Knihy
E-knihy

Chladnokrvne

Pravdivý opis viacnásobnej vraždy a jej dôsledkov

Absynt, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Absynt, 2018

Štvornásobná vražda, ktorá premenila americký sen na nočnú moru. Tento hrozný zločin sa stal námetom pre jednu z najslávnejších literárnych reportáží na svete. Reportáž je detektívka bez fikcie. O knihe Chladnokrvne svetoznámeho...

Čítaj viac

10,19 €

Bežná cena Bežne 14,49 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Štvornásobná vražda, ktorá premenila americký sen na nočnú moru. Tento hrozný zločin sa stal námetom pre jednu z najslávnejších literárnych reportáží na svete.
Reportáž je detektívka bez fikcie. O knihe Chladnokrvne svetoznámeho amerického spisovateľa Trumana Capoteho to platí dvojnásobne.
Autor slávneho bestselleru Raňajky u Tiffanyho, začal svoju literárnu kariéru ako novinár a jeho reportážny román Chladnokrvne sa dnes radí medzi svetovú klasiku, ktorá spôsobila revolúciu v žánri non-fiction.
Truman Capote rozpráva o beštiálnom zločine, ktorý v roku 1959 otriasol Spojenými štátmi. Stalo sa to v zapadnutej dedinke Holcomb v Kansase, kde dvaja muži, Smith a Hickock, zavraždili farmára s manželkou a dvomi malými deťmi.
Capote sa zaoberá analýzou motívov oboch vrahov, rekonštruuje priebeh vraždy i následné vyšetrovanie. Dokumentaristický prístup, opierajúci sa o rozsiahly zber autentického materiálu sa prelína s prozaickým majstrovstvom velikána svetovej literatúry. Román Chladnokrvne nie je len obrazom chladnokrvnej vraždy, ale aj snahou nahliadnuť za oponu, ktorá ukrýva temné zákutia spoločnosti.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Chladnokrvne - Truman Capote
Manželka mi nevadí - Eva Urbaníková
19,18 €
Ušetríte 8,30 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
384
Vydavateľstvo
Absynt
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
439869
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,0 / 5

2 hodnotenia

1
0
1
0
0
Čítaj viac
Kúpte spolu
Chladnokrvne - Truman Capote
Manželka mi nevadí - Eva Urbaníková
19,18 €
Ušetríte 8,30 €

„Čím je spisovateľ lepší, tým menej literárne píše.“

Henrik Sienkiewicz