Knihy
E-knihy

Ako som vozil Nórov

Eruditio, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #35
Vydavateľstvo
Eruditio, 2018

Voziť Nórov v MHD nie je len tak! Jednak je tam oveľa väčšia zima ako na Slovensku a podľa Ondrejovho písania aj oveľa väčšia sranda. Ale to môže byť aj jeho štýlom. Možno keby opisoval vyšívanie v Zimbabwe, tiež by vám to prišlo...

Čítaj viac

15,90 €

Bežná cena Bežne 16,90 €

Ušetríte 6%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

15,90 €

Viac o e-knihe

Voziť Nórov v MHD nie je len tak! Jednak je tam oveľa väčšia zima ako na Slovensku a podľa Ondrejovho písania aj oveľa väčšia sranda. Ale to môže byť aj jeho štýlom. Možno keby opisoval vyšívanie v Zimbabwe, tiež by vám to prišlo ako závideniahodná činnosť. Prvý záblesk lúčov slávy Ondreja zasiahol, keď na portáli Dailymale.sk vyšiel jeho debutový článok a internet vybuchol. Okamžite sa katapultoval medzi najobľúbenejších autorov a s každým ďalším príspevkom narastal tlak, aby texty vydal knižne. Tak sa aj stalo. Ak očakávate, že sa dozviete pikošky z geografických a demografických rozdielov a nórskych zvyklostí, máte čiastočne pravdu. Akurát, že ich nemusíte postrehnúť, pretože sa budete práve smiať na jeho neopakovateľných, trefných prirovnaniach alebo na jeho skvostnom majstrovstve špičkovania pointy. Ondrej Sokol sa narodil v roku 1980 v katastri malebného mesta Trenčín. Mal snahu vyštudovať prekladateľstvo a tlmočníctvo, ale po zrušení fakulty sa napokon rozhodol splniť si detský sen a začal jazdiť pre Dopravný podnik Bratislava. Odtiaľ to už nabralo rýchly spád - po štyroch mesiacoch odišiel do Nórska a dobre mu tak. Je to práca vonku, posediačky, s pekným výhľadom a, ako sám vraví, rozmanitá, každý deň ho nasrdí niečo nové. Zároveň dúfa, že reputácia vydaného autora bude mať pozitívny vplyv na jeho sexuálny život.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ako som vozil Nórov - Ondrej Sokol
Muž z domu naproti, čo mi prešiel cez rozum - Marek Boško
21,80 €
Ušetríte 3,59 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
213
Vydavateľstvo
Eruditio
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
315132
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

57 hodnotení

43
11
2
0
1

Sendy Fiala
Sendy Fiala
pred štyrmi dňami
Fantasticky vybrúsený štýl, úžasne zaujimavý obsah
Čo viac napísať? Vodič autobusu je povolanie, u ktorého protagonistov ťažko predpokladať svieži a inteligentý humor, briskné postrehy a prirovnania trefnejšie než... (no, nie som Ondrej Sokol, takže som sa zasekol). K tomu pridajme zaujimavú krajinu, ktorú maloktorý Slovák pozná, nemenej zaujimavé povolanie, ktoré prináša nevyčerpateľnú studnicu pozoruhodných situácií a výsledok je táto kniha. Vďaka, slsp!
Čítaj viac
Peter Magušín
Peter Magušín
2.1.2019
Skvelá a vtipna oddychovka o zivote vodica na norskych cestach, uliciach a ulickach. Prirovnania ktore presne sedia, avsak o par rokov im nik nemusi rozumiet nakolko mnoho z nich ma politicky charakter, ale ja osobne som si pre buducnost v eknihe urobil poznamky. A este k tej e knihe, neviem ako v tlacenej verzii ale v eknihe je skutocne obrovske mnozstvo slov rozdelenych uprostred uplne nezmyselne a nepochopitelne. To neverim ze si nikto kto to pripravoval nevsimol.
Davno som sa nesmial tak ako pri opise zrážky s losom, to bolo fenomenalne.
Čítaj viac
Moni
5.12.2018
ODPORÚČAM
Veľmi dobre napísaná kniha. Vtipná a človek sa aj veľa dozvie o krajine, obyvateľoch a špecifikách. Niektorí tu autorovi vyčítajú vulgarizmy. Mne sa práveže páči autorova úprimnosť a otvorenosť. Skrátka knihu písal štýlom: Čo na srdci, to na jazyku a na nič sa nehral. Ja dávam autorovi plný počet a dúfam, že bude aj rovnako dobré pokračovanie zážitkov z Nórska. :)
Čítaj viac
NoirOrioN
28.11.2018
Na prvotinu slušne vycibrený jazyk a rozprávačský talent:
naozajs´ to písau sám, Ondro?! Ak ho po písaní nik neprepisoval, či príliš nekorigoval, tak klobúk dole. Napriek chvále by som však - čisto ako laik - poradil oveľa menej prirovnaní (najmä tie s väzbami na aktuálnu politickú situáciu: o 10 rokov nik nebude tým prirovnaniam rozumieť a smiať sa im, a naviac, nie všetci máme rovnaký názor - môžeš si ma znepriateliť :-)) a tiež som jeden z tých, ktorým vadia vulgarizmy. Nemusí sa tam naozaj napísať to najhrubšie z vtedajšej reality. Sám pritom nadávam tiež - keď som sám; pred druhými striktne držím dekórum, lebo sa to nepatrí. Žiaľ, v tomto je Slovensko a Slováci v TOP TRI na svete, zrejme (ani pri dabingu, prekladoch v cudzích jazykoch som nenašiel tak ostré vulgarizmy, neviem, ktorý ch toto zaviedol v SR ako normu). No a na druhú stranu pripíšem, že ak Ondreja uchvátila nórska príroda, tak jej opisu mohol venovať nejakú 20-tku strán navyše - určite tam pobudol na výletoch vo svojom voľnom čase. Tiež by ma zaujímali jeho ďalie rozbory a sondy do pováh a myslenia Nórov, prípadne iných skupín (prierez sociálnymi vrstvami?) - toto mu išlo veľmi dobre. Inak palec hore.
Čítaj viac
Pavol Čomaj
Pavol Čomaj
23.11.2018
A kde sú Nórky??
Neplánovane sa stalo, že v tomto mesiaci som mal doma tri knihy, novinky od slovenských autorov : 1. Hovadá (Max Damian), bolo to strašné, strata času, 2. Smútok v duši, falafel v placke (Michal Belej), statusy postteenagerského homosexuálneho mladíka, občas vtipné, občas trápnosmutné ako to už pri týchto týpkoch býva a napokon 3. Ako som vozil Nórov od Ondreja Sokola.
Tá posledná je taká dobrá, že by s predošlými nemala byť uvedená ani v tom istom odstavci. Svieža, vtipná, lahodná. Pásol som po nej dlho, dokonca som mal na ploche stiahnutých zopár stránok z knihy, už neviem, či pirátsky, alebo legal. Zarezervoval som si ju v krajskej knižnici ešte pred jej oficiálnym narodením a keď som ju mal konečne v rukách a niekoľko stránok prečítaných, prešla do mojej extraligy kníh so šetriacim režimom, t.j. za žiadnu cenu neprečítať naraz, ale šetriť si ju aspoň na týždeň ako napr. 21 ročnú whisky Taketsuru (no dobre, asi nie, lebo 330 libier je veru dosť, ale ako 18 ročnú Glenlivet celkom určite)
Nad dobrými knihami občas mudrujem pred Jankou (mojou manželkou) a tejto výbornej knihe som predsa len niečo vytkol. Dúfal som, že Ondrej dá aj pár pikošiek s Nórkami, lebo však viete, o Švédkach sa hovorí, že sú prítulné veľmi a do Nórska je to na skok... Ale nie, žiadne intímnosti neboli a keď boli, akoby neboli, lebo zmienka o maturantkách bez podprdy v mokrom tričku sa neráta. No proste, prebehlo to akosi asexuálne. Keď som sa takto posťažoval asi tretíkrát, Janka si vyžiadala vidieť autora na fotografiách z FB. Pozorne si pozrela zopár fotografií a povedala váhou majestátu predsedkyne Ústavného súdu :
„ Toto je slušný chlapec, to nie je sviniar ako ty.“ A bolo vymaľované. Tak ti Ondrík ďakujem. ?
Čítaj viac
Elena
19.10.2018
Kniha splnila moje očakávania s dvoma pripomienkami: trochu mi vadilo oznacenie mentalne zaostalych retardami, aj keď o nich v konečnom dôsledku pisal pekne a tiež trochu priveľa vulgarizmov. Odhliadnuc od toho je to ľahké oddychové čítanie, ktoré tiež občas treba.
Čítaj viac
Ing. Dana Švaňová
Ing. Dana Švaňová
3.10.2018
dost dobreee
vtipne citanie s pikoskami zo zivota norov. v norsku som bola a tieto zakulisne infosky ma prekvapili ale zaroven dobre vediet. nadava sa dost ale je to v ramci umocnenia pocitov sa to "hodi":) zakladny dojem z knizky.... nasmiala som sa ako kon
Čítaj viac
Tosca
26.8.2018
KIKA
Perfektné dovolenkové čítanie, nasmiali sme sa ako už dávno nie. Výborne zachytené jednotlivé situácie, farbisto opísané a s nadhľadom. Skvelý autor, sčítaný a úžasný rozprávač. Pripomína mi Borisa Filana. Ďakujeme a dúfame, že bude Ondrej Sokol v písaní pokračovať. Humor je soľou života a bohužiaľ je ho čoraz menej. Knihu budem odporúčať s nadšením.
Čítaj viac
Nikoleta
26.8.2018
Ľahké a vtipné čítanie, na môj vkus priveľa vulgarizmov a niektoré veci chceli byť nasilu vtipné, ale v konečnom dôsledku - zábavné dovolenkové čítanie, kde sa človek aj dozvie niečo o Nórsku a nóroch.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Ako som vozil Nórov - Ondrej Sokol
Muž z domu naproti, čo mi prešiel cez rozum - Marek Boško
21,80 €
Ušetríte 3,59 €

„Nepridaj sa k tým, čo pália knihy. Nemysli si, že utajíš chyby tým, že zničíš dôkaz, že sa stali. Neboj sa ísť do knižnice a prečítať v nej každú jednu knihu.“

Dwight D. Eisenhower