Knihy
E-knihy

Deti holokaustu

Skutočné príbehy tých, ktoré prežili

Motýľ, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Motýľ, 2018

Leo potom Walterovi povedal: „Tak, Valti, povedz mi teraz ty, ako si prežil!“ „Jediné, čo som vedel, otec, bolo, že zostanem nažive,“ odvetil Walter. „Nedovolil som, aby ma nacisti zmenili na niečo menej ako človeka – p

Čítaj viac

8,90 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 25%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Leo potom Walterovi povedal: „Tak, Valti, povedz mi teraz ty, ako si prežil!“ „Jediné, čo som vedel, otec, bolo, že zostanem nažive,“ odvetil Walter.
„Nedovolil som, aby ma nacisti zmenili na niečo menej ako človeka – pretože ja som niekto.“Týmito slovami sa končí príbeh mladučkého Waltera Ziffera, ktorý rovnako ako ďalších osem statočných detí, prežil zverstvá holokaustu. Niektoré z detí skrývali svoju pravú totožnosť, iným sa podarilo utiecť, no takmer všetky sa stali svedkami nepredstaviteľných hrôz. Napriek tomu túžili prežiť. Pomáhala im v tom neochvejná viera a nádej, že všetko sa znova vráti do starých, šťastných koľají.Kniha Deti holokaustu sa stala oslavou ľudského ducha, vôle prekonať nevýslovné hrôzy, triumfovať nad zlom a túžby po živote. Všetky deti, ktorých príbehy sú verne zachytené na jej stránkach, vo svojich srdciach verili, že sa zachránia, hoci mnohí okolo nich zomierali. Ich zážitky sú dôkazom, že aj v tých najhrozivejších a najbeznádejnejších situáciách, aké si človek dokáže predstaviť, sa ľudia môžu spoľahnúť na svoju odvahu, vieru a šťastie.Začítajte sa do deviatich strhujúcich príbehov detí, ktoré vďaka svojej viere prežili hrôzy holokaustu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Deti holokaustu - Allan Zullo, Mara Bovsun
Sľúbená - Ellen Jodi Malpas
19,30 €
Ušetríte 7,50 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
196
Vydavateľstvo
Motýľ
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
437511
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,0 / 5

2 hodnotenia

1
0
1
0
0

Alex
26.10.2018
Silné a emotívne
Až po prečítaní tejto knihy som si uvedomila, aká odvaha a sila drieme v deťoch. Koľko je v nich múdrosti a charatkeru. Dospelí to často v sebe nemajú, niekde na ceste životom sa toho vzdávajú, alebo o to prichádzajú. Neviem. Táto kniha ma prinútila zamyslieť sa na životom. Nad tým, ako fungujem a koľko toho druhým dovoľujem. Paradoxne mi ukázala, ako si nastaviť zdravé hranice. Hlboko otriasla mojím vnútorným svetom. Rozhodne ju odporúčam prečítať.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Deti holokaustu - Allan Zullo, Mara Bovsun
Sľúbená - Ellen Jodi Malpas
19,30 €
Ušetríte 7,50 €

„Dobrá a krásna kniha je tá, ktorá plnými priehršťami rozosieva otázniky.“

Jean Cocteau