popis
Bdelosť
Bdelost (Anthony de Mello)

Bdelosť   

Anthony de Mello  ·  Vydavateľstvo: Eugenika, 2008
VYPREDANÉ
Bežná cena: 6,60 €
Naša cena: 6,27 €
Ušetríte:5% (0,33 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Tento titul je, žiaľ, vypredaný (Čo to znamená?).

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 192 strán
 • brožovaná väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Tento titul je v ponuke aj vo vydaní z roku 2013
Jedna z celosvetovo najznámejších a najlepších kníh v oblasti duchovného rozvoja. Množstvo čitateľov z rôznych krajín sa vyslovilo, že im táto kniha zmenila život. De Mello bol zaujímavá osobnosť: pôvodom Ind, jezuitský kňaz, ktorý sa veľa učil napríklad aj zo zenového budhizmu, patril k velikánom modernej spirituality, spájajúcej esenciu západného a východného mysticizmu. V Bdelosti rozpráva o tom, čo je to vedomé vnímanie skutočnosti, zbavenie sa ilúzií a predsudkov a presvedčenia, že šťastní môžeme byť len za určitých podmienok. Jednoduchými slovami, ktoré však v sebe majú nesmiernu silu, za pomoci príhod zo života, metaforických anekdôt i vtipov popisuje, ako vyzerá život, keď človek zmení svoj spôsob vnímania a nazerania na veci.
"Do ničoho nezasahujte. Nič neriešte. Iba sa pozerajte. Pozorujte. Ľudia sa neustále snažia riešiť niečo, čomu pritom ani poriadne nerozumejú. Stále niečo riešime, však? Nikdy nás nenapadne, že netreba nič riešiť. Skutočne nie. Aké osvietené zistenie! Stačí veci jednoducho pochopiť. Keď ich pochopíme, samé sa zmenia."

Podrobnosti

 • Originálny názov: Awaraness
 • Počet strán: 192 strán
 • Väzba: brožovaná väzba
 • Rozmer: 118×180 mm
 • Hmotnosť: 120 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 8081000201
 • Rok vydania: 2008
 • Naše katalógové číslo: 45693
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovú adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

Vznik

Eugeniku založil v roku 1991 Alexander Giertli. Pri jej vzniku stála myšlienka ponúknuť ľuďom na celom Slovensku prostredníctvom distribúcie i priameho predaja kvalitnú literatúru z oblasti ezoteriky, spirituality, populárnej psychológie, osobného rastu i zdravia. Od roku 1994 sa Eugenika začala profilovať aj ako vydavateľstvo vlastných titulov s ambíciami uplatniť sa aj na českom trhu (preto väčšina našich kníh vychádza v českom jazyku). Začiatky boli skromné – v roku 1998 vyšlo osem titulov. Potom ročný priemer stúpol na 25-30. Od roku 2007 sa tento počet zdvojnásobil a objem vydaných kníh ďalej stúpa.O vydavateľstve

Naším cieľom je prinášať do nášho prostredia kvalitné informácie, myšlienky a metódy, ktorých spoločným cieľom je rozširovanie vedomia. Veríme, že v tejto dobe je poctivá práca na svojom vlastnom, individuálnom raste a posun myslenia smerom k prevzatiu zodpovednosti za to, čo prežívame (založenom na myšlienke, že našu realitu formuje to, ako zmýšľame a ako sa cítime), to najlepšie a najzmysluplnejšie, čo sa dá robiť. Naším heslom je: Dobrá kniha môže zmeniť život!

Ako vyberáme tituly

Väčšina našich kníh sú preklady zahraničných titulov. Vyhľadávame knihy, ktoré ponúkajú zaujímavé, prínosné a prakticky uplatniteľné možnosti rozvoja ľudí ako duchovných bytostí, snažiacich sa čo najviac si užiť život vo fyzickom svete. Dôležitým kritériom je, aby boli tieto informácie podané inteligentne a rozumne. Okrem najnovších smerov a svetových „hitov“ sa snažíme mať v ponuke aj niečo z významnej klasiky ezoterickej literatúry.

Na ktorý titul sme najviac hrdí

Určite v tomto zmysle nie je možné uviesť len jedinú knihu. Sme však veľmi hrdí na kompletné dielo v našom slovenskom preklade Esther a Jerryho Hicksovcov, známe aj pod názvom Abraham-Hicks. Tak isto napríklad na dielo (v češtine) pozoruhodného astrológa Martina Schulmana. A radosť máme aj z každoročného obľúbeného Lunárneho kalendára.
Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: BdelosťZdieľať

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 15 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

sunny
sunny
20.02.2015
Reagovať
kniha Bdelá pozornosť

Túto knihu môžete čítať opakovne a stále budete nachádzať myšlienky na zamyslenie, Ak vám život nevychádza podľa vašich očkávaní určite si prečítajte túto knihu a zistíte že na život sa dá pozerať aj z iných úhlov pohľadu. Knihu odporúčam prečítať aj viac ako len 1x.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (8)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
Boris
Boris
28.11.2013
Reagovať
Názor čitateľa

Jedna z ďalších úžasných kníh, ktorá dá človeku veľa pochopenia :) vrelo odporúčam

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (7)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Bubis
Bubis
28.10.2013
Reagovať
Názor čitateľa

Knihu som čítala viackrát a teraz ju už kupujem pre známych a priateľov, pretože dokáže pomôcť keď je človeku ťažko. Je to knižka " kabelkového" formátu, takže kedykoľvek , kde sa len dá - otvoriť , čítať a zamyslieť sa......výborná

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (6)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Lenka H
Lenka H
22.08.2013
Reagovať
!

Po tejto knihe pochopíte(alebo možno nie) že je ťažké vyjadrovať slovami. Takže odporučam prečitať a zažiť ten krasny pocit ktorý je neopísateľný. Anthony mám chuť ťa objať! <3

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Kata
Kata
26.07.2013
Reagovať
stoji za precitanie

tato kniha urcite stoji za precitanie. je pisana velmi lahko, mnozstvo kratuckych pribehov na zamyslenie cize knihu precitate ani neviete ako. su tam pasaze, ktore su tazsie a je nutne zastavit sa, popremyslat ako to vlastne autor myslel. celkovo na mna urobila dojem, posuvam ju dalej kamaratkam, pretoze verim, ze kazdy si v nej najde nejaku odpoved. je urcena ludom, ktori su ochotni zamysliet sa nad sebou a svojim vnimanim udalosti, vztahov.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Richard
Richard
22.01.2013
Reagovať
Názor čitateľa

Skvelá kniha. Stojí za to si ju prečítať. Niekoho môže šokovať, niekoho zviesť z cesty ak ju nepochopí, niekomu konečne otvoriť oči.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Vladimír Gábor
Vladimír Gábor
02.09.2012
Reagovať
Prst

Táto kniha je prstom, ktorý ukazuje na... Je oveľa presnejší, než akýkoľvek prst, ktorý som doteraz videl. Kniha neupriamuje pozornosť na seba samú, nenárokuje si neomylnosť, práve naopak. Je bezcenná, ako o nej uvažujem oddelene od čitateľa. Ale je poklad, ak ju číta človek v správnom čase a v správnom rozpoložení, na správnej vlnovej dĺžke. Ak je pre Vás svet tým správnym miesotm na život nepotrebujete ju. Ak je pre vás svet šialený a neuspokojuje Vás - prečítajte si ju. Všetko je presne také ako má byť, len treba pochopiť a konečne sa ... prebudiť.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Aureus
Aureus
16.07.2012
Reagovať
Názor čitateľa

Ani nevychvaľujem, ani nezavrhujem, preto tie tri hviezdičky. Každopádne ma táto kniha "donútila" prebrať si v živote a v pohľade na svet pár vecí a pozrieť sa na ne z iného uhla.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Marta
Marta
20.06.2012
Reagovať
Malá "biblia"

Knižka od A. de Mella je skrátka úžasná - jasná, stručná, výstižná, hutná, je to moja malá "biblia". Veľmi jednoduchý návod na ceste "duchovne hľadajúcich". Určite jedna z najlepších, aká na našom trhu je. Vrelo odporúčam!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (0)  
Ďalej odporúčam: Osho - O strachu, Emócie a knižky Zdenky Jordánovej - české verzie
Nahlásiť recenziu
kate
kate
21.02.2012
Reagovať
česká vs. slovenská verzia

Táto kniha sa mi pôvodne dostala do rúk v českej verzii. Naozaj spôsobila veľa radosti v mojom živote, tak som sa s ňou chcela podeliť - a tak som ju kúpila - teraz však v slovenskej verzii, práve od vydavateľstva eugenika. Než som ju išla darovať, tak som do nej nahliadla... Bolo to pre mňa neskutočné sklamanie - hneď úvod od Francisa Strouda SJ bol skrátený na polovicu. Ale to nebola až taká tragédia, aj keď celý úvod je tiež dobrý. Šok nastal až neskôr, keď som zistila, že slovenská verzia je DOSLOVNÝM prekladom z českej, teda nie z originálu. Slovenský vydavateľ si navyše dovolil vynechať uprostred textu viaceré odstavce!!!!!, resp. časti odstavcov, čím sa vytrácalo vnútorné napätie a knihu to ochudobňovalo. dokonca hneď v prvej vete prvej kapitoly je nesprávny preklad z češtiny (kde "probouzení" neprekladá ako prebúdzenie, ale prebudenie, čo nie je výstižné vzhľadom na ďalší text...) Samozrejme, nikde neuvádza prekladateľa. Záverom - odporúčam skôr českú verziu, aj keď je kus drahšia...ale stojí to za to. Nevyhadzujte peniaze za odpad z eugeniky.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (17)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Adriana Tužinská
Adriana Tužinská
23.12.2011
Reagovať
Anthony

Túto knihu mi požičala kolegyňa a ja keď som ju prečítala, hneď som si ju šla kúpiť, lebo som vedela, že sa k nej budem vracať. Aj keď súčasný pápež hovorí, že je v rozpore s kresťanstvom. Knihu treba čítať s rezervou, tak ako to píše aj sám autor - že nemusíte so všetkým súhlasiť, čo napísal. Ani nesúhlasím :), ale myslím, že 90% z napísaného je pravda. Ponúka nevšedný pohľad na bežné veci a pomôže Vám získať nadhľad. Ak sa Vám podarí "prebudiť" aspoň na chvíľu, uvidíte, čo za slobodu to prináša. JE TO PRE VŠETKÝCH, KTORÍ MILUJÚ SLOBODU NADOVŠETKO !!!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (0)  
Ďalej odporúčam: Norman Vincent Peale: Sila pozitívneho myslenia I. a II., Rhonda Byrne: Tajomstvo, Napoleon Hill: Myslením k bohatstvu
Nahlásiť recenziu
Andrea Víziová
Andrea Víziová
21.05.2011
Overený nákup Reagovať
Názor čitateľa

Táto fantastická kniha mi zachránila život..... odporúčam ju ľudom ktorí už nevedia a nevládzu kráčať ďalej....siaham po nej stále a isto nezapadne prachom u ľudí ktorí ktorí chcú žiť a vážia si že sú tu.....

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
maria
maria
06.05.2011
Reagovať
vzacny dar

Mala VELKA kniha, vdaka ktorej sa mi zije ovela lahsie a som stastna ! :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
zuzu***
zuzu***
25.01.2011
Reagovať
vyborna a pravdiva

mala knizka a vsetko v nej vsetci uz aj tak vieme alebo aspon tusime. Mozem ju len odporucit. jednat tak, ako je v nej napisane by celemu svetu usetrilo kopu stresu, starosti...

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Erika Tonkovicová
Erika Tonkovicová
04.04.2008
Reagovať
Názor čitateľa

Samozrejme, ze aj tato kniha, rovnako ako mnohe ine, nie je urcena na bezne citanie. Myslim, ze ak ste v jednom kolobehu, nad nicim sa hlbsie nezamyslate, nesiahnete po nej s entuziazmom ako som to spravila ja dnes rano. Za par hodin bola pohltena. Jednoducho lahko podana pravda, ktora trosku otvori oci... Dajte jej sancu a ona vas nesklame

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Sila prítomného okamihu - Cvičenia
Naša cena: 6,22 € (ušetríte 11%)
Kniha Sila prítomného okamihu už krátko po svojom vydaní dokázala, že je jednou z najvýznamnejších duchovne zameraných kníh súčasnosti...
Liečenie negatívnych energií
Naša cena: 8,81 € (ušetríte 11%)
Necítite sa v prítomnosti nejakého človeka dobre? Oberá vás počítač o energiu? Mrazí vás v starých budovách? Uznávaná liečiteľka Anne Jonesová v...
Cesta
Naša cena: 8,00 € (ušetríte 11%)
Keď Brandon Bays našli veľký nádor, vydala sa na výnimočnú cestu skúmania svojho tela a duše. Rozhodla sa odložiť operáciu a pokúsiť sa vyliečiť...
Reč ticha
Naša cena: 10,44 € (ušetríte 5%)
Ponorte sa do ticha. Podstata učenia Eckharta Tolleho je jednoduchá: Ak sa napojíme na vnútorné ticho, dostaneme sa za hranice našej mysle a...
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovú adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Sila prítomného okamihu - Cvičenia
Eckhart Tolle
Naša cena: 6,22 €
Liečenie negatívnych energií
Anne Jones
Naša cena: 8,81 €
Uzdrav svoje telo
Louise L. Hay
Naša cena: 7,51 €
Cesta
Brandon Bays
Naša cena: 8,00 €
Autogénny tréning
Jozef Hašto
Naša cena: 2,10 €
21 dní komunikácie s anjelmi
Doreen Virtue
Naša cena: 6,27 €
365 meditácií na každý deň v roku
Osho
Naša cena: 9,49 €
Ďalšie knihy od autora
Naša cena: 4,94 €
Naša cena: 9,42 €
Naša cena: 5,61 €
Naša cena: 6,27 €
Naša cena: 6,27 €
Naša cena: 8,20 €
Naša cena: 5,58 €
Naša cena: 12,41 €
Naša cena: 10,37 €
všetky knihy
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Trhlina
Jozef Karika
Naša cena: 10,32 €
Kód 7
Jozef Banáš
Naša cena: 11,82 €
Tanec s drakmi 1: Sny a Prach
George R.R. Martin
Naša cena: 15,12 €
Harry Potter a Prekliate dieťa (Kniha 8)
J.K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany
Naša cena: 14,39 €
Nie som žiadna bábovka
Miriam Šmahel Kalisová
Naša cena: 13,52 €Neposudzujte knihu ako ženu - podľa pekného vzhľadu. (Maupassant)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 332 451,80 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička