popis
YES! Angličtina - nová maturita - základná úroveň (B1)

YES! Angličtina - nová maturita - základná úroveň (B1)   

25 maturitných tém, kompletná gramatika

Andrea Billíková, Soňa Preložníková  ·  Vydavateľstvo: Enigma, 2008
Edícia: Chystáte sa na maturitu?   Séria: YES!  
VYPREDANÉ
Bežná cena: 12,30 €
Naša cena: 9,84 €
Ušetríte:20% (2,46 €)
Poštovné zadarmo nad 39 €! Objednajte si tovar spolu nad 39 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Tento titul je žiaľ vypredaný (Čo to znamená?).

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • Príloha: CD
 • 385 strán
 • brožovaná väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Tento titul je v ponuke aj vo vydaní z roku 2012
Angličtina – nová maturita – základná úroveň je určená študentom, ktorí sa rozhodli maturovať z anglického jazyka na základnej úrovni (B a C). Zahrňuje prípravu na ústnu a písomnú časť maturitnej skúšky z angličtiny.


Prvá časť knihy (ústna časť) obsahuje 20 vypracovaných maturitných tém v 20 lekciách nenáročnou, zaujímavou a interaktívnou formou. Jednotlivé lekcie obsahujú otázky na konverzáciu k danej téme, úvodný text so zvýraznenou kľúčovou slovnou zásobou a frázami, zoznam slovnej zásoby a fráz s prekladom, cvičenia na zopakovanie slovnej zásoby a najbežnejších konverzačných fráz, vzorové zadania úloh pre ústnu (internú) časť maturity. Úvodné texty sú načítané lektormi na CD, ktoré je súčasťou knihy.


Druhá časť knihy (písomná časť) predstavuje 10 úloh na precvičenie počúvania s porozumením, 10 úloh na precvičenie anglickej gramatiky a 10 úloh na prácu s textom. Úlohy sú typologicky zostavené podľa požiadaviek na externú časť maturitnej skúšky. Súčasťou tejto časti knihy je aj prepis nahrávok a kľúč správnych odpovedí k úlohám. CD obsahuje monologické a dialogické texty, ktoré sú nahovorené anglickými, írskymi, americkými a slovenskými učiteľmi angličtiny. Študentom ponúkame vypracované modelové úlohy písania formálneho a neformálneho listu, eseje, príbehu, správy a opisu. Pri každom útvare sú uvedené poznámky „sprievodcu“ a cenné rady, ako správne písať a o čom písať.


Tretia časť knihy zahrňuje doplnkové čítanie faktografických textov o anglicky hovoriacich krajinách a mestách a o Slovensku, zoznam užitočných výrazov a fráz na riadenie konverzácie a krátke ukážky dialógov v angličtine. Tu uvádzame aj stručný prehľad anglickej gramatiky, zoznam nepravidelných slovies, slovotvorbu a základné frázové slovesá.


Angličtina – nová maturita – základná úroveň je vhodná na individuálne štúdium i na prácu v triede. Táto učebnica bola napísaná v snahe uľahčiť prácu učiteľom a prípravu maturantov. Veríme, že sa pre vás stane praktickou pomôckou na hodinách angličtiny.

Podrobnosti

 • Príloha: CD
 • Počet strán: 385 strán
 • Väzba: brožovaná väzba
 • Rozmer: 155×235 mm
 • Hmotnosť: 420 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788089132546
 • Rok vydania: 2008
 • Naše katalógové číslo: 46170
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovu adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

Zaradené v kategórii

Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: YES! Angličtina - nová maturita - základná úroveň (B1)Zdieľať

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 19 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Upozornenie pre čitateľov! Niektoré recenzie prezrádzajú aj dôležité momenty deja. Aby sme vám nepokazili prekvapenia a pôžitok pri čítaní, text týchto príspevkov je automaticky skrytý a označený červeným pásikom. Ak si želáte, môžete si ho sami zobraziť.
Paulina
Paulina
09.04.2014
Reagovať
Kniha obsahuje vela chyb 1

Neviem ci len ja mam tu smolu a zle vydanie, ale kniha mi bola odporucena aby som sa z nej ucila na maturitu, no po precitani niekolkych clankov som nasla neskutocne mnozstvo chyb ci uz zly preklad, alebo slovosled velmi ma to prekvapilo a preto tento negativny nazor. Jedinou takou vyhodou knihy je, ze vsetko co je v nej obsiahnute zodpoveda naozaj levelu B1 clanky su kratke a vystizne takze zaklad poskytnu ale nedostaneme ani o kusok viac.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (0)  nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Soňa Kondelová, Andrea Billíková
Soňa Kondelová, Andrea Billíková
12.09.2014

Milá Paulína !

Pravidelne sledujeme reakcie študentov a učiteľov na naše knihy. Keďže knižky priebežne revidujeme a dopĺňame podľa feedbacku študentov a učiteľov, je pre nás aj Vaše hodnotenie dôležité. Je však veľmi ojedinelé a prekvapujúce. Naozaj nám ešte nikto nenapísal, ani nepovedal, že v knihe je „neskutočné množstvo chýb“ (nikto nespomenul ani malé množstvo chýb.) Knihu totiž používa "neskutočné množstvo" škôl (mnohé ako základnú učebnicu). Je až neuveriteľné, aby si toľko čitateľov nevšimlo toľko chýb a nenapísalo nám o tom. Robíme aj semináre pre učiteľov, ktorí učebnice používajú - nikto z nich nás na "záplavu chýb" v učebnici neupozornil.

Knihu z väčšej časti písali priamo britskí lektori a celú ju niekoľkokrát revidovali.

Prosím, nájdite si chvíľočku času a pošlite nám do redakcie (enigma@enigma.sk) zoznam výrazov a formulácií, ktoré sú podľa Vás chybné. Budeme sa im podrobne venovať a napíšeme Vám k nim odborný komentár.

"...nedostaneme ani o kúsok viac..." Nie je nám celkom jasné, čo presne máte na mysli. Píšete to však v súvislosti s úvodnými textami. Je to naopak: nie o kúsok, ale oveľa viac k obsahovej a jazykovej stránke každej témy dostane čitateľ v cvičeniach (na čítanie a počúvanie s porozumením, hovorenie a písanie), v powerpointových prezentáciách ku každej téme, na 100 stranách gramatiky s cvičeniami, v doplnkovom materiále a v hodinovom videu k ústnej skúške s návodom. To všetko za cenu rešpektujúcu študentskú peňaženku.

Maturanta maturujúceho na úrovni B1 sme tak doslova zahrnuli materiálom. Zahrnúť ho množstvom materiálu k jednotlivým témam však nie je zložité, umenie je poskytnúť mu množstvo materiálu premyslene prepracovaného, na danej jazykovej úrovni, v správnej postupnosti a v jednej knihe. Podľa reakcií učiteľov a študentov, ktorí pomocou tejto knižky úspešne zmaturovali, sa nám to podarilo.

Aj naďalej budeme s nimi komunikovať, aby sme naše knižky čo najviac prispôsobili tomu, čo maturanti naozaj potrebujú. V najbližšom, aktualizovanom vydaní základnej úrovne bude napríklad viac, aj náročnejších nahrávok a cvičení na počúvanie s porozumením.

(P. S. Predpokladáme, že máte najnovšie vydanie knihy.)


Autorky

Nahlásiť recenziu
Jarmila
Jarmila
21.02.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Túto knihu potrebujem k maturite. Je formulovaná tak, aby to každý pochopil. Som s ňou veľmi spokojná.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (1)  nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Silvia
Silvia
27.01.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Z tejto knihy mám veľkú radosť. Naozaj mi pasuje vo všetkom. Nahrávky sú super nahovorené,rozumiem dobre. Len neviem, či mám niečo s DVD,lebo v pc mi nejde vôbec spustiť, len v obyčajnom dvd prehrávači áno.A pozerať to na televizore,nič moc :/

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (1)  nie (1)  
Nahlásiť recenziu
beta
beta
25.12.2013
Reagovať
nový pohľad na štúdium
Tento príspevok prezrádza dôležitý moment deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili požitok z čítania. Prajete si ho zobraziť?

Kniha je pomocník pre všetkých študentov jazyka, nielen maturantov. Len nerozumiem, prečo v balení je údajne DVD s prezentáciami tematických okruhov a je tam len praktická ukážka maturitnej skúšky, inak kvalita nahraných textov je spoľahlivá. Odporúčam.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (1)  nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Jakub
Jakub
05.03.2014

Po vložení do PC pravím kloknúť na: preskúmať a zobrazia sa témy spracované v powerpointe.

Nahlásiť recenziu
Katarína Kovaríková
Katarína Kovaríková
21.12.2013
Reagovať
Názor čitateľa 1

Túto knihu mám doma,ale nerozumiem tomu prečo keď som si ju kúpila nebolo k tomu CD ani u Vás ani v Panta Rhei. Zato B2 ho má v balení!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (1)  nie (2)  
Nahlásiť recenziu
Mgr. Vladimír Preložník
Mgr. Vladimír Preložník
11.09.2014

V cene knihy je samozrejme aj CD - a nielen to, ešte k nej patrí aj DVD (CD a DVD sú zabalené v úhľadnej kazete). Pokiaľ Vám ho predajca ku knihe nepriložil - reklamujte. Na nosičoch je bohatý zvukový a obrazový meteriál, ktorý iste oceníte.
Cena kompletu na Martinuse (10,40 €), je viac než priateľská, kniha má vyše 400 strán +CD + DVD.
Vydavateľ

Nahlásiť recenziu
13.12.2013
Reagovať
Názor čitateľa 1

velmi dobra kniha, ktorá ma pripravi na matuirtu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (0)  nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Robo
Robo
25.11.2013
Reagovať
Excelent :D 1

The best book, i've ever had!
Výborná predpríprava na maturitu z ANJ, ja chcem s angličtinou pracovať aj v živote, takže určite sa mi ešte zíde, no odporúčam ju každému maturantovi ... :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (1)  nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Erik
Erik
07.11.2013
Reagovať
Najlepšia kniha 2

Táto kniha je najlepšia na prípravu maturít zo základnej úrovne B1. Sú tam jednoducho a veľmi dobre vypracované maturitné predmety. Vynikajúca slovná zásoba, ktorá sa Vám zíde ku každej téme. Dobre sú tam vysvetlené všetky časy v angličtine a k tomu aj veľa cvičení. Ak sa niekto pripravuje podctivo na maturitu z tejto knihy, maturita je úplne nič. Vrelo odporúča, je to NAJLEPŠIA KNIHA NA PRÍPRAVU NA MATURITY. Veľká chvála pani autorkám :) super :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (2)  nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Betka
Betka
14.10.2013
Reagovať
úžasné 1

Naozaj veľmi dobrá kniha, som s ňou spokojná.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (0)  nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Ewi
Ewi
17.09.2013
Reagovať
super 1

som spokojna s knihou, ale hlavne by som chcela pochvalit obchod, rychlo dodany tovar a spokojnost s moznostami zaplatenia... martinus.sk mate u mna velke + :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?  áno (1)  nie (0)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Cudzoložstvo
Naša cena: 8,72 € (ušetríte 20%)
Linda má tridsaťjeden rokov a v očiach druhých vedie dokonalý život: žije vo Švajčiarsku, jednej z najbezpečnejších krajín sveta, má stabilné...
Nevinným sa neodpúšťa
Naša cena: 10,36 € (ušetríte 20%)
Každý normálny človek má aspoň jedného kamaráta či kamarátku. Niekedy sa z nich stanú manželia, niekedy manželky, občas ostanú kamaráti kamarátmi....
Telo ako posilňovňa
Naša cena: 7,99 € (ušetríte 20%)
Doteraz neexistuje podobná kniha. Roky a roky – od olympijských športovcov z antického Grécka až po dnešné jednotky špeciálnych operácií −...
Hra o tróny
Naša cena: 19,12 € (ušetríte 20%)
Hra o tróny je prvým dielom majstrovskej série najvýraznejšieho súčasného autora v žánri fantasy. Hrou o tróny začal George R.R. Martin ságu, v...
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovu adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Španielčina pre samoukov + MP3 Audio CD
Bohdan Ulašin
Naša cena: 11,99 €
Understanding Literature
Anton Pokrivčák, Silvia Pokrivčáková
Naša cena: 7,92 €
Úvod do antropológie
Branislav Malík
Naša cena: 6,49 €
Nemčina pre opatrovateľky
Michal Dvorecký, Gudrun Mücke
Naša cena: 10,39 €
Dějiny psychologie
Alena Plháková
Naša cena: 12,96 €
Pohádky bratří Grimmů / Märchen der Brüder Grimm
Jacob Grimm, Wilhelm Grimm
Naša cena: 7,99 €
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Pečieme podľa obrázkov + DARČEK
Naša cena: 8,42 €
Cudzoložstvo
Paulo Coelho
Naša cena: 8,72 €
Manželovo tajomstvo
Liane Moriartyová
Naša cena: 11,92 €
Hra o tróny
George R.R. Martin
Naša cena: 19,12 €
Moje jedlo 2
Martin Pyco Rausch
Naša cena: 11,19 €Skončil som kurz rýchločítania a dokázal som prečítať Vojnu a mier za dvadsať minút. Je to o Rusku. (Woody Allen)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 183 872,90 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička