Knihy
E-knihy

Jedného dňa v decembri

Dvaja ľudia. Desať príležitostí. Jeden nezabudnuteľný ľúbostný príbeh.

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2018
Edícia
Fortuna Litera

Laurie je skalopevne presvedčená, že láska na prvý pohľad neexistuje. Život predsa nie je romantický film! V jedno zasnežené decembrové popoludnie cez zahmlené okno autobusu zazrie na zastávke muža, pri ktorom okamžite pocíti, že je...

Čítaj viac

9,70 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Laurie je skalopevne presvedčená, že láska na prvý pohľad neexistuje. Život predsa nie je romantický film! V jedno zasnežené decembrové popoludnie cez zahmlené okno autobusu zazrie na zastávke muža, pri ktorom okamžite pocíti, že je ten pravý. Keď sa im stretnú pohľady, úplne ju očarí. Vtom sa dvere zatvoria a autobus odchádza.
Nešťastná Laurie sa domnieva, že „chalana z autobusu“ už nikdy neuvidí, kým jej o rok neskôr najlepšia priateľka Sarah na vianočnom večierku nepredstaví novú lásku svojho života, ktorou nie je nikto iný ako neznámy zo zastávky. Laurie sa rozhodne, že naňho zabudne a bude ďalej žiť svoj život. No čo ak má osud iné plány?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Jedného dňa v decembri - Josie Silver
Bez rozlúčky - Samantha Young
18,60 €
Ušetríte 8,20 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
One Day in December
Rok vydania
2018
Počet strán
384
Vydavateľstvo
Fortuna Libri
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
440463

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,1 / 5

57 hodnotení

31
11
7
3
5

Niki
10.3.2019
AMP
Knihu som práve dočítala. Začiatok ma až tak nechytil, takže dlho kniha ostala rozčítaná na nočnom stolíku a dnes som sa k nej vrátila, že jej dám ešte šancu. A dobre som urobila. Za pár hodín som zhltla (cca 250strán). Kniha sa mi veľmi veľmi páči.
Čítaj viac
Natalia
6.3.2019
Jedného dňa v decembri
Jedného dňa v decembri úplne super kniha ako úžasný romantický príbeh nádherná a pekná je úplne. A doporučujem prečítať a každému kto ma rad romantické knihy ale aj zo zápletkou je to ozaj úžasná kniha.
Čítaj viac
Dominika
23.2.2019
Príjemné prekvapenie. Podrobne prepracovaný príbeh s humorom a životnými situáciami, s ktorými sa čitateľ vie stotožniť. Skvelá kniha :)
Jediné mínus občasne zdĺhavé opisné pasáže.
Čítaj viac
Michaela Orlíková
Michaela Orlíková
6.2.2019

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Knižku hodnotním ako priemernú. Názov Jedného dňa v decembri, sa hodí na obdobie, kedy sa dostala na knižné pulty. Sama som ju dostala ako vianočný darček. Obálka veľmi pekná, ale neodráža fyzický popis postavy Jacka :)( vraj plavovlasý mladík ).Príbeh príliš zdĺhavý a miestami ozaj "pritiahnutý za vlasy". Chválim, že knižka odzrkadľuje celú dekádu života hlavných hrdinov, a ich pohľad na veci a city. Postava Laurie je pre mňa ani nie romantickou dušou, ako skôr nešťastníčkov, ktorá sa umára desať rokov pre doslova vidinu ideálneho vzťahu. Berie si muža, ktorý nezodpovedá jej ideálu a snaží sa seba aj okolie presvedčiť aký je skvelý. Napriek tomu, nie je ochotná s ním odísť do Bruselu, pretože ona má v Londýne prácu. Prácu, ktorá je pre ňu samú priemerná. Ostáva sama bez rodiny, priateľov a manžela v meste, ktoré jej nie je sympatické.
Túto knižku môžem zhodnotiť ako : Návod ako v živote zúfalo nedopadnúť.
Čítaj viac
Jana Paveleková
Jana Paveleková
29.1.2019
Jaji bloguje hodnotí
Ak by sme vzali knihy Jeden deň, Niečo požičané a S láskou, Rosie (inak všetky tri odporúčam), tak dostaneme túto krásnu zimnú novinku. Jedného dňa v decembri je príbeh, ktorý mapuje 10 rokov našej hlavnej hrdinky. Rozprávač v "ja" osobe sa strieda, a tak môžeme nazerať do mysle Lu a aj Jacka. Čo sa môže stať sa stane a čo sa môže skomplikovať sa skomplikuje. Verte, že naši hrdinovia to nebudú mať jednoduché a ich situáciu im nezávidím.

Kniha je plná omylov, romantiky, lásky, vášne, sklamania, ovládania sa, priateľstva a novoročných predsavzatí. Čítala sa mi naozaj dobre a ľahko. Doslova sa strany otáčali samé. V žiadnej životnej etape Lu som sa nenudila.

Taktiež pozitívne hodnotím charaktery postáv. Napriek tomu, že príbeh písala žena, mužské zmýšľanie je vykreslené veľmi dobre. Ak hľadáte knihu, pri ktorej si dokonale oddýchnete, potom táto môže byť vhodný adept.
Čítaj viac
Erika Szabóová
Erika Szabóová
11.1.2019
sto ľudí, sto chutí...

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Samotný príbeh, ktorá kniha sľubovala, ma nadchol, obálka je nádherná a prvých asi päťdesiat strán som sa od toho nevedela odtrhnúť.
A potom... sa dej akosi ustálil a začalo ma to nudiť, nakoniec som však knihu dočítala (našťastie sa číta rýchlo a ľahko).
Nezaujala ma ani jedna z postáv, dokonca som ani netúžila po tom, aby sa hrdinovia nakoniec dali dokopy (vlastne som ani nevidela žiadny dôvod na ich lásku, dokonca ani na to "úžasné" priateľstvo, ktoré mali - keďže sa buď jeden druhému vyhýbali, alebo sa hádali).
Čakala som príjemný romantický príbeh, ktorý vyvolá emócie, zabolí, poteší, rozosmeje, ale namiesto toho sa mi dostal len rozvláčny rozťahaný príbeh.
Čítaj viac
Anna Mária Kranerová
Anna Mária Kranerová
9.1.2019
Skvelá kniha

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Táto kniha ma veľmi upútala, najmä tým, že je napísaná v netradičnej forme. Príbeh sa odohráva po dobe 10 rokov kde sa každým rokom menili situácie a postavy. Dej sa odohráva v Anglicku, ale čiastočne aj v iných častiach Zeme. Ide o príbeh dvoch zaľúbených postáv, ktoré si našli k sebe cestu až po určitej dobe. ( Nechcem prezrádzať viac). :P

Čo sa týka autorky je to ozajstná realistická romantička, čo možno pocítiť aj v diele. Žije s manželom a dvomi synmi v mestečku Wolverhampton. Bohužiaľ na žiadnych stránkach a ani na jej vlastnej som nenašla ďalšie knihy, ktoré by vydala, táto je zatiaľ jediná.

Prejdem ku samotnej knihe. Narozdiel od ostatných kde sa koniec dá očakávať, táto vás naopak v priebehu deja zmätie. Sú tam konflikty, miestami netušíte ako sa to vlastne skončí. Zažijete si tu dobré aj smutné chvíle a to je na tejto knihe pravé čaro. Súcitite s postavy, prežívate s nimi osudové zážitky akoby ste ich prežívali na vlastnej koži a pred očami vidíte ako sa vám to takej dlhej dobe aj psychicky menia.

Kladné body môžem dať za úžasný námet, vtipné hlášky a situácie, ktoré vôbec nie sú silené. Sú to bežné veci a reči, ktorý hovorí a zažíva každý bežný človek.
Negatívum pre mňa bolo, že sa tam neustále opakoval alkohol. Išli si vypiť víno, zase víno, whisky, ďalší si išiel dať pivo. Niektoré pasáže sa dlho odohrávajú v baroch a podobných podnikoch. Na nealkoholika to trošku zle vplýva. Miestami sú tam opisované erotické scénky, ale nie dopodrobna, na to sú iné knihy.

Dej bol inak veľmi dobre spracovaný, nič by som nepridala, a ani neodobrala. Bolo to tak akurát. Pri čítaní poslednej kapitoly, rok 2017, mi od dojatia, šťastia a po všetkých tých utrpeniach postáv, vyhŕkli slzy. Ak ste citlivá duša, pochopíte. Neviem prečo niektorých ľudí iritujú sladké šťastné konce, akoby oni také v živote nechceli. Takže vrelo odporúčam túto oddychovku, pri ktorej sa posmejete aj posmútite.
Najlepšie sa číta počas zimných období, kedy sneží, po ruke máte pohár teplej kávy alebo čokolády s marschmallowom a pritom počúvaté pokojnú klasickú hudbu. Samozrejme, je to iba môj názor.

Jazyk akým je kniha písaná, nie je ani odborný, ani príliš sentimentálny. Je písaný v hovorovej bežnej reči, sem tam sa možno objaví slang.
Je písaná z pohľadu dvoch ľudí, Laurie a Jacka, od ktorých sa dozvedáme príbeh a ich uhol pohľadu.
Musím podotknúť, že kniha mala miestami zopár gramatických chýb, ktoré ma pri čítaní vytrhli z deja, ktorý sa mi práve odohrával pred očami.
Obálka je veľmi dobre navrhnutá. Nie je gýčová, úplne jednoduchá a písmená sa v svetle pekne lesknú dozlata.
Takže celkovo moje hodnotenie je 8/10, boli tam určité chybičky, za ktoré musím dať bodíky dole, ale inak super kniha. Budem na ňu ešte dlho spomínať.
Čítaj viac
Nikoleta Laiferová
Nikoleta Laiferová
8.1.2019
Prekvapenie
Čakala som, že kniha s pomerne prvoplánovým obalom bude mať veľmi jednoduchý dej, ale naopak, bol pútavý, zaujímavý od začiatku do konca, romantiky v nej bol tak akurát. Určite odporúčam, stojí za prečítanie.
Čítaj viac
Zorka Billikova
Zorka Billikova
8.1.2019
Krásne
Kniha mi pripomína knihu i film S láskou Rosie, ale čítala sa úžasne. Celý čas som dúfala,že to skončí tak ako chcem. A to všetko okolo čo sa udialo bolo namuesane presne a s mierou. Úžasná kniha.dlho budem spomínať
Čítaj viac
Monika Ment
4.1.2019

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Dobre sa číta,zaujímavý príbeh,nádherná obalka.Prve strany ma nezaujali,príliš pritiahnuté za vlasy až nereálne by som povedala (vidí niekoho na autobus.zastavke a básni o ňom cely rok, bez toho aby ho aspoň čo i len raz stretla prip.ine info o ňom a zrazu po roku je s ním jej najlepšia priatelka?)
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Jedného dňa v decembri - Josie Silver
Bez rozlúčky - Samantha Young
18,60 €
Ušetríte 8,20 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev