Knihy
E-knihy

Za hlasom revolúcie

VEDA, 2018
Vydavateľstvo
VEDA, 2018

Čo dnes znamená uvažovať o revolúcii? Môže byť revolúcia ešte odpoveďou na problémy súčasnej spoločnosti? Perspektívy revolúcie vidí Dominika Dinušová v spoločensko-politickom myslení latinskoamerických autorov...

Čítaj viac

9,05 €

Bežná cena Bežne 9,50 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Čo dnes znamená uvažovať o revolúcii? Môže byť revolúcia ešte odpoveďou na problémy súčasnej spoločnosti? Perspektívy revolúcie vidí Dominika Dinušová v spoločensko-politickom myslení latinskoamerických autorov José Martího, José Carlosa Mariáteguiho a Héctora Pabla Agostiho, ktoré ponúkajú plodné zdroje uvažovania o tomto spôsobe spoločenskej zmeny. Latinská Amerika, ktorá sa dnes považuje za akési „sociálne laboratórium“, sa stala priestorom realizácie početných sociálnych zmien a presadzovania mnohých spoločenských inovácií. Kniha prináša reflexiu vývoja revolučného myslenia s ambíciou postihnúť ju nielen v historických kontextoch, ale i v súčasnom filozofickom diskurze. Oboznamuje čitateľa nielen s dosiaľ neznámym svetom tejto revolučnej filozofickej tradície, ale hľadá premostenia minulých odkazov s výzvami súčasnosti.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Za hlasom revolúcie - Dominika Dinušová
Sapiens - Yuval Noah Harari
24,32 €
Ušetríte 3,08 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
190
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
VEDA
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788022416764
Naše katalógové číslo
452521

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Za hlasom revolúcie - Dominika Dinušová
Sapiens - Yuval Noah Harari
24,32 €
Ušetríte 3,08 €

„Básnici majú byť ľudia ako ostatní. Ani bohovia, ani predavači kníh.“

Horatius