Knihy
E-knihy

Úvahy o slovenskej histórii

a nielen o nej

Okamžitý download
EPUB
MOBI
7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Dušan Badura, 2018

Podnetom a inšpiráciou zároveň pre napísanie tejto knihy boli názory početných účastníkov diskusných fór na internetových stránkach venovaných histórii Slovákov. Mnohé názory vyjadrovali nespokojnosť s prácami slovenských...

Čítaj viac

17,00 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

17,00 €

Viac o e-knihe

Podnetom a inšpiráciou zároveň pre napísanie tejto knihy boli názory početných účastníkov diskusných fór na internetových stránkach venovaných histórii Slovákov. Mnohé názory vyjadrovali nespokojnosť s prácami slovenských profesionálnych historikov. V hojnej miere však boli vyslovené aj, podľa môjho názoru, podnetné konkrétne interpretácie udalostí, ktoré ponúkli nový, v porovnaní s tým, čo v súčasnosti ponúka oficiálna slovenská historiografia, záujem budiaci pohľad na niektoré udalosti zo slovenskej histórie. Bolo cítiť, že amatérski nadšenci histórie Slovákov venovali veľa voľného času na pátranie v dostupných historiografických dokumentoch a dielach, aby sa vlastným pričinením dostali k takému stupňu poznania, aby ho dokázali svojským spôsobom vysvetliť a ponúknuť vo verejnej diskusii ako vlastný názor.
Aj ja som mal pokušenie zapojiť sa do diskusií, ktoré sa mi javili svojím obsahom seriózne. Zistil som však, že to, čo by som chcel ponúknuť ja, má oveľa širší a hlbší rozsah. Preto som sa rozhodol pre knižné spracovanie.
Očakávam, že amatérskych nadšencov slovenskej histórie by kniha mohla osloviť a ponúknuť im impulz k ešte usilovnejšiemu štúdiu dostupných historiografických dokumentov a diel a že niektorí z nich sa vypracujú na oficiálne historiografické autority, ktoré udajú nový smer v skúmaní a interpretácii histórie Slovákov. Tak, aby nasledujúce generácie Slovákov mali záujem učiť sa o histórii vlastného národa.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Úvahy o slovenskej histórii - Dušan Badura
Rebelský dědic - Vi Keeland, Penelope Ward
25,50 €
Ušetríte 4,61 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
504
Vydavateľstvo
Dušan Badura
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
312219
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

Kúpte spolu
Úvahy o slovenskej histórii - Dušan Badura
Rebelský dědic - Vi Keeland, Penelope Ward
25,50 €
Ušetríte 4,61 €

„Vždy, keď vojdem do knižnice, nedokážem pochopiť, prečo by som z nej mala niekedy odísť.“

Marie de Sevigne