Knihy
E-knihy

Drž hubu a bude ti dobre

...alebo skús sa vzoprieť a uvidíš, čo sa stane.

Motýľ, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Motýľ, 2019

Každé rozhodnutie zatvára jedny dvere a otvára iné. Čo keď sa však v živote rozhodnete tak, že za zatvorenými dverami zostane vaša rodina, domov, práca, životný sen a všetko, čo ste mali a po čom ste túžili? Čo keď vo svojom...

Čítaj viac

7,70 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 22%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Každé rozhodnutie zatvára jedny dvere a otvára iné. Čo keď sa však v živote rozhodnete tak, že za zatvorenými dverami zostane vaša rodina, domov, práca, životný sen a všetko, čo ste mali a po čom ste túžili? Čo keď vo svojom vnútri viete, že inak ste spraviť nemohli? Budete stále so svojím životom spokojný? Budete ďalej veriť, že ho skutočne žijete, hoci ste o všetko prišli?Viktor viedol spokojný život. Mal všetko, čo naň potreboval. Dostal však možnosť získať ešte viac. Stačilo povedať áno. Podporovalo ho v tom jeho okolie i rodina, ale on sa nepodriadil. A tak postupne o všetko prišiel.Vtedy ho stretol mladý dokumentarista, ktorý zaznamenal jeho životný príbeh, aby ukázal, ako dokážu s človekom zatriasť okamihy, keď sa ocitá v blízkosti smrti, keď o všetko prichádza a rozhoduje sa, či má cenu ďalej žiť.„... až keď sa ti začne rúcať pevná pôda pod nohami a ty budeš musieť prehodnocovať svoj život, naučíš sa mnohé nové veci. Veci, o ktorých si ani len netušil, že môžu existovať. Myseľ sa ti vyprázdni od povinností a všedných problémov a to prázdno v tvojej hlave zaplnia dôležité otázky. Až teraz budú skutočne dôležité.“
Čítaj viac
Kúpte spolu
Drž hubu a bude ti dobre - Pavol Zlatovský
Moc faktov - Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling Rönnlund
21,60 €
Ušetríte 7,20 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
168
Vydavateľstvo
Motýľ
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
459937
Rok vydania
2019

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

7 hodnotení

5
2
0
0
0

Sebastián
predvčerom
Výborný počin
Mimoriadne sľubný debut! Kniha Drž hubu a bude ti dobre od mladého začínajúceho autora Pavla Zlatovského ponúka znepokojivý obraz spoločenských a sociálnych pomerov súčasnosti, na pozadí ktorých rozohráva príbeh jednotlivca bojujúceho s touto neúprosnou mašinériou. Osud hlavnej postavy Viktora Kozára je na prvý pohľad obyčajným príbehom bežného človeka, ktorý sa môže prihodiť komukoľvek, no jeho postupný pád z bodu, kedy mal v živote všetko podstatné, do bodu, kedy prišiel na základe svojich vedomých rozhodnutí takmer o všetko, pôsobí mimoriadne rušivo a v istom zmysle je varovným prstom poukazujúcim na fakt, akú zásadnú rolu dokážu v našich životoch zohrať zdanlivé drobnosti a aká je krehká hranica medzi úspechom a fatálnym osudom. Autor vo svojej knihe mimoriadne sugestívnym a vecným spôsobom pomenúva a diagnostikuje súčasný status jednotlivca v spoločnosti, v ktorom podľa neho zakladajúcu úlohu zohráva rozhodovanie sa v kritických životných momentoch a následky z nich vyplývajúce, ktoré kauzálne súvisia s tlakom okolia na konanie jedinca. Vo svojej podstate sa nám text snaží podsunúť otázku absurdnosti fenoménu, kedy namiesto toho, aby sme odbočili doľava, sa vydáme doprava, čím dokážeme zmeniť chod absolútne všetkého v našom ďalšom živote. Autor nám vďaka tomu servíruje nasledovnú fundamentálnu otázku: čo je v našom živote skutočne podstatné? Je možné dosiahnuť spokojnosť so svojím životom a so svojimi rozhodnutiami i vtedy, keď vieme, že hoci sme v danom momente mali pred sebou na prvý pohľad atraktívnejšiu voľbu, napokon sme sa rozhodli inak a neprinieslo nám to to, po čom sme túžili?
Z hľadiska štýlu podania príbehu hodnotím veľmi pozitívne pohrávanie sa autora s naratívnymi prvkami rôznych žánrov, v rámci ktorých sa miestami nevyhýba napríklad ani jemným hororovým rozprávačským postupom. Z pohľadu dynamiky je text pomerne priamočiary a má plynulý a zrozumiteľný dej, ktorý autor nesabotuje zbytočnými diskurzmi, vďaka čomu sa kniha číta veľmi komfortne. Rovnako opisy nie sú zbytočne zdĺhavé a bez nejakého prikrášľovania sa sústreďujú sa iba na to, čo je pre účel daného momentu podstatné. Hoci sú jednotlivé kapitoly koncipované ako kvázi samostatné príbehy rôznych postáv, ktorých osud zdanlivo nie je nijakým spôsobom prepojený, autor napokon jednotlivé príbehové línie veľmi efektne a zmysluplne prepája do jednotného a logického celku.
Sumárne hodnotím knihu ako veľmi príjemné spestrenie a prírastok do slovenskej literatúry a autorovi prajem veľa tvorivých síl a entuziazmu pri písaní jeho nasledujúceho počinu.
Čítaj viac
Lenka
6.3.2019
prijemne citanie
Pri citani knizky od mladeho slovenskeho zacinajuceho autora som sa doslova nevedela odtrhnut. Dej bol zaujimavy a dynamicky, pacilo sa mi striedanie opisov a rozhovorov postav. Kniha cloveka nuti nad mnohymi vecami sa zamysliet, ale zaroven ju mozno zaradit k prijemnemu oddychovemu citaniu. Budem sa tesit aj na dalsie knizky od tohto autora a odporucam ho aj ostatnym citatelom.
Čítaj viac
Zuzana Pobiecká
Zuzana Pobiecká
5.3.2019
Vyborna kniha
Kniha je zaujimava od zaciatku az do konca, pekny opis postav a situacii. Vyborne sa cita a mam velku radost ze sa nasiel taky mlady a talentovany slovensky spisovatel. Tesim sa na jeho dalsie knihy.
Čítaj viac
Lucia
4.2.2019
Príjemné prekvapenie
Musím sa priznať, že pri slovenskej literatúre často pociťujem istú dávku skepsy. Preto som veľmi rada, že túto knihu môžem bez pochýb zaradiť k tým, ktoré ma o tento pocit pripravujú. Čo sa týka použitého jazyka a štýlu písania, možno by na nich nebolo nič zvláštne, ak by nešlo o tak mladého začínajúceho autora, u ktorého pôsobí ich použitie, v pozitívnom zmysle slova, veľmi prekvapivo. Ide o pomerne jednoducho písané, zbytočne nepresladené dielo, ktoré si vyslovene žiada dočítať ho do konca. Kniha je prepletená myšlienkami, ktoré váš skutočne donútia na chvíľu zastať a zamyslieť sa nad tým, či žijete život podľa svojho svedomia a presvedčenia, alebo sa len snažíte žiť tak, aby vám „bolo dobre“. Na príbehu Viktora Kozára jasne vidieť, že vzoprieť sa tomu, čo od nás spoločnosť očakáva, nemusí byť vôbec jednoduché, a často stratíte viac, než ste si možno dokázali predstaviť.
Čítaj viac
Valeria
19.1.2019
Mám radosť, že som sa dostala k tejto knihe

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Je to slovenské a navyše prvotina mladého človeka, no myslím, že stojí za to. Kniha nie je dlhá a nie je napísaná zložito, no nesie v sebe vážny príbeh o tom, že aj keď sa človek niekedy snaží žiť svoj život podľa svedomia, často mu to neprinesie pokoj a bohatstvo. A hlavne je to kniha o ľuďoch bez domova, ktorí sa nenápadne vynárajú počas toho, ako príbeh plynie, až nás ku koncu ich osudy zavalia. Kniha je napísaná z dvoch perspektív. Prvá je príbehom Viktora, ktorý sa snaží po nešťastí v rodine žiť spravodlivý život. Tú druhú tvoria vsuvky zo života mladého muža, ktorý hľadá dokonalý príbeh, aby mohol napísať svoju prvú veľkú reportáž. V knihe je poskrývaných mnoho symbolov, no nie sú nútene vysvetlené, takže si myslím, že každý človek, ktorý bude knihu čítať, v nej nájde niečo svoje. A popri tom som milo prekvapená, že sa v nej nenachádzajú zbytočné vulgarizmy, ako to často v slovenských knihách býva.
Čítaj viac
Petra Vargová
6.12.2018
Výborná.
Som veľmi rada, že som objavila nového zaujímavého autora s veľkým potenciálom. Priniesol netradičný pohľad na život človeka, ktorý sa ocitol v situácii, ktorá sa môže stať každému z nás. Nečakajte nič sladkého. Ide o román, pri ktorom sa zamyslíte a bude plynúť veľmi príjemne. Odporúčam na tieto sychravé dni. Zhltnete to raz dva a budete mať zaručene fajn pocit.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Drž hubu a bude ti dobre - Pavol Zlatovský
Moc faktov - Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling Rönnlund
21,60 €
Ušetríte 7,20 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka