v pamäti,aj keď na niektoré neskoršie si nepamätám.Samozrejme,že som si nemohol z týchto detailov vytvoriť obraz o SNP,ale čítal som doslova všetko,čo mi na túto tému "prišlo pod ruku" a počúval rozprávanie priamych účastníkov.Kniha M.Lacku je podľa môjho názoru vyváženým hodnotením tejto nesporne význemnej udalosti v histórii Slovenska.Nebudem polemizovať s niektorými názormi autora ktoré ,akoby nebrali dostatočne do úvahy medzinárodnú situáciu,v ktorej sa Slovensko nachádzalo a akú rolu v nej hralo. Ale je to len nepodstatná osobná pripomienka,veď ďalší vývoj udalostí ukázal,že vývoj histórie nie je priamočiary.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
Andrej Bohuš
Andrej Bohuš
28.12.2012
Overený nákup Reagovať
Názor čitateľa

Fantastická objektívna publikácia nezaťažená komunistickou propagandou posledných 60-tich rokov. Určite odporúčam prečítať každému, aj keď sa o história toľko nezaujíma. Je napísaná veľmi pútavým a pritom historicky presným spôsobom.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (7)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
Peter Šimurka
Peter Šimurka
16.09.2012
Overený nákup Reagovať
Vďaka Martinovi Lackovi

Túto knihu by si mal prečítať každý. Martin Lacko napísal knižku tak pútavo, že človek až neverí, že ide o literatúru faktu. Skutočne odporúčam číta sa veľmi dobre.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (6)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
Majo
Majo
07.09.2012
Reagovať
Pochvala

Skvelý, reálny a hlavne ničím neovplyvnený pohľad na SNP, táto knižka ma presvedčila kúpiť si aj ostatné knihy od Lacka

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
Andrej Kostúr
Andrej Kostúr
18.04.2012
Overený nákup Reagovať
Názor čitateľa

Vynikajúci a reálny pohľad na povstanie. Som veľmi rád, že sa konečne našiel niekto, kto veci pravdivo popísal. Odporúčam prečítať.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
lajbach
lajbach
05.02.2011
Overený nákup Reagovať
Názor čitateľa

aj keď moja prvá kniha o povstaní, myslím že napísaná dobre..

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
Juraj Jančovič
Juraj Jančovič
01.12.2010
Overený nákup Reagovať
Názor čitateľa

Veľmi dobre napísaná kniha o povstaní, jej pohľad je až zarážajúco reálny a teda kritický. Vrelo odporúčam.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Marek Lakatos
Marek Lakatos
27.04.2010
Reagovať
Názor čitateľa

Vynikajúca kniha od historika nezaťaženého ani ľudáckou ani komunistickou minulosťou. Naozaj nový a kritický pohľad na najvýznamnejšiu udalosť našich moderných dejín. Nič nie je čierne ani biele.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Peter
Peter
28.11.2009
Reagovať
Konečne kniha o povstaní, v ktorej sa neglorifikujú komunisti!

Zaujímam sa o povstanie, nakoľko v ňom bojoval môj dedo. Často nám ako deťom hovorieval, ako to v skutočnosti v povstaní bolo. A jeho príbehy boli vždy diametrálne odlišné od toho, čo sme sa museli učiť v škole. Dedo nebol komunista. A do povstania sa zapojil, lebo dostal povolávací rozkaz a myslelo sa, že sa ide bojovať proti Nemcom. Neskôr vysvitlo, že sa bojovalo aj proti vlastným. Väčšina vojakov potom z povstania odišla, lebo nechceli bojovať proti prezidentovi. Konečne vyšla kniha, ktorá mi odhalila všetky súvislosti, ktoré dedo nepoznal, nakoľko bol len radový vojak, strelník, ako sa vtedy hovorilo. Vďaka!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (7)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Beáta Blaženiaková
Beáta Blaženiaková
27.11.2008
Reagovať
Názor čitateľa

Pravdupovediac som bola na urovni co sa tyka slovenskeho historickeho povedomia ako bezny slovak. Avsak moj pristup k vnimaniu slovenskej historie zmenilo to, ze som odisla do Ceska, nie natrvalo. Zrazu som zacala citit vacsiu potrebu poznat krajinu, republiku, kde zijem a kde som sa narodila. Preto kniha Slovenske narodne povstanie je krasnou a prijemnou (na citanie) ukazkou toho, ze minulost sa nas stale dotyka. Preto naozaj velmi odporucam knihu, ktorej tema je dodnes kontroverzna i pre historikov. Pre mna vsak objektivne udava skutocnosti, ktore sa stali v case najtazsom pre slovensko a tiez utvori celkovy obraz o skutocnostiach danej doby a clovek nebude poznat to, co nam serviruje politika a ludia, ktori ju robia.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (6)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Nitrianske kniežatstvo
Naša cena: 26,89 € (ušetríte 4%)
Vo Vydavateľstvo RAK Budmerice vychádza už roky vypredaná a dlho očakávaná kniha Jána Steinhübela, Nitrianske kniežatstvo, rozsiahla 600 stranová...
Turci, Habsburgovci a iné pohromy
Naša cena: 6,60 € (ušetríte 5%)
Ďalší diel edície Naše hrôzyplné dejiny čitateľom overeným odľahčeným spôsobom približuje udalosti, ktoré nasledovali po bitke pri Moháči. Detskí...
Sloveni a Slovensko
Naša cena: 19,90 €
Objavná práca historika pôsobiaceho v Južnej Afrike prináša úplne nové pohľady na preddejinné korene Slovákov a priebeh osídlenia stredoeurópskeho...
Jozef Tiso (1887 - 1947)
Naša cena: 15,20 € (ušetríte 5%)
V roku 2007 si pripomenieme stodvadsiate výročie narodenia Jozefa Tisu a šesťdesiate výročie jeho potupnej smrti, ktorú mnohí súčasníci považovali...
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovú adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Sloveni a Slovensko
Cyril A. Hromník
Naša cena: 19,90 €
Stredoveké Slovensko
Matúš Kučera
Naša cena: 13,21 €
Dejiny štátu a práva na území Slovenska I.
Peter Mosný, Miriam Laclavíková
Naša cena: 11,40 €
Jozef Tiso (1887 - 1947)
Milan S. Ďurica
Naša cena: 15,20 €
Nitrianske kniežatstvo
Ján Steinhübel
Naša cena: 26,89 €
Slovenské dejiny pre každého
Ivan Mrva
Naša cena: 10,36 €
Národný kalendár 2017
Naša cena: 3,80 €
Ďalšie knihy od autora
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Harry Potter a Prekliate dieťa (Kniha 8)
J.K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany
Naša cena: 14,39 €
Si ako slnko
Táňa Keleová-Vasilková
Naša cena: 8,72 €
Kód 7
Jozef Banáš
Naša cena: 11,82 €
Nie som žiadna bábovka
Miriam Šmahel Kalisová
Naša cena: 13,52 €
Fitness diár 2017 (slovenský jazyk)
Naša cena: 10,35 €Knihy nemajú byť nábytkom, ktorý by ozdoboval byt, majú byť potravou, ktorá živí ducha. (Petrarca)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 332 625,51 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička