Knihy
E-knihy

Rok poté

Laser books, 2018
5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Laser books, 2018
2. diel série
Vteřinu poté
Preklad

Poutavé a napínavé pokračování realistického postapokalyptického příběhu Vteřinu poté, jehož hrdinové čelí následkům ničivého útoku, který je srazil na kolena – ale oni se mu dokázali postavit. Spojené státy zasáhl výbuch...

Čítaj viac

13,39 €

Bežná cena Bežne 14,05 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

13,39 €

Viac o knihe

Poutavé a napínavé pokračování realistického postapokalyptického příběhu Vteřinu poté, jehož hrdinové čelí následkům ničivého útoku, který je srazil na kolena – ale oni se mu dokázali postavit. Spojené státy zasáhl výbuch bomby, který vyřadil veškeré elektrické přístroje a připravil obyvatele o dodávky proudu. Společnost i systém se zhroutily, po celém území přežívají jen drobné skupinky a snaží se adaptovat na novou situaci, obnovit technologie, komunikaci, lékařskou péči – stejně je tomu i v blackmountainské komunitě vedené Johnem Mathersonem. Avšak místní samospráva se brzy dostane do konfliktu se znovu se rodící centralizační vládou, která kvůli prosazení svých představ o obnovení státní identity neváhá použít nejeden donucovací prostředek. A disponuje pochopitelně armádními zbraněmi…
Čítaj viac
Kúpte spolu
Rok poté - William R. Forstchen
Černooká - Anna Musilová
24,99 €
Ušetríte 1,23 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
352
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Laser books
Rozmer
115×185 mm
ISBN
9788075497727
Naše katalógové číslo
310768

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

3 hodnotenia

1
2
0
0
0

Štefan Filaga
Štefan Filaga
4.11.2018
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Takže ako by som začal. Kniha Rok poté je pokračovanie knihy Vteřinu poté a odohráva sa s rovnakými postavami a na rovnakom mieste, ako predošlá kniha. Rok poté sa odohráva dva roky po "tej" udalosti, po "tej" apokalyptickej udalosti, ktorá zmenila nielen svet ako taký, ale aj ľudí ako takých. Ľudia sa vrátili do doby, ktorá pre nás skončila pred cca 150 rokmi, teda do doby, kedy si ľudia museli takmer všetko vyrábať vlastnoručne. Hlavný hrdina tejto knihy je bývalý učiteľ histórie John Matherson, ktorý pomocou ľudí z Black Mountain dokázal v predchádzajúcej knihe ochrániť mestečko pred rebelmi z tzv. Hordy. Avšak ani v sne nečakal, že sa o dva roky neskôr bude musieť potýkať s niekým, komu dovtedy ako bývalý vojak a učiteľ dôveroval najviac - a to - s vládou USA.

Čo sa týka obsahu tejto knihy - ak ju porovnám s knihou Vteřinu poté - tak musím hodnotenie znížiť o 1 hviezdičku. Príbeh nie je taký lákavý - akčný, romantický, milostný či patriotský. V tomto pokračovaní som už bohužiaľ nevyronil ani slzu - čo pri prechádzajúcej knihe bolo úplne opačne ( tam som plakal ako malé dieťa a ešte pár dní som sa z myšlienok na tú knihu spamätával ). V tejto knihe som videl skôr filozofický smer a to, ako s nami chcú a dokážu manipulovať ľudia - médiá - a byrokratický systém. Snažia sa nám vlastne nahovoriť tú svoju "pravdu" aj za cenu života nevinných ľudí. Kniha nádherne vykresluje to, ako zúfalí ľudia dokážu uveriť komukoľvek, kto im poskytne trochu bezpečia - aj za cenu vraždenia ľudí o ktorých nič nevedia. A v podstate "pekne" vykreslil zahraničné misie vojakov, ktorí idú bojovať do cudzích štátov a zabíjať ľudí ( často krát práve civilistov ) v domnení, že páchajú dobro.

Kniha ma svojim spôsobom nesklamala, dokázala vo mne zanechať určitú citlivú stopu a pár hodín som nad ňou premýšľal, ale na prvotný diel to bohužiaľ nemalo avšak John Matherson a Black Mountain ostane v mojich spomienkach navždy.
Čítaj viac
Bc. Katka Poliaková
Bc. Katka Poliaková
14.9.2018
Slabšie, ako jednotka, napriek tomu dobré. Trocha vynútený druhý diel, čo priznal aj samotný autor. Dôstojne pokračovanie, z ktorého som však nemala podobné zimomriavky ako z jednotky. Ale určite to nebolo zlé čítanie, ale na jednotku to proste nemá. Preto len 4 hviezdičky.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Rok poté - William R. Forstchen
Černooká - Anna Musilová
24,99 €
Ušetríte 1,23 €

„Knižnice sa stali mojou cukrárňou.“

Juliana Kimball