Knihy
E-knihy

Ostré predmety

Vydavateľstvo
Ikar, 2008

Novinárka Camille sa vracia do rodného mestečka, aby tam napísala reportáž o zmiznutom desaťročnom dievčatku. Krátko po jej príchode však malú Natalie nájdu uškrtenú, navyše s vytrhnutými zubami. Podobný prípad sa stal aj pred rokom...

Čítaj viac

9,42 €

Bežná cena Bežne 9,92 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Novinárka Camille sa vracia do rodného mestečka, aby tam napísala reportáž o zmiznutom desaťročnom dievčatku. Krátko po jej príchode však malú Natalie nájdu uškrtenú, navyše s vytrhnutými zubami. Podobný prípad sa stal aj pred rokom...
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
271
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2008
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
125×200 mm
ISBN
8055116037
Naše katalógové číslo
44279

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,9 / 5

15 hodnotení

6
4
2
3
0

Monali
5.10.2015
O zaujímavosť niet núdze
Knihu som ešte nedočítala, ale už som pri konci celkom.. Každopádne je to riadne psycho, nejde tak veľmi o detektívku ako skôr o triler zameraný na psychickú stránku. Nenazvala by som to hororom pretože tam nie sú scény pri ktorých sa bojíte ale aj tak po čítaní pred spaním mám trocha strach, nie tak strach ako skor znechutenie(v dobrom slova zmysle)
Je to veľmi zaujímavá kniha ale už asi od polovice knihy túšite kto bude vrah i keď neviem či to tak na konci bude ale myslím že áno, odporúčam prečítať.
Vec ktorá sa mi páčila najviac je ta zvrátenosť a to psychické rozpoloženie Camille.
Čítaj viac
Simona
21.3.2014
Úžasná kniha
Túto knihu milujem, kúpila som si ju len tak z nudy, bez recenzií, podľa krátkeho obsahu na zadnej strane. Neľutujem tie peniaze. Mám rada zmysluplné knihy, a táto má k tomu ešte aj skvelý dej. Za mňa palec hore :) Odporúčam
Čítaj viac
Katarína Gálová
Katarína Gálová
16.1.2014
Sklamala
Po všetkých tých úžasných recenziách a chválospevoch som sa na ňu tešila, no celý čas som len čakala, kedy to konečne začne byť zaujímavé. Dobrý príbeh, ale veľmi slabo spracovaný, absolútna absencia napätia a zvratov, ktoré robia dobrý triler. Určite som od nej čakala viac.
Čítaj viac
15.1.2014
nuda
obsah na obálke knihy sľubuje zaujímavú zápletku a dobrý detektívny príbeh...opak je pravdou...nudné, rozťahané, príbeh ako by sa odohrával iba ako keby na pozadí dejovej línie, do popredia vystupuje psychické rozpoloženie a myšlienkové pochody hlavnej hrdinky...nezaujalo a sklamalo :/
Čítaj viac
peter368
18.7.2010
peter
vôbec ma kniha nezaujala, stále len vláčny príbeh, očkával som niečo iné, mal som problém knihu vôbec dočítať
Čítaj viac
Laura Vitálošová
Laura Vitálošová
8.3.2010
Názor čitateľa
je to super kniha... odporúčam ju prečítať. Veľmi chytľavá. :)
Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac