Knihy
E-knihy

Hra sa skončila

Postoj Media, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Postoj Media, 2018

Investigatívna kniha Martina Hanusa o kauze vraždy mladej medičky Ľudmily Cervanovej. Na základe novo objaveného operatívneho spisu ponúka celistvý obraz zločinu, ktorý stále rozdeľuje slovenskú spoločnosť. Úplne nové dokumenty...

Čítaj viac

9,90 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Investigatívna kniha Martina Hanusa o kauze vraždy mladej medičky Ľudmily Cervanovej. Na základe novo objaveného operatívneho spisu ponúka celistvý obraz zločinu, ktorý stále rozdeľuje slovenskú spoločnosť. Úplne nové dokumenty, svedectvá a najmä viac než štvorhodinová nahrávka výpovede kľúčovej svedkyne dávajú definitívnu odpoveď na to, kto spáchal vraždu a celé desaťročia robil všetko preto, aby sa zmarila spravodlivosť
Čítaj viac
Kúpte spolu
Hra sa skončila - Martin Hanus
List zo záhrobia - Dominik Dán
19,89 €
Ušetríte 3,96 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
313
Vydavateľstvo
Postoj Media
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
312218
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

14 hodnotení

12
0
0
0
2

8.12.2018
Názor čitateľa
O tomto prípade už počul snáď každý a každý ma zrejme aj vlastný názor na to, či vraždu spáchali odsúdení alebo nie. Na začiatok sa musím objektívne priznať, že ja som už dlho presvedčený o vine odsúdených. Po prečítaní tejto knihy ale musím povedal, že ma napriek všetkému dokázalo konanie páchateľov šokovať. Autorovi ďakujem, že napriek veľkej mediálnej podpore pre odsúdených sa nebál túto knihu napísať. A k samotnej knihe. Autor spracoval operatívny spis, pričom napriek tomu dokázal postup policajtov pútavo spracovať do takej formy, že kniha sa dala prečítať rýchlo a bez problémov. Napriek tomu, že sa fakticky jedná o odborné dielo, ktoré opisuje postup polície, právne náležitosti a pod., nejedná sa o "ťažkú" knihu, ktorá sa aj ťažko číta, naopak.
Čítaj viac
Inge M
18.10.2018
Hra sa skončila
Prečítala som všetky knihy na túto tému a táto posledná ma už ani nemusela presviedčať o tom, čo som dávno vedela, že tí netvori tú hrôzu spáchali. Kniha je prehľadne a faktograficky napísaná a ja som rada, že bola vydaná.
Čítaj viac
Mária Uhrová
26.9.2018
Bodka po 42 rokoch
Nechápem, ako môže niekto kto má pravdu a nebojí sa ju povedať, pretože nič zlé neurobil, pri žiadnej trestnej činnosti nebol a preto ju nepotrebuje kryť, vypovedať raz tak, druhý raz onak, a potom všetko odvolať. A stále dokola. Už to svedčí, že má za ušami.
Viem si predstaviť, čo si musela Ľudkina mamina vytrpieť za tie dlhé roky, kým Európsky súd pre ľudské práva vyriekol definitívne stanovisko. Dúfam, že sa jej aspoň trochu uľavilo. Tiež dúfam, že samozvaní sudcovia – novinári z týždenníka Týždeň, niektorí advokáti a ostatní ľudia šíriaci očisťujúce ódy na páchateľov povedia Ľudkinej mame, policajnému zboru a sudcom aspoň prepáčte.
Čítaj viac
Jiří Šilha
14.7.2018
rozpaky
Ne celkem souhlasím s recenzemi, já tuto knížku nějak nepovažuji za zázrak dokumentaristiky a navíc mne celkem uráží názor autora, že všichni, kdo s ním absolutně nesouhlasí jsou morální spolupachatelé vraždy, no to je teda neskutečná drzost, já respektuji rozhodnutí soudů, ale pochybnosti ze mne přeci nemůžou dělat spolupachatele vraždy, ani morálního.
Čítaj viac
Barbora Belo
9.7.2018
Super.
Kniha perfektne spracovaná, veľká spokojnosť, no moja posadnutosť ešte stále nie je uspokojená :)
Snáď bude ešte bodka-Bodka.
Raz sa možno dočkáme a svedomie sa prebudí.
Čítaj viac
Dominika
12.6.2018
Kniha prehľadne a pútavým spôsobom zhrnula kľúčové fakty vo vyšetrovaní a dôveryhodne vyvrátila fámy, ktoré o tomto prípade šíria odsúdení vrahovia. Určite odporúčam :-)
Čítaj viac
Anticap
23.5.2018
Odporúčam!
Pri nahrávaní výpovede Zimákovej sa magnetofón spustí až keď bude Viera zlomená, uplakaná a bude sa veľmi báť. V priebehu času budete svedkami jej úplnej rezignácie, kedy bude ochotná povedať všetko, čo chcú vyšetrovatelia počuť. Pri jej odklonení od žiadanej verzie jej bude sofistikovaným spôsobom vyhrážané - pozorný poslucháč si to všimne a pochopí túto skrytú formu psychoteroru. Zimákovej bude opakovane pokladaná otázka, či to, čo práve povedala je pravda a ona bude takmer zakaždým dlho mlčať. V týchto chvíľach sa zmení tempo výpovede a Zimáková síce zlomená, ale naďalej statočná hľadá akúsi strednú cestu, aby povymýšľala čo najmenej absurdných informácií k tomu, aby jej už dali pokoj, ale zároveň sa snaží zachovať si svoju tvár. Absurdnosti, ktoré im narozpráva obsahujú aj časť, že po inkriminovaných udalostiach ju vrahovia doviezli späť do Nitry, čo je v absolútnom rozpore so samotnou oficiálnou verziou, v ktorej ju zaviezli späť na splav. A takýchto rozporov nájdu spisuznalí poslucháči neúrekom... Keď to štyri hodiny vydržíte počúvať a budete mať na zreteli svedectvami preukázaný fakt, že Zimáková v deň vraždy ešte o 17:00 hod. vystupuje premoknutá z člnu v Revišťskom podzámčí a čaká ju stavanie stanu, sušenie bielizne a večera, tak sa kúsok jej utrpenia prenesie aj na Vás a dobojujete to spolu s ňou a na jej strane... Som veľmi zvedavý, kto toto Hanusovi zožerie... Autorovi a jeho patrónovi patrí ale aj veľké poďakovanie za dobrú prácu pri získaní svedectiev Škrobánka z roku 1976, ktoré taktiež rozporujú oficiálnu verziu, aj za poukázanie na cestu, kde hľadať skutočnú pravdu (mám na mysli dokumentáciu z Kaníc, ktorá sa im do knihy nehodila). Takže páni, dobrá práca... a keď sa autor rozhodne ešte pre jednu zmenu dresu, bude sa za svoju knihu v budúcnosti aj menej červenať.
Čítaj viac
antiAnticap
20.7.2018
...táto Anticapova recenzia je chirurgicky presná a pritom bola napísaná pred vydaním knihy !!!
...napísal ju autor sám, alebo niekto z jeho blízkych ??? ...kritikou seba samého sa snažíte zvýšiť predajnosť knihy ??? ... v každom prípade sa tu použila lož ako metóda manipulácie ... a nielen tu, ale aj v knihe samotnej... pán Hanus, Vaša kniha je iracionálny hnus a vy ste nájomný pisateľ bez vlastného názoru ... a pokiaľ naozaj veríte tomu, čo ste napísal, tak ste ešte aj generálny hlupák !!!
Čítaj viac
Milan
7.6.2018
Anticap neuspesne brigaduje na kazdom portale ???? zmier sa s tym odsudeni boli skutocni vrahovia zaujem o knihu je obrovsky a to je satisfakcia spravodlivisti a poruadna facka pomahacom vrahov. Vyborna kniha odporucam spolu s Tothovymi Kauza Cervanova 1 a 2.
Čítaj viac
Anka
6.6.2018
ano, 25.5. zacal u konkurencie predaj.....nie je to prvý krat co má takuto vyhradku
Čítaj viac
Bea
5.6.2018
U konkurencie uvádzajú, že dátum vydania knihy je 24.5. 2018 (???).
Čítaj viac
Patrik Pašš
3.6.2018
Dobrý deň,
bez toho, aby som sa vedel k problematike odborne vyjadriť, chcem sa spýtať, ako viete takto detailne reagovať na knižku, ktorá ešte nevyšla. Dopredu ďakujem za odpoveď. Patrik Pašš
Čítaj viac
23.5.2018
Fuha, čermanovska klika sa aktivizuje este skor, ako kniha a vypoved vobec vysla. Nechybaju ani klasicke povedacky. Andrášik, Kocúr, Čerman, Beďač, Dúbravický, Brázda a Lachman sú raz a navždy vrahovia!
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Hra sa skončila - Martin Hanus
List zo záhrobia - Dominik Dán
19,89 €
Ušetríte 3,96 €

„Vždy, keď vojdem do knižnice, nedokážem pochopiť, prečo by som z nej mala niekedy odísť.“

Marie de Sevigne