Knihy
E-knihy

História zadnými dverami

Nezvyčajné príbehy zo slovenských a svetových dejín

Premedia, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Premedia, 2019

Kniha História zadnými dverami je unikátny projekt, v ktorom sa viac ako päťdesiat slovenských historikov spojilo a prinieslo niekoľko desiatok príbehov, ktoré ukazujú, že dejiny nie sú len výpočtom rokov a faktov. Najväčšie historické o

Čítaj viac

12,90 €

Bežná cena Bežne 19,95 €

Ušetríte 35%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Kniha História zadnými dverami je unikátny projekt, v ktorom sa viac ako päťdesiat slovenských historikov spojilo a prinieslo niekoľko desiatok príbehov, ktoré ukazujú, že dejiny nie sú len výpočtom rokov a faktov. Najväčšie historické osobnosti mali aj svoju veľmi ľudskú stránku a nie vždy sa všetko dialo na základe dôkladných kalkulácií či plánov. Čitateľ sa v príbehoch siahajúcich od stredoveku po najnovšie dejiny 20. storočia dozvie zaujímavosti, ktoré sa do učebníc dejepisu nedostali.

Popri bojiskách či konferenčných sálach tu majú miesto verejné záchody, absurdné právne nariadenia, podivné stredoveké rituály, rôzne formy podvratnej činnosti, vplyv alkoholu na dejinné udalosti, sexuálne radovánky a pokrytectvo vrchnosti dávnej i takmer súčasnej, politické vtipy a satira či príklady toho, že niektoré neduhy v politike majú dávnu tradíciu. Mihnú sa tu slávne osobnosti ako Kennedy, Chruščov, Štefánik či Hurban Vajanský, ale aj množstvo postáv, o ktorých ste nikdy nepočuli, a pritom sú ich osudy nemenej zaujímavé, niekedy veselé a niekedy tragické.
Čítaj viac
Kúpte spolu
História zadnými dverami - Slavomír Michálek
Navždy spolu - Alexa Riley
19,80 €
Ušetríte 10,05 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
600
Vydavateľstvo
Premedia
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
461291
Rok vydania
2019

Čo si myslíme my

Tomáš Ulej
Manažér vývoja
8. februára 2019

Výborná kniha, skvelé čítanie aj pre laika, samé chutné, šťavnaté príbehy! Veľmi sa z tohto počinu teším! Určite hodnotné aj pre výučbu dejepisu na stredných školách.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Rasťo
24.1.2019
Skvelé čítanie
Super kniha, vrelo odporúčam. Čitateľ uvidí ľudský rozmer dejín, aj viacero úsmevných situácií, ktoré život prináša. Je tam pestrá tematika jednotlivých príspevkov približujúcich dejiny od stredoveku až po súčasnosť.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
História zadnými dverami - Slavomír Michálek
Navždy spolu - Alexa Riley
19,80 €
Ušetríte 10,05 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia