Knihy
E-knihy

Život na linke 155

Garamond, 2018
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Garamond, 2018

Autor v knihe formou príbehu opisuje (možno) menej bežný deň záchranárky Patrície, ktorá pracuje na operačnom stredisku, kde sa prijímajú hovory z linky 155. Tento sčasti fiktívny, sčasti aj skutočný príbeh sa odohráva v Nitre a v jej okolí. Pri čítaní

Čítaj viac

11,96 €

Bežná cena Bežne 11,99 €

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

11,96 €

Viac o knihe

Autor v knihe formou príbehu opisuje (možno) menej bežný deň záchranárky Patrície, ktorá pracuje na operačnom stredisku, kde sa prijímajú hovory z linky 155. Tento sčasti fiktívny, sčasti aj skutočný príbeh sa odohráva v Nitre a v jej okolí.

Pri čítaní máte možnosť sledovať, ako sa Patrícia vyrovnáva s úmrtím svojho snúbenca, ktorý zahynul pri dopravnej nehode, čoho následkom toho príde o svoju nadovšetko milovanú prácu.

Neskôr bude mať dočinenia s fantómom, ktorý neznámou látkou otrávil potraviny v supermarkete. Po ich zjedení sa rozšíri v meste panika vyvolávajúca aj zvýšený počet tiesňových volaní. Je rozhodnutá urobiť všetko pre to, aby zistila, kto sa skrýva za tajomným fantómom. Tuší, že je to niekto, koho už vo svojej minulosti stretla.

Dostanete odpoveď na tri otázky: 1. Čo sa deje, keď vytočíte číslo 155? 2. Kedy zavolať na číslo 155 a 112? 3. Prečo môže mať fatálne následky zneužitie linky 155?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Život na linke 155 - Peter Lavo
Záchranár Vilam Dobiáš - Viliam Dobiáš, Martin Ližičiar
23,87 €
Ušetríte 0,62 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
241
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Garamond
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788089703579
Naše katalógové číslo
438145

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,7 / 5

3 hodnotenia

2
0
0
0
1

Veronika
1.1.2019
prekvapila ma...
Kniha Život na linke 155 ma prekvapila. Čakala som, že to bude "obyčajný" príbeh z každodennej rutiny operátorov na tiesňovej linke. Dej je plný emócií, napätia. Sú tu zaujímavé zápletky vo vzťahoch, ktorých vyvrcholenie neviete až (takmer) do konca poslednej kapitoly, nie ako v lacných brakoch, v ktorých od začiatku prvej kapitoly viete ako zápletka dopadne. V knihe sa naozaj výborne prelína líniha hlavného deja - dianie a práca ZZS a vedľajšie dejové línie - vzťahové zápletky. Jediné, čo tejto knižke uberá na dokonalosti sú drobné gramatické preklepy a použitie nárečových slovných spojení a predložkových väzieb, ako napr. "sadla si pri stôl", v pásme rozprávača. To však nie je dôvod, aby som túto knihu neprečítala za dve pre denné noci. Ako som už spomenula, táto kniha má prekvapila. Dokázala vo mne svojim dejom vzbudiť emócie, od smútku po radosť. Nie každá kniha toto dokáže.
Čítaj viac
Martin
15.11.2018
Vynikajúca kniha
Kniha ma veľmi zaujala aj príbehom aj odbornou stránkou...je to písané ľahko, pochopiteľne, pútavo zároveň.. Bol som prekvapený ako to celé dopadlo.. Odporúčam aj ďalšie dve knihy autora..
Čítaj viac

Kúpte spolu
Život na linke 155 - Peter Lavo
Záchranár Vilam Dobiáš - Viliam Dobiáš, Martin Ližičiar
23,87 €
Ušetríte 0,62 €

„Kto nemiloval, môže napísať veľký román o láske, nie však prostú báseň o nej.“

Guillaume Apollinaire