Knihy
E-knihy

Ako som vozil Nórov

Eruditio, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Eruditio, 2018

Voziť Nórov v MHD nie je len tak! Jednak je tam oveľa väčšia zima ako na Slovensku a podľa Ondrejovho písania aj oveľa väčšia sranda. Ale to môže byť aj jeho štýlom. Možno keby opisoval vyšívanie v Zimbabwe, tiež by vám to prišlo...

Čítaj viac

15,90 €

Bežná cena Bežne 16,90 €

Ušetríte 6%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

15,90 €

Viac o e-knihe

Voziť Nórov v MHD nie je len tak! Jednak je tam oveľa väčšia zima ako na Slovensku a podľa Ondrejovho písania aj oveľa väčšia sranda. Ale to môže byť aj jeho štýlom. Možno keby opisoval vyšívanie v Zimbabwe, tiež by vám to prišlo ako závideniahodná činnosť. Prvý záblesk lúčov slávy Ondreja zasiahol, keď na portáli Dailymale.sk vyšiel jeho debutový článok a internet vybuchol. Okamžite sa katapultoval medzi najobľúbenejších autorov a s každým ďalším príspevkom narastal tlak, aby texty vydal knižne. Tak sa aj stalo. Ak očakávate, že sa dozviete pikošky z geografických a demografických rozdielov a nórskych zvyklostí, máte čiastočne pravdu. Akurát, že ich nemusíte postrehnúť, pretože sa budete práve smiať na jeho neopakovateľných, trefných prirovnaniach alebo na jeho skvostnom majstrovstve špičkovania pointy. Ondrej Sokol sa narodil v roku 1980 v katastri malebného mesta Trenčín. Mal snahu vyštudovať prekladateľstvo a tlmočníctvo, ale po zrušení fakulty sa napokon rozhodol splniť si detský sen a začal jazdiť pre Dopravný podnik Bratislava. Odtiaľ to už nabralo rýchly spád - po štyroch mesiacoch odišiel do Nórska a dobre mu tak. Je to práca vonku, posediačky, s pekným výhľadom a, ako sám vraví, rozmanitá, každý deň ho nasrdí niečo nové. Zároveň dúfa, že reputácia vydaného autora bude mať pozitívny vplyv na jeho sexuálny život.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ako som vozil Nórov - Ondrej Sokol
Stojedenročný starček, ktorý sa obával, že priveľa myslí - Jonas Jonasson
25,60 €
Ušetríte 5,20 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
213
Vydavateľstvo
Eruditio
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
315132
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

72 hodnotení

53
14
3
0
2

Ján Adamčák
14.2.2019
Irónia osudu
Táto kniha mi spríjemňovala cestu vlakom z KE do BA, a najmä úsek pred ZA, keď sme neplánovane stáli vyše hodiny uprostred poľa pre poruchu trakčného vedenia. Oceňujem autorove rozpoloženie "nad vecou", lebo opísané situácie by som nevedel zvládať s takým kľudom a rozvahou. Odporúčam prečítať
Čítaj viac
Zuzana
30.1.2019
Vtipné, zábavné čítanie
Dlho som sa tak nezasmiala ako pri čítaní tejto knihy. Vtipné, zábavné ale aj poučné. Aa zároveň aj smutné, pretože si človek uvedomí aka náročná je táto profesia. Teraz sa trocha inak dívam na vodičov MHD.
Čítaj viac
JanO
23.1.2019
Zábavná sonda do života vodiča autobusu a trochu menej aj do života nórov
Príbehy zo života, ktoré nezažije každý. Autor ale potrebuje vybrúsiť štýl. Každá druhá veta končí "vtipným" prirovnaním. Opakujúci sa vtip je ako opakujúca sa súlož. Čím ďalej tým menej zábavná. Autor pochopí čo myslím :-)
Čítaj viac
Jaroslav Smriga
21.1.2019
Zabavne citanie
Knizka je utla, zhltol som ju za par hodin, skoda, ze tych stran nebolo viac.
Citalo sa to lahko a vyborne som sa bavil - ano, vulgarizmov je tam neurekom, ale nemal som pocit, ze by boli samoucelne. Obcas sa clovek neudrzi a musi sa odventilovat - kedze nezvladnuta vlna emocii hrozi skoncit alternativou - mozno aj tazkym ublizenim na zdravi.. To by "substrat" len tak nepredychal, najma ak vulgarizmom nerozumie ;-)
Čítaj viac
Sendy Fiala
15.1.2019
Fantasticky vybrúsený štýl, úžasne zaujimavý obsah
Čo viac napísať? Vodič autobusu je povolanie, u ktorého protagonistov ťažko predpokladať svieži a inteligentý humor, briskné postrehy a prirovnania trefnejšie než... (no, nie som Ondrej Sokol, takže som sa zasekol). K tomu pridajme zaujimavú krajinu, ktorú maloktorý Slovák pozná, nemenej zaujimavé povolanie, ktoré prináša nevyčerpateľnú studnicu pozoruhodných situácií a výsledok je táto kniha. Vďaka, slsp!
Čítaj viac
2.1.2019
Skvelá a vtipna oddychovka o zivote vodica na norskych cestach, uliciach a ulickach. Prirovnania ktore presne sedia, avsak o par rokov im nik nemusi rozumiet nakolko mnoho z nich ma politicky charakter, ale ja osobne som si pre buducnost v eknihe urobil poznamky. A este k tej e knihe, neviem ako v tlacenej verzii ale v eknihe je skutocne obrovske mnozstvo slov rozdelenych uprostred uplne nezmyselne a nepochopitelne. To neverim ze si nikto kto to pripravoval nevsimol.
Davno som sa nesmial tak ako pri opise zrážky s losom, to bolo fenomenalne.
Čítaj viac
Moni
5.12.2018
ODPORÚČAM
Veľmi dobre napísaná kniha. Vtipná a človek sa aj veľa dozvie o krajine, obyvateľoch a špecifikách. Niektorí tu autorovi vyčítajú vulgarizmy. Mne sa práveže páči autorova úprimnosť a otvorenosť. Skrátka knihu písal štýlom: Čo na srdci, to na jazyku a na nič sa nehral. Ja dávam autorovi plný počet a dúfam, že bude aj rovnako dobré pokračovanie zážitkov z Nórska. :)
Čítaj viac
NoirOrioN
28.11.2018
Na prvotinu slušne vycibrený jazyk a rozprávačský talent:
naozajs´ to písau sám, Ondro?! Ak ho po písaní nik neprepisoval, či príliš nekorigoval, tak klobúk dole. Napriek chvále by som však - čisto ako laik - poradil oveľa menej prirovnaní (najmä tie s väzbami na aktuálnu politickú situáciu: o 10 rokov nik nebude tým prirovnaniam rozumieť a smiať sa im, a naviac, nie všetci máme rovnaký názor - môžeš si ma znepriateliť :-)) a tiež som jeden z tých, ktorým vadia vulgarizmy. Nemusí sa tam naozaj napísať to najhrubšie z vtedajšej reality. Sám pritom nadávam tiež - keď som sám; pred druhými striktne držím dekórum, lebo sa to nepatrí. Žiaľ, v tomto je Slovensko a Slováci v TOP TRI na svete, zrejme (ani pri dabingu, prekladoch v cudzích jazykoch som nenašiel tak ostré vulgarizmy, neviem, ktorý ch toto zaviedol v SR ako normu). No a na druhú stranu pripíšem, že ak Ondreja uchvátila nórska príroda, tak jej opisu mohol venovať nejakú 20-tku strán navyše - určite tam pobudol na výletoch vo svojom voľnom čase. Tiež by ma zaujímali jeho ďalie rozbory a sondy do pováh a myslenia Nórov, prípadne iných skupín (prierez sociálnymi vrstvami?) - toto mu išlo veľmi dobre. Inak palec hore.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Ako som vozil Nórov - Ondrej Sokol
Stojedenročný starček, ktorý sa obával, že priveľa myslí - Jonas Jonasson
25,60 €
Ušetríte 5,20 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth