Knihy
E-knihy

Diplomat na štyroch kontinentoch

Ikar, 2007
Vydavateľstvo
Ikar, 2007

V tejto knihe autor opisuje svoje unikátne zážitky a skúsenosti z obdobia svojho pôsobenia na Úrade vlády, na Federálnom ministerstve zahraničných vecí, Ministerstve zahraničných vecí SR ako aj na veľvyslanectvách ČSSR, ČSFR a SR...

Čítaj viac

6,28 €

Bežná cena Bežne 6,61 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V tejto knihe autor opisuje svoje unikátne zážitky a skúsenosti z obdobia svojho pôsobenia na Úrade vlády, na Federálnom ministerstve zahraničných vecí, Ministerstve zahraničných vecí SR ako aj na veľvyslanectvách ČSSR, ČSFR a SR.
Autor otvára doširoka okno do tajomného sveta diplomacie, ktorý je plný nielen príjemných chvíľ, ale aj nástrah a nebezpečenstiev. Spomedzi riskantných zážitkov sa vyníma rukojemnícka dráma, ktorej priamym účastníkom sa autor stal v roku 1990 na Kube. Autor uvádza aj mnoho ďalších situácií, v ktorých , vzhľadom na rôznorodosť problémov musel použiť celú širokú škálu svojich vedomostí, schopností a skúseností, čím sa čitateľom snažil priblížiť nekonečnú mnohotvárnosť profesie diplomata.
Kniha je pestrou mozaikou informácií o piatich diametrálne odlišných krajinách na štyroch kontinentoch a určite poteší čitateľov nielen z radov širokej verejnosti, ale aj začínajúcich diplomatov, ktorým môže poslúžiť ako zdroj poučenia.
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

Zo zákulisia slovenskej diplomacie (Eduard Chmelár), Knižná revue

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
184+16
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2007
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
125×200 mm
ISBN
9788055115696
Naše katalógové číslo
41129

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

32 hodnotení

29
1
1
1
0

Marian Toth
Marian Toth
20.5.2015
netypické postrehy z diplomacie
Autor svojou publikáciou ukazuje, že diplomacia nie je len suchá a sterilná, ale že sa v nej ukrýva i vtip a dobrá nálada. Zaujímavé sú postrehy popisujúce najmä obyčajný život v mestách kde autor pôsobil.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Knižnice sa stali mojou cukrárňou.“

Juliana Kimball