Knihy
E-knihy

Návrat

Vydavateľstvo
Slovart, 2007
Edícia
MM
Preklad

Nemecký profesor práva a spisovateľ Bernhard Schlink, autor svetového bestselleru Predčítač, sa aj vo svojom novom románe zameriava na napínavú konfrontáciu minulosti a prítomnosti...

Čítaj viac

9,42 €

Bežná cena Bežne 9,92 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nemecký profesor práva a spisovateľ Bernhard Schlink, autor svetového bestselleru Predčítač, sa aj vo svojom novom románe zameriava na napínavú konfrontáciu minulosti a prítomnosti. Vychádza z Homérovej Odysey, v ktorej nachádza modely správania dnešných ľudí v extrémnych situáciách Európy 20. storočia. Rozprávač Návratu, právnik Peter Debauer, zažíva odyseovské blúdenie a zároveň dramaticky hľadá svoju identitu. Román je plný dramatických zauzlení i rozuzlení a zároveň ponúka akúsi „románovú“ encyklopédiu o charaktere našej doby a ľudí v nej.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Návrat - Bernhard Schlink
Tetovač z Auschwitzu - Heather Morris
18,94 €
Ušetríte 2,88 €

Recenzie, kritiky

Bernhard Schlink: Návrat (Zuzana Zeleňáková), Knižná revue

Bernhard Schlink: Návrat Knižná revue

Návrat Bernharda Schlinka (Martin Porubjak), SME

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Die Heimkehr
Rozmer
130×210 mm
ISBN
8080852801
Naše katalógové číslo
35789
Počet strán
301
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2007
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,8 / 5

5 hodnotení

3
0
1
0
2

Zuzana
Zuzana
28.11.2009
ako preklad zničí knihu
Preklad Ladislava Šimona mi absolútne zničil zážitok z knihy, ktorú som, napriek odhodlaniu nevedela dočítať ani do stredu. Vydavateľ pravdepodobne po predložení prekladu knihu nečítal, inak by musel celý preklad skorigovať a minimálne upraviť otrocký nemecký slovosled, príšerné.
Čítaj viac
Lenka Slaninková
Lenka Slaninková
29.9.2009
Názor čitateľa
Krásna kniha o mužoch v rôznom veku. Pre ženy, ktoré sa chcú viac dostať pod kožu mužov, ak sa to vôbec dá. Aspoň z môjho, ženského, pohľadu :).
Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Návrat - Bernhard Schlink
Tetovač z Auschwitzu - Heather Morris
18,94 €
Ušetríte 2,88 €