Knihy
E-knihy

Happyendy

2. vydanie

Vydavateľstvo
Aspekt, 2007

13 listov, 13 prozaických zastavení vznikalo v rokoch 2002 až 2005. Autorka žila v tomto období starostlivosťou o ťažko chorého manžela. V jej podaní dostáva každý end šancu stať sa happyendom hodným láskyplného humoru, korenistej irónie...

Čítaj viac

5,99 €

Bežná cena Bežne 6,31 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

13 listov, 13 prozaických zastavení vznikalo v rokoch 2002 až 2005. Autorka žila v tomto období starostlivosťou o ťažko chorého manžela. V jej podaní dostáva každý end šancu stať sa happyendom hodným láskyplného humoru, korenistej irónie a hrejivej obraznosti. Veď ako vraví sama Jarka Blažková, alias Džára: "... v starobe človek potrebuje optimizmus, ak ju má prežiť."

Kniha získala dve nominácie na prestížne literárne ocenenia za rok 2005: na Cenu Anasoft litera za najlepšie prozaické dielo a na Veľkú cenu pre východoeurópsku literatúru.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Happyendy - Jaroslava Blažková
Ja velkáč - Ľubo Dobrovoda
13,85 €
Ušetríte 0,73 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
200
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2007
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Aspekt
Rozmer
105×175 mm
ISBN
8085549743
Naše katalógové číslo
43970

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

14 hodnotení

9
3
2
0
0

Mária Poráziková
4.4.2016
Názor čitateľa
Veľmi pekná kniha, ktorá stojí za zamyslenie- ako by som sa asi správala ja v podobnej situácii. Autorka dokazuje, že vďaka humoru a nadhľadu sa dajú zvládnuť aj ťažké životné príbehy.
Čítaj viac
Elena Eleková
14.9.2012
Názor čitateľa
Útla knižka, ktorá bez zbytočných literárnych experimentov vyjadrila i vyvolala silné emócie. Po dočítaní som mala prvýkrát chuť napísať autorke listov /knihy/, tak blízke a priateľské boli jej slová.
Čítaj viac
Ivana Hesková
26.7.2011
Názor čitateľa
Najprv upozornenie pre ďalších recenzentov: Aby vám vaša recenzia prešla, musíte na otázku Kto napísal Ezopove báje odpovedať nesprávne " Ezop". Ak napíšete správnu odpoveď "Nikto. Ezop písal bájky", váš príspevok neprejde. Normálne by som sa na to vykašľala, ale hnevá ma, keď si niekto pletie pojmy s dojmami, a pritom nevie, kde je sever.
Aj ten, kto zostavuje tento formulár, by mal ovládať základné literárne pojmy. Veď pracuje s literatúrou. A to je fenomén, ktorý si zaslúži isté zaobchádzanie.
A teraz k veci:
Hľadanie nekonvenčného sebavyjadrenia môže mať aj takýto koniec. Nielen uviaznutie v emigrácii či v obmedzenom priestore s ťažko chorým. Ale aj oneskorené vyviaznutie, ale predsa len vyviaznutie z niečoho, čo bolo nevyhnutné napriek snahe vyhnúť sa čomukoľvek, čo by mohlo znamenať uviaznutie. Aj tak nikdy nie je neskoro. Osud človeka, jeho happyend, sa vždy naplní tak, ako to bolo predurčené. Zmena smeru na ceste k vlastnému happyendu nastane vždy, keď človek začne myslieť na seba. Niekedy sa tento moment javí ako nekonvenčné správanie, niekedy práve naopak. Čím viac človek myslí na seba, tým je jeho cesta kľukatejšia. Ak je priamočiara, znamená to, že ju určujú iní. Táto Dáma
si ju navidomoči určovať nenechala. Hlboko sa skláňam pred silou jej ducha.
Čítaj viac
Magdaléna Bernátová
Magdaléna Bernátová
17.3.2010
Názor čitateľa
veĺmi pekná kniha, škoda, že som ju už dočítala
Čítaj viac

exilová spisovateľka, prozaička, autorka kníh pre deti a mládež, publicistka * 15.11.1933 Veľké Meziříčí Detstvo prežila striedavo v Čechách a na Slovensku. Ako deväťročná odišla spolu s matkou z Protektorátu Čechy a Morava za otcom do Bratislavy. Do slovenskej literatúry vstúpila po páde kultu osobnosti. Je spisovateľkou, ktorá patrí medzi najdiskutovanejšie a najčítanejšie slovenské autorky z obdobia 60-tych rokov a výraznou prozaickou osobnosťou Generácie 56.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Happyendy - Jaroslava Blažková
Ja velkáč - Ľubo Dobrovoda
13,85 €
Ušetríte 0,73 €