Knihy
E-knihy

Umlčaní

Príbeh Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #8
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ringier Axel Springer Slovakia, 2018

Kniha Umlčaní je príbehom Jána a Martiny. Cez autentické výpovede rodiny, priateľov, učiteľov a kolegov skladá pôsobivú mozaiku dvoch mladých životov, ktoré vo veku 27 rokov umlčala ruka nájomného vraha...

Čítaj viac

9,99 €

Bežná cena Bežne 14,90 €

Ušetríte 33%

Okamžite na stiahnutie

Aj e-knihy môžete darovať

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Kniha Umlčaní je príbehom Jána a Martiny. Cez autentické výpovede rodiny, priateľov, učiteľov a kolegov skladá pôsobivú mozaiku dvoch mladých životov, ktoré vo veku 27 rokov umlčala ruka nájomného vraha.

Na portréte Jána a Martiny sa podieľalo 14 novinárov pod vedením šéfa investigatívy Aktuality.sk Mareka Vagoviča. Autori navštívili aj miesta, kde Ján a Martina vyrastali a ktoré kreovali ich osobnosť. Súčasťou portrétu je pohľad do zákulisia novinárskej práce.

Samostatnú časť knihy tvoria odhalenia Jána Kuciaka zasadené do politických súvislostí. Na základe analýzy dostupných informácií a rozhovorov s dôveryhodnými zdrojmi mapuje osudnú februárovú noc aj doterajší priebeh vyšetrovania.
Cennou súčasťou knihy je prvý a jediný profilový rozhovor s Jánom Kuciakom. Nechýba ani prelomová reportáž o prepojení talianskej mafie na najvyššie poschodia slovenskej politiky.

Kniha je poctou dvom odvážnym mladým ľuďom aj pokračovaním ich odkazu. Spájal ich zmysel pre spravodlivosť a život v pravde, ktorá môže zmeniť každého z nás.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Umlčaní - Marek Vagovič a kolektív
Venuša zo zátoky - Dominik Dán
19,98 €
Ušetríte 8,87 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
304
Vydavateľstvo
Ringier Axel Springer Slovakia
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
441841
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

3,8 / 5

17 hodnotení

11
1
0
0
5

predvčerom

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Je to úžasná kniha bodaj by už pykali tí ktorý Vás zavraždili :/ :( Chýbate veľmi Janko a Martinka Ďakujem za túto knihu. Odpočívajte v pokoji navždy budete chýbať :/ :( Viem že chodili sem do školy do môjho rodného mesta do Nitry a tu sa aj spoznali škoda takých mladých životov :/ Janko a Martinka ochraňujte nás zhora a raz sa tam hore stretneme... a dúfam že vaši vrahovia sa budú smažiť v pekle
Čítaj viac
Andrea MALKOVA
pred tromi dňami
Kniha, ktorá nemala nikdy vzniknúť
Kniha sa mi páčila. Kúpila som si ju, nakoľko som sa chcela viac dozvedieť o živote Janka a Martiny. Možno tam nájsť odpoveď na otázku PREČO? Odpoveď na tento bestialny čin som nenašla, ale ďakujem autorom za krásne opísanie týchto dvoch obyčajne neobyčajných mladých ľudí. A súhlasím s autorom, že táto kniha nemala nikdy vzniknúť. A obidvaja mali žiť ten svoj obyčajný krásny život.
Čítaj viac
DUŠAN HAŠKO
DUŠAN HAŠKO
1.12.2018
Kniha, ktorú by som najradšej nečítal.
Autor nám neponúka suchý a neosobný faktografický pohľad na udalosť, ktorá donaha odhalila charakter našej spoločnosti a jednotlivých jej prestaviteľov. Pohľad na širšie súvislosti dvojnásobnej vraždy, ktorá nás tvrdo prebudila zo sna o bezpečnej a modernej krajine. Prečítanie knihy ma utvrdilo v správnosti mojich opakovaných účastí na zhromaždeniach, ktoré vyvolali tlak na mafiánov v bielych golieroch, ktorí sa žiaľ nestihli z verejného života a stále sa snažia bagatelizovať násilnú smrť dvoch mladých ľudí, ktorí sa snažili o lepšie Slovensko.
Čítaj viac
Kristína Králiková
26.11.2018
Smutné čítanie
Dvaja šikovní, inteligentní ľudia volajúci po slobode a spravodlivosti prišli o život a niektorí ľudia v našej spoločnosti si z toho nerobia ťažkú hlavu, ba mám pocit, že berú tento zločin na ľahkú váhu. Smutná slovenská realita, ktorá ukazuje, že sme stále nedospeli do štádia, kedy sú pre nás hlavnými hodnotami práve inteligencia, pravdovravnosť a spravodlivosť. Namiesto toho nám tu vládne skorumpovaný Smer a ich ľudia. Po prečítaní tejto knihy som skeptická, no zároveň sa vo mne bije bezradnosť a túžba veriť, že sa vražda do detailov objasní. A že za všetky kauzy, ktoré sú v knihe opisované bude raz niekto niesť zodpovednosť a sedieť vo väzení.
Čítaj viac
Ivan Parma
Ivan Parma
23.11.2018
Ivan
Čakal som od knihy trochu viac, pravdu povediac, keď som sa dozvedel, že vzniká kniha tohto formátu tešil som sa na ňu. Ale počas čítania som nadobúdal pocit ako keby autor chcel touto knihou len na každej strane čo som čítal negatívne vyzdvihovať prácu vyšetrovateľov, prokuratúry a ostatných zložiek zapojených do tejto udalosti. Knihe chýbala "šťava" škoda, očakával som napätý dej, myslel som si, že autor knihu pojme obšírnejšie, dozvieme sa nové fakty, ale nič nové sa z nej nedozviete, iba to čo je všeobecne známe...
Čítaj viac
30.11.2018
Nie to zakázané. Len by bolo fajn vystupovať pod jedným, skutočným menom a neskrývať sa za rôzne pseudoprofily.
Čítaj viac
pepe
30.11.2018
Marek Vagovic - a co je zakazane napisat recenziu sem aj do pravdy?
Čítaj viac
Marek Vagovič
28.11.2018
Nie ste vy náhodou ixo1990? Človek s týmto menom totiž napísal "recenziu" knihy Umlčaní na portáli pravda.sk. A čuduj sa svete, sú v nej aj tieto dve vety: "Počas čítania som nadobúdal pocit, ako keby autor chcel touto knihou len na každej strane čo som čítal negatívne vyzdvihovať prácu vyšetrovateľov, prokuratúry a ostatných zložiek zapojených do tejto udalosti. Knihe chýbala jednoducho povedané „šťava“ napätie, dej a pravdu povediac do poslednej minúty som si myslel, že sa to s každou prečítanou stranou zmení, nezmenilo, škoda." Prvá veta je úplne identická s vašou, druhá len mierne pozmenená. Zaujímavá zhoda okolností:-)
Čítaj viac
Linda
21.11.2018
Kniha napisana cisto ucelovo. Hranie len na city citatela, ziadna neutralita. Pride mi to uplne spolitizovane, tak ako cela tato saskaren. Je mi luto co sa stalo, ale toto nema s kvalitnou literaturou nic spojene.
Čítaj viac
Anna
4.12.2018
Linda, v tomto prípade, myslím, nemalo ísť o kvalitnú literatúru a už vôbec nie "hranie len na city čitateľa". Kolegovia, príbuzní a známi spomínajú na reálne osoby, na ich reálnu prácu, spôsob života... žiaľ aj na ich nezmyselnú smrť. A asi tým, že to boli slušní, dobrí ľudia, nie sú pre literatúru zaujímaví? Znalý veci predsa nečakal nijaký romantický román či detektívku. Táto kniha nikdy nemala uzrieť svetlo sveta. Jano tu mal stále byť, písať, otvárať kauzy, Martina nachádzať vzácne archeologické vykopávky. Táto kniha je spomienkou pre tých, ktorí ich poznali, vnímali, chceli spoznať, ale aj pre tých, ktorí sa, dúfam, majú čoho báť a že snáď raz na nich dôjde...
Knihu som prečítala v potokoch sĺz a určite má miesto v mojej knižnici. Nech odpočívajú v pokoji.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Umlčaní - Marek Vagovič a kolektív
Venuša zo zátoky - Dominik Dán
19,98 €
Ušetríte 8,87 €

„Čitateľ, ten sa má... on si môže svojich autorov vyberať.“

Kurt Tucholský