Knihy
E-knihy

Chladnokrvne

Pravdivý opis viacnásobnej vraždy a jej dôsledkov

Absynt, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Absynt, 2018

Štvornásobná vražda, ktorá premenila americký sen na nočnú moru. Tento hrozný zločin sa stal námetom pre jednu z najslávnejších literárnych reportáží na svete. Reportáž je detektívka bez fikcie. O knihe Chladnokrvne svetoznámeho...

Čítaj viac

10,19 €

Bežná cena Bežne 14,49 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Štvornásobná vražda, ktorá premenila americký sen na nočnú moru. Tento hrozný zločin sa stal námetom pre jednu z najslávnejších literárnych reportáží na svete.
Reportáž je detektívka bez fikcie. O knihe Chladnokrvne svetoznámeho amerického spisovateľa Trumana Capoteho to platí dvojnásobne.
Autor slávneho bestselleru Raňajky u Tiffanyho, začal svoju literárnu kariéru ako novinár a jeho reportážny román Chladnokrvne sa dnes radí medzi svetovú klasiku, ktorá spôsobila revolúciu v žánri non-fiction.
Truman Capote rozpráva o beštiálnom zločine, ktorý v roku 1959 otriasol Spojenými štátmi. Stalo sa to v zapadnutej dedinke Holcomb v Kansase, kde dvaja muži, Smith a Hickock, zavraždili farmára s manželkou a dvomi malými deťmi.
Capote sa zaoberá analýzou motívov oboch vrahov, rekonštruuje priebeh vraždy i následné vyšetrovanie. Dokumentaristický prístup, opierajúci sa o rozsiahly zber autentického materiálu sa prelína s prozaickým majstrovstvom velikána svetovej literatúry. Román Chladnokrvne nie je len obrazom chladnokrvnej vraždy, ale aj snahou nahliadnuť za oponu, ktorá ukrýva temné zákutia spoločnosti.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Chladnokrvne - Truman Capote
Venuša zo zátoky - Dominik Dán
20,18 €
Ušetríte 8,26 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
384
Vydavateľstvo
Absynt
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
439869
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

10 hodnotení

7
1
2
0
0

Nemam meno
predvčerom

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

No čo povedať toto bi malo bit asi brané ako povinne čítanie nielen v Amerike ale aj po celom svete zločin ktorí bol spáchaný a a popísaný v tejto knihe opisujúc ho tak ako sa stal čo tomu predbiehalo a následne dopad celej situácie na spoločnosť bi mal bit poučením pre každého kto si toto prečíta
Čítaj viac
Danila
7.12.2018
veľmi dobré
Knihu som čítala v českom jazyku, je písaní štýlom, ktorý nikoho neodsudzuje, popisuje dej a udalosti, tak ako sa odohrali a to je práve na tom skvelé.Spisovateľ necháva na čitateľa ako sa k tomu postaví...Odohráva sa ešte v časoch starej, dobrej Ameriky a niekedy som žasla, ako sa doba zmenila.Kniha ma dostala a ešte dlho ju budem mať v pamäti...
Čítaj viac
Petra Filanová
Petra Filanová
28.11.2018
výborná

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Výborná kniha. Kým som ju nezačala čítať, netušila som o prípade štvornásobnej vraždy rodiny Clutterovcov vlastne vôbec nič, preto pre mňa bola šokujúca, držala ma v napätí a aj napriek tomu že som mala chuť vyhľadať si, ako to vlastne skončilo, nakoniec udržala moju pozornosť do samého konca. Nie je to ľahká téma, zločin ktorý opisuje bol krutý a chladnokrvný. Postavy sú vykreslené veľmi reálne, autor ide do hĺbky, zaoberá sa psychológiou hlavných zločincov, ktorí čin spáchali. Popisuje, ako tragédia môže zmeniť celé mestečko, ako vyvolá strach...Proste zimomriavky.
A ďakujem vydavateľstvu Absynt že vydáva tak skvelé knihy. :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Chladnokrvne - Truman Capote
Venuša zo zátoky - Dominik Dán
20,18 €
Ušetríte 8,26 €

„Knihy sú nemí učitelia.“

Aulus Gellius