Knihy
E-knihy
6,00 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

6,00 €

Viac o knihe

Pred pár desaťročiami by sme asi túto knihu pokladali pre našu kultúrnu oblasť za zbytočnú. Úcta k žene, osobitne k materstvu, bola v nás akosi prirodzene zakorenená. A v postave Panny Márie sme vnímali, ako je žena každá, nielen Bohorodička privilegovaná mať mimoriadnu účasť na Božom diele. Dnes potrebujeme, aby nám niekto pripomenul, kto je žena.

Alice von Hildebrandová sa tejto úlohy zhostila veľmi dobre. Jej dielo má mimoriadne široký záber cez filozofiu, teológiu, psychológiu nám približuje dôstojnosť, ktorú Boh vložil do každej ženy. Zvlášť zhrnutie významu slabostí a pocitov v živote ženy môže každého čitateľa povzbudiť k ich pozitívnemu prijatiu a využitiu pre vlastný rast ľudský, intelektuálny, no najmä duchovný.

Na prelome storočí ponúkla Francúzska akadémia vied cenu človekovi, ktorý najlepšie odpovie na nasledujúcu otázku: Prečo je vo väzniciach viac mužov ako žien? Ocenenie dostal človek, ktorý napísal: Pretože v kostoloch je viac žien ako mužov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Privilégium byť ženou - Alice von Hildebrand
Život  Panny Márie - Philipp Schumacher
15,53 €
Ušetríte 0,47 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
144
Hmotnosť
120 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Redemptoristi - Slovo medzi nami
Rozmer
105×148 mm
ISBN
9788081930171
Naše katalógové číslo
442143

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Privilégium byť ženou - Alice von Hildebrand
Život  Panny Márie - Philipp Schumacher
15,53 €
Ušetríte 0,47 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia