Knihy
E-knihy

Umlčaní

Príbeh Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ringier Axel Springer Slovakia, 2018

Kniha Umlčaní je príbehom Jána a Martiny. Cez autentické výpovede rodiny, priateľov, učiteľov a kolegov skladá pôsobivú mozaiku dvoch mladých životov, ktoré vo veku 27 rokov umlčala ruka nájomného vraha...

Čítaj viac

9,99 €

Bežná cena Bežne 14,90 €

Ušetríte 33%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Kniha Umlčaní je príbehom Jána a Martiny. Cez autentické výpovede rodiny, priateľov, učiteľov a kolegov skladá pôsobivú mozaiku dvoch mladých životov, ktoré vo veku 27 rokov umlčala ruka nájomného vraha.

Na portréte Jána a Martiny sa podieľalo 14 novinárov pod vedením šéfa investigatívy Aktuality.sk Mareka Vagoviča. Autori navštívili aj miesta, kde Ján a Martina vyrastali a ktoré kreovali ich osobnosť. Súčasťou portrétu je pohľad do zákulisia novinárskej práce.

Samostatnú časť knihy tvoria odhalenia Jána Kuciaka zasadené do politických súvislostí. Na základe analýzy dostupných informácií a rozhovorov s dôveryhodnými zdrojmi mapuje osudnú februárovú noc aj doterajší priebeh vyšetrovania.
Cennou súčasťou knihy je prvý a jediný profilový rozhovor s Jánom Kuciakom. Nechýba ani prelomová reportáž o prepojení talianskej mafie na najvyššie poschodia slovenskej politiky.

Kniha je poctou dvom odvážnym mladým ľuďom aj pokračovaním ich odkazu. Spájal ich zmysel pre spravodlivosť a život v pravde, ktorá môže zmeniť každého z nás.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Umlčaní - Marek Vagovič a kolektív
Manželka mi nevadí - Eva Urbaníková
18,98 €
Ušetríte 8,91 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
304
Vydavateľstvo
Ringier Axel Springer Slovakia
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
441841
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,2 / 5

48 hodnotení

35
5
0
1
7

Iveta
pred týždňom
Iva

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Je mi veľmi ľúto, že títo mladí ľudia už nie sú medzi nami, prajem nášmu Slovensku nech sa rodia v hojnom počte takíto talentovaní novinári, všetkých predsa nemôžu umlčať...
Nech tento ohavný skutok, ktorý bol spáchaný na dvoch mladých ľuďoch, ktorí mali celý život pred sebou navždy ostane mementom pre túto krajinu a odkazom pre všetky generácie tejto spoločnosti...
Čítaj viac
Janka
16.1.2019
veľmi dobre napísaná kniha
Knihu som práve dočítala je veľmi smutná a miestami sa mi až chcelo plakať aké rôzne informácie som sa dozvedela. Celý dej je veľmi dobre napísaný formou spomienok na Jána a Martinu spomienky ich rodín a samozrejme aj práci ktorej sa Ján Kuciak venoval. Som rada, že kniha vyšla.
Čítaj viac
Alžbeta Nagyová
Alžbeta Nagyová
16.1.2019
Mráz po chrbte a slzy v očiach už pri prvých stranách. Ďakujem autorom, že nám, ktorí sme ich osobne nepoznali, vyrozprávali tak silný príbeh o ich životoch, aby sme aj my nachvíľu mohli pocítiť, aké to bolo poznať také výnimočné, a pritom tak skromné osobnosti. Silný odkaz pre Slovensko, aby sme už toľko nespali, zašlo to už priďaleko. Ako tu už niekto spomenul, takéto niečo by si určite študenti mali čítať ako povinnú literatúru.
Čítaj viac
Majkak
8.1.2019
Umlčaní
Pravdu povediac, nečakala som od tejto knihy nič špeciálne a bola som milo prekvapená vynikajúcim štýlom, hutnosťou informácií i čítaním medzi riadky. Príbeh Jana a Martiny ma chytil za srdce a až teraz som pochopila závažnosť ich násilnej smrti.
Čítaj viac
Jana
7.1.2019
Jana
Vynikajúca a zároveň smutná kniha, ktorá vykresľuje. žalostný stav našej spoločnosti. Ten, kto má politicke krytie má u nás stále "zelenú". P.Vagovič ešte raz ďakujem za super knihu a nevzdávajte sa i napriek smrti J.Kuciaka v hľadaní pravdy a spravodlivosti.
Čítaj viac
Marek Tazky
Marek Tazky
6.1.2019
Odporúčam každému!!!Dychberuce skutočnosti,ktoré vytiahol mladý chlapec na svetlo a popritom odpor ku polícii či vláde,lomcovali vo mne neustále pri každej jednej precitanej strane...
Čítaj viac
Nikola
6.1.2019
najskôr som ich považovala naozaj za obyčajných ľudí, ako napokon my všetci, ale po prečítaní knihy o nich premýšľam ako o výnimočných bytostiach. panebože, aká som len naštvaná...
Čítaj viac
Tana
4.1.2019
Sklannam sa pred autorom Marekom Vagovicom! Vystizne napisane. Krasne opisal Jana Kuciaka a jeho snazenie o poukaznie na marazmus, v ktorom zijeme. Mala by to byt povinna literatura pre kazdeho volica na Slovensku.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Umlčaní - Marek Vagovič a kolektív
Manželka mi nevadí - Eva Urbaníková
18,98 €
Ušetríte 8,91 €

„Knižnice sa stali mojou cukrárňou.“

Juliana Kimball