Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

10,01 €

Viac o knihe

For readers of Schindler's List, The Man Who Broke into Auschwitz and The Boy in the Striped Pyjamas comes a heart-breaking story of the very best of humanity in the very worst of circumstances. I tattooed a number on her arm. She tattooed her name on my heart. In 1942, Lale Sokolov arrived in Auschwitz-Birkenau. He was given the job of tattooing the prisoners marked for survival - scratching numbers into his fellow victims' arms in indelible ink to create what would become one of the most potent symbols of the Holocaust. Waiting in line to be tattooed, terrified and shaking, was a young girl. For Lale - a dandy, a jack-the-lad, a bit of a chancer - it was love at first sight. And he was determined not only to survive himself, but to ensure this woman, Gita, did, too. So begins one of the most life-affirming, courageous, unforgettable and human stories of the Holocaust: the love story of the tattooist of Auschwitz.
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Tattooist of Auschwitz - Heather Morris
Boy in the Striped Pyjamas - John Boyne
19,97 €
Ušetríte 0,52 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Zaffre
Rozmer
110×178 mm
ISBN
9781785763687
Naše katalógové číslo
367251

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

169 hodnotení

109
15
8
1
3

Katka Bařtipánová
18.2.2019
Ještě nikdy se mi nestalo, že bych o knize, kterou jsem přečetla doslova jedním dechem, nemohla říct, že byla hezká. Ale můžeme tohle říct o knize, která se odehrává na nejhorším místě v nejhorším období našich novodobých dějin? Bez ohledu na to jsem se nemohla odtrhnout. Tatér z Osvětimi je prostě kniha, od které se nebudete moci odtrhnout. A až ji budete doporučovat svým přátelům, tak taky nebudete vědět, jestli je v pořádku říct, že tahle kniha je hezká. Je super. Je to jedna z nejlepších knížek, jakou jsem v poslední době četla. A stejně ve mně tohle hodnocení nechává takový zvláštní pocit. A rozhodně ji všem i přesto doporučuji.
Čítaj viac
Viki
12.2.2019
sila človeka prežiť
Štýl autorky sa ľahko a rýchlo číta. Nehovorím o ľahkom čítaní toho, čo sa dialo v koncentračnom tábore. Zachytáva udalosti v koncetračnom tábore i možnosť ako prežiť ľahšie dennodennú obavu o svoj život. I na tak strašnom mieste, je možné sa zamilovať a tak ľahšie znášať svoj osud. Čo môže odradiť čitateľa od toho, keď si zakúpi knihu je, že si prečíta obal a na ňom má už rozuzlenie príbehu. Príbeh, ktorý hrdinovia prežili a šťastne sa našli. Kniha je pútavejšia, ak čitateľ nevie ako sa skončí. I keď predpokladá ako sa skončila, lebo hrdina mal možnosť nám vyrozprávať príbeh. V porovnaní s Mengeleho dievčaťom musím dať o hviezdičku menej. Autorka menej citlivo rozpráva príbeh, mám pocit, že nie je úplne angažovaná v príbehu hrdinu, neprežíva to s ním a má tam istý nadhľad. Tento pocit môže byť vyvolaný tým, že pôvodne ho autorka chcela napísať ako scenár k filmu a potom si to rozmyslela a vznikla z toho kniha. Alebo knihu písala Austrálčanka, ktorej je dianie 2. svetovej vojny viac vzdialené ako nám, ktorí v Európe žijeme. Možno by viac bola v tom angažovaná, ak by sama navštívila Osviečim a vedela o čom píše. Nakoniec je to jeden z málo príbehov z koncentračných táborov, ktorý sa skončí šťastne. Poukazuje na to, čo zmôže sila človeka chcieť prežiť.
Čítaj viac
Veronika Šimurdiaková
23.1.2019
Veronika
Moc knihy nečítam, pretože som sa stretla len s ťažko sa čítajúcimi knihami. Ale toto je bomba. Síce sa v knihe opisuje veľa o táboroch a veľa zlého, ale veľmi ľahko sa číta. Ak mátw celý deň voľno, prečítate ju kľudne aj za 3-4 hodiny. Najlepšia kniha, akú som kedy čítala.
Čítaj viac

Kúpte spolu
The Tattooist of Auschwitz - Heather Morris
Boy in the Striped Pyjamas - John Boyne
19,97 €
Ušetríte 0,52 €

„Vždy si predstavujem, že Raj musí vyzerať ako knižnica.“

Jorge Luis Borges