Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dojímavo nežný príbeh o trvalej sile lásky. Noah Calhoun rozpráva príbeh lásky svojej ťažko chorej manželke, ktorá stráca pamäť. Číta ho z denníka, ktorý si viedol v čase ich mladosti. Noah stretol Allie už ako 16 – ročný, prežil s ňou krásne leto a miloval ju väčšmi než ostatné. Vojna a spoločenské predsudky milencov vtedy rozdelili. Keď sa po rokoch Allie vracia, je zasnúbená a má sa vydávať, ale chce si ujasniť city k obidvom mužom. Tak ako skladačka vnútri inej skladačky sa príbeh tejto dvojice vlastne iba začína. Napokon prežijú spolu dlhé roky a ich manželstvo je prežiarené vrúcnym vzťahom a vzácnou krásou. Podľa románu bol nakrútený úspešný film.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zápisník jednej lásky - Nicholas Sparks
Všetko, čo nám zostalo - Kerry Lonsdale
20,77 €
Ušetríte 1,03 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Notebook
Rozmer
130×205 mm
ISBN
9788055163963
Naše katalógové číslo
312919
Počet strán
168
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

117 hodnotení

92
15
6
4
0

Simona
13.9.2018

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha mi pripomenula aká krásna môže byť láska, keď sa človek rozhodne pre niečo, čo by sa mal rozhodnúť srdcom a nie rozumom. Pripomenula mi môjho muža. Pripomenula mi naše rozhodnutia, našu lásku podobnú tejto. Pri tomto románe som sa usmievala, plakala a spomínala. Láska je v živote každého človeka veľmi dôležitá a ja ďakujem autorovi ktorý ju v tejto knihe dokonale vystihol.
Čítaj viac
Ružová knižnica
15.7.2014
najlepšia sparksovka

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Najobľúbenejší príbeh lásky, ktorý kedy Sparks napísal sa začína úvodnou scénkou, kedy berie starý muž do rúk ošumelý notes. Kráča za ženou, ktorá nemá potuchy, kto je a prečo prišiel, až pokým nezačne čítať:

Nachádzate sa v Severnej Karolíne v roku 1946. Príbeh spočiatku zachytáva mladého muža, Noaha Calhouna, vidieckeho Južana, ktorý sa vracia domov zo služby v druhej svetovej vojne. Tridsaťjedenročný Noah má v pláne dať dokopy schátraný dom, po ktorom zamladi túžil. Popri všetkých opravách a prácach na dome si spomína na dievča, ktoré mu pred 14 rokmi zmenilo život. Na dievča, ktoré miloval tak, ako dosiaľ žiadne iné a nemohol zabudnúť na spoločne strávené leto. Podobné spomienky ho zožierajú do momentu, keď sa Allie znenazdajky objaví na jeho plantáži.

Allie Nelsonová, mladá, 29-ročná zasnúbená žena si uvedomuje, že jej city k Noahovi nikdy nevyprchali a tak sa pár týždňov pred svadbou vydá na cestu za ním. Obidvaja spočiatku nevedia, ako nadviazať reč po tak dlhej dobe. No dlho im to nepotrvá. Allie zostáva u Noaha na večeru a na ďalší deň ju pozve na magické miesto, kde pozorujú labute.
Všetky vieme, ako to skončí... Podľahnú čaru a citom, až pokým nepríde matka Allie, aby zastavila toto „momentové“ vzplanutie. Vzápätí zašepká dcére, nech nasleduje volanie svojho srdca a rozhodne sa podľa neho...

Zápisník jednej lásky, jeden z najúžasnejších románov o najkrajšom cite na svete rozpráva príbeh Noaha a Allie, ktorý vo vás znova prebudí vieru v lásku a zázraky.

P.S.: povinná jazda je rovnomenný film!

Navštívte stránku Ružovej knižnice, kde nájdete recenzie na najlepšie sparksovky :)
Čítaj viac
Tereza Srbecká
28.5.2014
Zápisník jedné lásky
Ncholas Sparks umí snad jako nikdo jiný napsat milostné příběhy, které se zdají realné a přesto dokážou zasáhnout. A zpásník patří k jnim. Dojemný příběh dvou mladých lidí, kteří byli rozděleni, ale časem zjistí, co jejich mladá láska může dokázat. Čtivé, poutavé, dojemné... Snad každého dožene k slznám... Mě dohnala :))
Čítaj viac
Minda
20.5.2014
Simply the best :)
Musím sa priznať, že som najskôr videla film a až potom som siahla po knihe. Napriek tomu, že som poznala príbeh, nevedela som sa od knihy odtrhnúť, lebo predsa len v knihe bol ten príbeh napísaný inak ako sa odohrával vo filme. Vrelo odporúčam pre všetky romantické duše (nielen ženy). Je to nádherný príbeh o tom ako sa netreba vzdávať svojej životnej lásky a bojovať za ňu za každú cenu :)
Čítaj viac
Terez Zdvihalová
16.5.2014
Slzička...
Probrečet knihu to se mi jen tak nepovede. Je úžasná, skvělá a dokonalá jako každý příběh od Sparkse. Romantika sálá z každého písmenka a každý přece ví, jak končí dobrá kniha. Doporučuji
Čítaj viac
A
5.5.2014
Zápisník z cukru

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Nejdem tvrdiť, že to bola zlá kniha . To vôbec nie. Čítala som ju v anglickom jazyku, pretože som si chcela rozšíriť slovnú zásobu čo sa veľmi nestalo, pretože stálou vetou bolo "Noah, I love you." Jazyk tam bol ľahký a čo sa mi veľmi páčilo boli listy, ktoré sa sem- tam vyskytli. Hlavne ten o tisícich životoch v ktorých by Noah Allie hľadal. Už aj to bolo sladké, ale milé, pousmiala som sa a šla ďalej. Dej jednoduchý, čítalo sa to prakticky samo. Krásnou vecou bola aj prvá kapitola. Neviem ako je to celé preložené, ale v eng bola perfektná a hlavne vďaka nej som si knihu prečítala celú.
Ale potom prišiel koniec a ja som nevedela či si mám pritiahnuť vedro alebo si zobrať vreckovku. Z poslednej strany kvapkalo toľko cukru, že som pri jeho vstrebávaní pribrala zo tri kilá. Pravda však je, že som mala chuť plakať nad tým, že takáto láska proste neexistuje a to je škoda.
Ani som neplakala, ani nepotrebovala to vedro. Možno je to len mnou, ale ja proste nemám rada šťastné konce. A hlavne tie, ktoré sú taaak predvídateľné...
Čítaj viac
Simona
9.3.2014
Milujem jeho knihy!!
Keby môžem tak tejto knihe dám aj 20 hviezdičiek a ta obálka je nádherná, je jednoducho dokonala,krásna a som nesmierne rada že ju mam.ja tuto knihu môžem len odporučiť a ak mate možnosť kúpte si ju v češtine určite neoľutujete .Toto je pre mňa knižný klenot v mojej knižnici a už viem prečo sa ju ľudia tak neradi vzdávajú .Je úžasná :)
Odporúčam: Všetky jeho knihy
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zápisník jednej lásky - Nicholas Sparks
Všetko, čo nám zostalo - Kerry Lonsdale
20,77 €
Ušetríte 1,03 €

„Vždy, keď vojdem do knižnice, nedokážem pochopiť, prečo by som z nej mala niekedy odísť.“

Marie de Sevigne