Knihy
E-knihy
6,99 €

Bežná cena Bežne 9,99 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Keď 15. apríla 1942 zomrel v Ženeve Robert Musil, len malý okruh jeho priateľov a súčasníkov vedel, koho stráca rakúska a nemecká literatúra. Patril medzi nich Thomas Mann, ktorý už dávnejšie predpovedal jeho dielu veľkú budúcnosť (bola to predpoveď mannovsky veľkorysá, pretože Musil nemal veľa pochopenia pre úsilia úspešnejšieho spisovateľa), Hermann Broch, ktorý autora monumentálneho románu Muž bez vlastností považoval za „absolútneho epika" aj Arnold Zweig, ktorý v ňom videl „kvintesenciu toho najlepšieho, čo rakúska literatúra má". Dnes jeho dielo vydávajú na celom svete a právom zaujal miesto medzi modernými klasikmi rakúskej, ale aj svetovej literatúry.Kniha Tri ženy je zbierka noviel, v ktorých sa autor sústreďuje na zobrazenie vzťahu muža a ženy, na ich vzájomný citový život i na individuálny prístup každého z partnerov. Hoci milenci prežívajú spoločné chvíle, sú si neprekonateľne cudzí a práve toto napätie využíva autor na psychologické priblíženie ich konania. Hrdinovia príbehov Roberta Musila podstupujú morálnu skúšku, ktorá hlboko zasiahne do ich životov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tri ženy - Robert Musil
Sexi a divoko - Stela Rouge
12,89 €
Ušetríte 6,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
128
Vydavateľstvo
Európa
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
310075
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

O autoroch

Robert Musil

Rakúsky prozaik, esejista a dramatik. Pochádza z rodiny univerzitného profesora, ktorý dlho pôsobil v Brne. Od roku 1903 študoval v Berlíne filozofiu, experimenálnu psychológiu a matematiku, neskôr bol knihovníkom, redaktorom, krátky čas úradníkom rakúskeho ministerstva zahraničných vecí. Do roku 1933 žil v Berlíne, neskôr vo Viedni, roku 1938 emigroval do Švajčiarska, kde takmer zabudnutý zomrel. Musilova prozaická tvorba bola vysoko ocenená až 10 rokov po jeho smrti. jeho prvý román Zmätky chovanca Törlessa (1906) sa pokladá za jedno z prvých diel nemeckého expresionizmu, ovplyvnené Freudovou psychoanalýzou, v ktorom sa už prejavuje syntéza myslenia a zobrazenia v esejistickej próze, charakteristická pre jeho neskoršiu tvorbu. Napísal niekoľko poviedok, noviel a divadelných hier. Už pred 1. svetovou vojnou začal písať román Muž bez vlastností, na ktorom pracoval až do svojej smrti.

Robert Musil

ROBERT MUSIL rakúsky prozaik a esejista. Študoval v Brne a v Berlíne. Ako dvadsaťšesť ročný napísal román Zmätky chovanca Törlessa. Po získaní doktorátu z filozofie pracoval ako novinár a knihovník. Počas prvej svetovej vojny slúžil v rakúskej armáde. Od roku 1922 sa venoval písaniu esejí, divadelných hier a románu Muž bez vlastností, ktorý vyšiel po jeho smrti v roku 1942

Čítaj viac
Kúpte spolu
Tri ženy - Robert Musil
Sexi a divoko - Stela Rouge
12,89 €
Ušetríte 6,00 €

„Narozdiel od obrazovky počítača, knihu si môžeš zobrať so sebou do postele.“

Daniel J. Boorstein