Knihy
E-knihy

Viem len, že môj otec má veľké ruky

Premedia, 2018
Novinka
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Premedia, 2018
Edícia
Tichá voda

Micieliho prvotina oslovuje nových čitateľov aj dvadsať rokov po prvom vydaní. Jeho rodina sa v polovici šesťdesiatych rokov vysťahovala z chudobnej Kalábrie do Švajčiarska a túto tému poeticky spracoval v autobiograficky...

Čítaj viac

5,90 €

Bežná cena Bežne 11,50 €

Ušetríte 49%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Micieliho prvotina oslovuje nových čitateľov aj dvadsať rokov po prvom vydaní. Jeho rodina sa v polovici šesťdesiatych rokov vysťahovala z chudobnej Kalábrie do Švajčiarska a túto tému poeticky spracoval v autobiograficky ladenej trilógii, kde ponúka tri perspektívy – detskú, ženskú a mužskú. Prvá časť má formu denníka, ktorý silne pripomína básne v próze. Sú to zápisky chlapca, ktorého rodičia zanechali v kalábrijskej domovine u starých rodičov. Ústrednou postavou druhej časti je jeho mama, tretej dospelý muž – chlapec z prvej časti trilógie, ktorý sa za zvláštnych okolností vracia spolu s otcom do rodnej Kalábrie.

Trilógia vychádza spoločnej v jednej knihe.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Viem len, že môj otec má veľké ruky - Francesco Micieli
List zo záhrobia - Dominik Dán
15,89 €
Ušetríte 9,56 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
264
Vydavateľstvo
Premedia
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
314576
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?


miťo
6.7.2018
Zaujímavá útla kniha, nezvyčajná, poetická. Zaujímavý pohľad na migráciu. Prvá časť z detskej perspektívy úplne super, tretia časť trošku ťažšia. Čítanie som si užil. Odporúčam.
Čítaj viac

Vydavateľstvo PREMEDIA patrí medzi menšie vydavateľstvá a zostať malým je aj jeho zámer. Vydáva široké spektrum kníh, ktorých spoločným menovateľom by malo byť, aby ich čítanie nebolo stratou času. Postupne sa vyprofilovali viaceré edície, ako napríklad TICHÁ VODA zameraná na svetovú beletriu, CIVILIZÁCIA prinášajúca knihy o spoločenských zmenách, či edícia LABYRINT venovaná detektívkam. Vydavateľstvo zároveň prinieslo množstvo kníh zo psychológie a populárnej ekonómie, silná je jeho edícia venovaná modernej histórii - od Súostrovia Gulag až po knihy Timothyho Snydera a ďalších súčasných autorov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Viem len, že môj otec má veľké ruky - Francesco Micieli
List zo záhrobia - Dominik Dán
15,89 €
Ušetríte 9,56 €

„Tri dni nečítaj, a ústa zhrubnú. Tri dni nepíš, a ruka zoslabne.“

nske Príslovie