popis
Miluj ma ironicky

Miluj ma ironicky   

Návody na život s ručením obmedzeným

Maxim E. Matkin  ·  Vydavateľstvo: Slovart, 2007
Bežná cena: 9,95 €
Naša cena: 9,45 €
Ušetríte:5% (0,50 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Posielame do 4 dní.

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 160 strán
 • pevná väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Tento titul je v ponuke aj ako elektronická verzia Miluj ma ironicky
Chceli by ste vedieť ako robiť drahoty a prísť tak ku šťastiu? Ako zapôsobiť na ženy, ktoré vedia, čo je dobré? Ako zaobchádzať s mužmi, čo majú chronickú alergiu na slovo záväzky? Ako chápať nevestu v noci pred sobášom v prípade, že je to vaša bývalá frajerka? Ako zo sexu na jednu noc nerobiť traumu na celý život? Ako odpúšťať, ako žiarliť, ako nepátrať, ako nebyť idiotom a necítiť sa ako chudera? Potrebujete nutne vedieť ako milovať a neutrpieť ujmu na zdraví a emocionálnej celistvosti?

Maxim E. Matkin vám v piatej a tentoraz celkom malej knihe Miluj ma ironicky prináša niekoľko návodov na prežitie vo vzťahovej džungli, samozrejme, s ručením obmedzeným. Vo výbere z krátkych textov, publikovaných v lesklých magazínoch pre ženy, odkrýva tajomstvá mužsko-ženskej komunikácie a strategických hier. Ako bonus ponúka Príručku blafera, teda návody, ako predstierať, keď to nedokážete žiť, s ktorou sa kedysi ako autor vynoril z hlbín internetu. Pravidelné posedenia u psychoterapeuta ani v spovednici vám táto útla zbierka síce nenahradí, ale ako Priateľ na telefóne ukrytý v knižke, ktorý dokáže v pravý čas vytiahnuť ten pravý príbeh zo života, určite nesklame. A nezabudnite, že je lepšie milovať ironicky, než nemilovať vôbec.

Maxim E. Matkin je napriek exoticky znejúcemu pseudonymu slovenský autor píšuci najmä v slovenčine a pomerne bez zábran, čo mu prinieslo množstvo sympatizantov aj neprajníkov. Zatiaľ mu vyšli štyri knihy: Polnočný denník (2002), Láska je chyba v programe (2004), Mexická vlna (2005) a Mužské interiéry (2007). Piata kniha nemá na rozdiel od tých predchádzajúcich atribúty románu, je zbierkou krátkych príbehov a návodov, ako prežiť. Autorovo presvedčenie, že má čo povedať do vzťahov medzi mužmi a ženami, pramení nielen z jeho zložitého citového života, ale aj z dôvery, s akou sa na neho obracajú známi a aj celkom neznámi ľudia so svojimi problémami, ku ktorým sa už roky vyjadruje vo svojich internetových a neskôr tlačených psychoporadniach s ručením obmedzeným. Ak by ste sa v niektorom z textov spoznali, môže to byť náhoda, ale nemusí. Maxim E. Matkin ďakuje všetkým mužom a ženám, ktorí mu veria, čítajú ho, chápu a žijú svoje životy s nadhľadom a odvahou.


Tento titul si môžete objednať aj s podpisom autora.


Podrobnosti

 • Počet strán: 160 strán
 • Väzba: pevná väzba
 • Rozmer: 125×205 mm
 • Hmotnosť: 270 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 8080854521
 • Rok vydania: 2007
 • Naše katalógové číslo: 40562

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: Miluj ma ironickyZdieľať

Ukážka z knihy

Muži chcú lásku aj sex, ale každé inokedy

Návod, ako robiť drahoty a prísť tak ku šťastiu

Sedel som pri káve s jednou zo svojich bývaliek, počúval jej všeobecný nárek nad mužskou bezcharakternosťou a čakal, kedy sa dostane k podstate. Na tú došlo v okamihu, keď mi naznačila, že ju akýsi očarujúci muž zviedol, pár týždňov si s ňou užíval výhradne len v posteli a priľahlých oblastiach a potom ju odkopol, aby sa vzápätí dal verejne vidieť s nejakou vážnou známosťou, ktorá samozrejme mojej bývalke nesiaha ani po päty. Toto sa jej nestalo ani v sedemnástich, prečo teda práve teraz? To nebola jediná otázka, ktorá ju trápila. Ešte sa pýtala, ako je možné, že tak hlúpo naletela, či je už teda odsúdená doživotne robiť hochštaplerom rohožku a či má časť svojich úspor investovať do nejakého šikovného hlavohruďa, ktorý by si toho kurevníka počkal v tmavej uličke a polámal mu všetky kosti.
- Dala som mu svoje srdce, on ho hodil do záchoda a spláchol, - povedala moja bývalka trasúcim sa hlasom. - Ako mám teraz žiť bez srdca?
Bola...

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 61 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Teri
Teri
21.08.2015
Reagovať
Miluj ma ironicky

Podľa mňa jedna z najlepších Matkinových kníh, ale veď vôbec, on má najlepšie všetky :) Každopádne, táto sa od ostatných trochu líši, je písaná štýlom poviedok, alebo rád, skrátka niečo ako príručka. Najviac som sa smiala na tom bonuse, ten stál za to :D :D všetko sa ako vždy týka vzťahov a všetko je ako vždy pravda... Realita zobrazená tak krásne... To je Matkin.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Dominica
Dominica
19.01.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Úžasná kniha, Žiadna erotika ani romantika..hola pravda o vzťahoch medzi ženami a mužmi..každý sa v nej aspoň čiastočne nájde..páči sa mi spôsob akým je napísaná.V jedom momente sa máte chuť smiať a v ďalšom zase plakať.Odporúčam prečítať

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Ipitko
Ipitko
05.12.2013
Reagovať
Kvalita

Matkin ako vždy nesklamal. Odporúčam ;-)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Petra Abrahámová
Petra Abrahámová
08.09.2013
Reagovať
Názor čitateľa

Skvelá kniha, nad ktorou som strávila len pár hodín, lebo bola taká pútavá a preliala litre sĺz, či už od smiechu, lebo som objavila svoju vlastnú bohom zabudnutú skúsenosť alebo od smútku nad svojou dávnou naivitou. Krásne jednoducho a neuveriteľne trefne písané poviedky ma očarili, a celú knihu hodnotím na výbornú. Podľa mňa najlepšia od Matkina.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
ja
ja
31.03.2013
Reagovať
Názor čitateľa

keďže neznášam iróniu,strašne by ma vytočila táto bezcharakterná kniha dnešnej doby, takýto muži ,akých tu opisuje sú tu na svete úplne zbytočne,len aby tu prežili

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (6)  
Nahlásiť recenziu
El
El
19.02.2013
Reagovať
Fajn a zo života

Mne sa Matkin páči, lebo sa dá čítať medzi riadkami, vie skvele vyvolať emócie, vie sa zasmiať aj sám na sebe a to je dnes už takmer zriedkavosť, ale najviac ma vždy dostane tým, že je tak neuveriteľne uveriteľný. Ja mám teda pocit, že tých jeho hrdinov dosť často stretávam.Aj keď sú to čitateľské jednohubky, mne sa páči.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (1)  
Ďalej odporúčam: Všetko od Matkina, Hiraxa Baričáka, Bukowského, Polku, Hazard,Svet mi je dlžný, Zdochnuté srdce, Mimozemšťan a Malá Ćertica a mnoho iných
Nahlásiť recenziu
Jane
Jane
29.01.2013
Reagovať
Názor čitateľa

Perfektné... prečítala som ju jedným dychom. Podhľad akým sa dokáže pozerať na veci ako ich vysvetlí..to je.. pfu... ozajstný znalec ľudskej duše:)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Majka
Majka
07.05.2012
Reagovať
Názor čitateľa

Matkiin je prooste najlepšííí !!! :) Na jeden dych, výborna.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Erika
Erika
03.04.2012
Reagovať
Hm...

Keďže stále sa vraví o Matkinovi, tak som sa odhodlala konečne prečítať jeho knihu. Nie som puritánka a dokonca mám naozaj rada otvorenosť. Áno Matkin dokáže v diele vyjadriť pocity mužov, či žien. Ale mne sa dajako vytráca z týchto románov tá klasická ženskosť pre ktorú sme v očiach mužov krásne a príťažlivé. Preto sme napokon ženy... Nemám rada sladké romány, nečítam romnatiku, aj keď priznávam jedna taká kniha sa mi naozaj páčila. Ale v Matkinovi sa dajako nemôžem nájsť. Hodnotím, ako primer. Chýba mi celkový dej románu. Síce sú tam myšlienky, ale mám rada celistvosť diela.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Martina
Martina
29.02.2012
Reagovať
Názor čitateľa

prečítala som skoro všetky knihy od Matkina, ale táto je naozaj unikátna, ľahkým a ironickým spôsobom poukazuje nato čo si myslia muži o ženách a napoak.....skutočne je to lahôdka, ktorú som si musela vychutnať až do konca :))

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (1)  
Ďalej odporúčam: Nie na ústa
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Prízraky na Devíne
Naša cena: 10,20 € (ušetríte 15%)
Juraj Červenák prichádza s ďalším pokračovaním príbehov Černokňažníka Čierneho Rogana a jeho verného vlčieho spoločníka Goryvlada. Černokňažník je...
Červený kapitán
Naša cena: 6,19 € (ušetríte 11%)
Pri rekonštrukcii starého cintorína v centre Nášho Mesta vykopú robotníci truhlu s pozostatkami bývalého kostolníka z kostola svätej Barbory....
Červený kapitán
Naša cena: 8,86 € (ušetríte 11%)
Pri rekonštrukcii starého cintorína v centre Nášho Mesta vykopú robotníci truhlu s pozostatkami bývalého kostolníka z kostola svätej Barbory....
Prízraky na Devíne
Naša cena: 5,90 € (ušetríte 51%)
Juraj Červenák prichádza s ďalším pokračovaním príbehov Černokňažníka Čierneho Rogana a jeho verného vlčieho spoločníka Goryvlada. Černokňažník je...

Ďalšie knihy zo série Romány Maxima E. Matkina

Hviezda jasná
Naša cena: 7,90 € (ušetríte 34%)
Polnočný denník
Naša cena: 9,45 € (ušetríte 5%)
Láska je chyba v programe
Naša cena: 9,45 € (ušetríte 5%)
Mužské interiéry
Naša cena: 9,45 € (ušetríte 5%)
Mexická vlna
Naša cena: 9,45 € (ušetríte 5%)
Hviezda jasná
Naša cena: 11,35 € (ušetríte 5%)

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Prízraky na Devíne
Juraj Červenák
Naša cena: 10,20 €
Červený kapitán
Dominik Dán
Naša cena: 6,19 €
Červený kapitán
Dominik Dán
Naša cena: 8,86 €
Prostitútka
Lucia Sasková
Naša cena: 9,27 €
Vládca vlkov
Juraj Červenák
Naša cena: 9,79 €
Vôňa neba
Ivana Ondriová
Naša cena: 8,22 €
Radhostov meč
Juraj Červenák
Naša cena: 9,79 €
Ďalšie knihy od autora
Naša cena: 9,45 €
Naša cena: 9,45 €
Naša cena: 11,35 €
Naša cena: 9,45 €
Naša cena: 9,45 €
Naša cena: 9,45 €
Naša cena: 9,45 €
Naša cena: 9,45 €
všetky knihy
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Hostina pre vrany
George R.R. Martin
Naša cena: 20,32 €
Stopárov sprievodca galaxiou
Douglas Adams
Naša cena: 13,56 €
#naružovo
Eva Urbaníková
Naša cena: 9,34 €
V službách zla
Robert Galbraith, J.K. Rowling
Naša cena: 13,59 €
Zabijak Anders a jeho priatelia
Jonas Jonasson
Naša cena: 11,82 €Čítanie je najlepšie učenie. Sledovať myšlienky veľkého človeka - to je tá najzaujímavejšia veda. (Alexandr Sergejevič Puškin)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 308 941,24 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička