Knihy
E-knihy

Nástroje temnot

Historie elektronické války 1939–1945

Vydavateľstvo
Mladá fronta, 2005

Fascinující tajná historie elektronického boje během druhé světové války. Významně přepracovaný a rozšířený klasický text. Detailní a kriticky hodnotící analýza.

Čítaj viac

11,63 €

Bežná cena Bežne 12,24 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Fascinující tajná historie elektronického boje během druhé světové války. Významně přepracovaný a rozšířený klasický text. Detailní a kriticky hodnotící analýza.
Během druhé světové války, ale i dlouho po ní, zůstávaly systémy elektronického boje a jejich využití v boji žárlivě střeženým vojenským tajemstvím. Alfred Price, letec RAF, který létal v jednotkách určených pro boj s německými střelami V-1 a V-2 a specializoval se na elektronický boj a taktiku leteckého boje, byl tímto tématem přitahován a zároveň byl v jedinečném postavení někoho, kdo může poodhalit tuto dosud většinou opomíjenou stránku druhé světové války. Když byly Nástroje temnot v roce 1967 poprvé publikovány, staly se standardní prací, na kterou se odvolávají ti, kdo se tímto velmi zajímavým tématem zabývají. Od svého vzniku byla kniha rozšiřována tak, jak se objevovaly nové materiály. Tato zcela přepracovaná verze končí japonskou kapitulací v srpnu 1945 a rozbor zde uveřejněný je založen na všech dosud dostupných materiálech.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nástroje temnot - Alfred Price
Pán tieňov - Cassandra Clare
22,82 €
Ušetríte 3,37 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
276+16
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2005
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Mladá fronta
Rozmer
135×205 mm
ISBN
8020413731
Naše katalógové číslo
40086

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0

SMITH
24.8.2015
Názor čitateľa
Veľmi zaujímavá kniha , ktorá preberá nie moc často známe fakty o elektronickom boji počas WW II . Kniha je úzko špecializovaná na problematiku radiolokačných prístrojov v letectve využívaných spojencami a ich protivníkmi ...
Vzhľadom na to , že tá to téma nie je publikovaná , jedná sa o cennú knihu .
Čítaj viac
Martin Dudáš
Martin Dudáš
29.4.2012
Názor čitateľa
Veľmi zaujímavá kniha, aj keď trošku náročnejšia na čítanie, ak sa absolútne nerozumiete elektronike (čiže pre napríklad mňa ;)), ale zasa nie sú to nejaké ultra-zložité technické popisy, takže sa to dalo v pohode zvládnuť. Myslím, že je to prvá publikácia venujúca sa výlučne elektronickému boju za druhej svetovej vojny a stojí za to si ju minimálne prezrieť. Trocha mi vadilo, že tak 75% knihy tvorili americké resp. britské elektronické zariadenia, a len 20% nemecké a tak 5% japonské, myslím, že aj tie by si zaslúžili viac priestoru. Keďže sa však žiadna iná publikácia touto problematikou nezaoberá , je to určite lepšie než nič. Knihu možno v podstate rozdeliť do troch častí- prvá sa zaoberá Bitkou o Britániu a nemeckými rádiovými navádzacími prístrojmi a britskou snahou rušiť ich, druhá bombardovacou kampaňou proti Nemecku, resp. spojeneckmi navádzacími prístrojmi a na druhej strane Nemeckou radarovou obranou a tretia je zameraná najmä na nemeckých nočných stíhačov a vojnu v pacifiku. Myslím, že kniha zaujme minimálne každého, kto je zameraný na leteckú techniku počas druhej svetovej vojny.
Čítaj viac

Vydavatelství Mladá fronta je moderní vydavatelství s dvaasedmdesátiletou tradicí. Své dobré jméno staví na mnohaleté zkušenosti, profesionalitě a dynamickém rozvoji. Vydávají široké spektrum titulů od populární beletrie přes literaturu faktu až po odbornou literaturu.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Nástroje temnot - Alfred Price
Pán tieňov - Cassandra Clare
22,82 €
Ušetríte 3,37 €