Knihy
E-knihy

The Hound of the Baskervilles / Pes baskervillský

Zrcadlový text

Vydavateľstvo
INFOA, 2006
Edícia
Bilingua

Asi nejznámější holmesovský detektivní román je neobyčejně působivým příběhem z ponurých anglických blat...

Čítaj viac

8,60 €

Bežná cena Bežne 9,05 €

Ušetríte 5%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Asi nejznámější holmesovský detektivní román je neobyčejně působivým příběhem z ponurých anglických blat. Události, které se zpočátku vzpírají logickému chápání, doprovází atmosféra děsu a tajemství.

Dvojjazyčné vydání doplněné lexikálním a gramatickým komentářem pod čarou.
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Hound of the Baskervilles / Pes baskervillský - Arthur Conan Doyle
Severská mytológia - Neil Gaiman
18,96 €
Ušetríte 3,04 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

23 hodnotení

16
6
1
0
0

RNDr. I. Černý
13.10.2016
Jde o jeden z nejznámějších Doylových románů, v nichž hlavní role hrají Sherlock Holmes a doktor Watson. Několikrát byl zfilmován. Pro mnohé čtenáře je velmi výhodné, že jej může číst anglicky a paralelně česky. Vřele doporučuji.
Čítaj viac
Lukas Mano
26.4.2007
excelentne
Je to najlepšia detektívka, ktorú som prečítal. Má veľmi napínavý dej a najviac sa mi páči ako Sherlock Holmes postupne všetko zisťuje a odbúravá steny záhadného príbehu. Knihu vrelo odporúčam ďalej.
Čítaj viac

Sir Arthur Conan Doyle 1859-1930 Autor mnohých slávnych diel o výnimočnom detektívovi sa narodil v Edinburgu v Škótsku ako štvrtý potomok. Absolvoval štúdium na internátnej základnej škole a neskôr aj na lekárskej univerzite. Jeho prvú poviedku uverejnil časopis Chamberse Journal v roku 1879 keď mal Arthur Conan Doyle dvadsať rokov. Aj keď posielal do redakcie aj ďalšie príspevky, máloktorý z nich prijali a uverejnili. V roku 1882 časopis Cronhill uverejnil jeho poviedku o tajomstve lode Mary Celeste. Táto poviedka bola inšpirovaná plavbou parníkom do Nigérie, ktorú absolvoval po tom, čo mu chorý otec odišiel do sanatória a Arthur sa na veľrýbárskej lodi zamestnal ako lodný chirurg. Keď sa mu v myšlienkach poprvýkrát zjavil populárny detektív, nemal meno Sherlock Holmes, pod ktorým ho dnes pozná celý svet. Pôvodne sa mal totiž volať Sherrirford Holmes a jeho priateľ doktor Ormond Sacker. Neskôr ich však premenoval. V roku 1886 Arthur Conan Doyle napísal prvú poviedku o Sherlockovi - Štúdia v šarlátovej. Vydavateľ mu zaplatil 24 libier a poviedku uverejnil až v roku 1887. Keď však vyšla o rok neskôr knižne, zožala väčší úspech. Keď neskôr uverejňoval svoje poviedky v novom časopise The Strand Magazine, mal obrovský úspech. Vtedy ľudia stávali na časopis v neuveriteľne dlhých radoch, len aby si mohli prečítať najnovšiu poviedku. Neskôr sa však Doylovi Holmes tak znechutil, že ho v roku 1893 zabil v poviedke Posledný prípad. Táto poviedka vyvolala obrovskú vlnu nepokoja a nespokojnosti. V roku 1902 však vydal poviedku Pes Baskervillský a o rok neskôr poviedku Prázdny dom v ktorej sa ukázalo, že Holmes je nažive. Posledný román o Sherlockovi Holmesovi napísal v roku 1915 - Údolie strachu. Za svoj život napísal Sir Arthur Conan Doyle 56 poviedok a 4 romány o Sherlockovi Holmesovi. Zomrel v roku 1930 ako sedemdesiatročný, ale vo svojich dielach žije dodnes.

Čítaj viac
Kúpte spolu
The Hound of the Baskervilles / Pes baskervillský - Arthur Conan Doyle
Severská mytológia - Neil Gaiman
18,96 €
Ušetríte 3,04 €