Knihy
E-knihy

Stručná encyklopédia tanečného umenia

Verbunk, 2018
Vydavateľstvo
Verbunk, 2018

Stručná encyklopédia tanečného umenia je výsledkom dlhoročnej systematickej zberateľskej a výskumnej činnosti autora Mgr. Emila T. Bartka, PhD. Je prvým komplexným encyklopedickým...

Čítaj viac

17,49 €

Bežná cena Bežne 18,00 €

Ušetríte 3%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

17,49 €

Viac o knihe

Stručná encyklopédia tanečného umenia je výsledkom dlhoročnej systematickej zberateľskej a výskumnej činnosti autora Mgr. Emila T. Bartka, PhD.. Je prvým komplexným encyklopedickým dielom v oblasti tanečného umenia na Slovensku. Prináša široký záber do rôznorodého, druhovo a žánrovo bohatého sveta tanečného umenia. Menné a vecné encyklopedické heslá nám odkrývajú cenné informácie zo všetkých oblastí tanečného umenia ľudového, klasického tanca a baletu, moderného i súčasného tanca.

Čitateľ v nej nájde najdôležitejšie životopisné informácie o významných osobnostiach z oblasti svetového a slovenského tanečného umenia. Autor obohatil obsah encyklopédie aj o umelecké a vzdelávacie inštitúcie, súbory, skupiny, zoskupenia, festivaly, súťaže a časopisy z oblasti tanečného umenia.

Ďalšou veľmi prínosnou súčasťou encyklopédie sú údaje dotýkajúce sa teórie tanečného a hudobného umenia, vrátane tanečnej a hudobnej terminológie.

Vydanie pôvodnej publikácie o tanečnom umení v slovenskom jazyku je nepochybne sviatkom pre všetkých obdivovateľov a milovníkov tanečného umenia.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Stručná encyklopédia tanečného umenia - Emil T. Bartko
Hradba západu - Juraj Červenák
30,80 €
Ušetríte 2,15 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
638
Hmotnosť
1170 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Verbunk
Rozmer
175×235 mm
ISBN
9788097220327
Naše katalógové číslo
431527

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Stručná encyklopédia tanečného umenia - Emil T. Bartko
Hradba západu - Juraj Červenák
30,80 €
Ušetríte 2,15 €

„Básnici sú neuznávaní zákonodarcovia sveta.“

P. B. Shelley