Knihy
E-knihy

Záznamy

3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Miroslav Spišiak, 2018

Hľadajú a otvárajú sa zaprášené záznamy o miestach, udalostiach a osobách. Hrdinovia románu ich už dávno zatlačili kamsi do najskrytejších šuplíkov zabudnutia. Netušili, že aj po rokoch budú zaujímavé, dokonca, že pomôžu...

Čítaj viac

9,43 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

9,43 €

Viac o knihe

Hľadajú a otvárajú sa zaprášené záznamy o miestach, udalostiach a osobách. Hrdinovia románu ich už dávno zatlačili kamsi do najskrytejších šuplíkov zabudnutia. Netušili, že aj po rokoch budú zaujímavé, dokonca, že pomôžu pochopiť mnohé z toho, čo sa s nami deje práve teraz. Postavy románu patria do generácie šesťdesiatnikov. Nie vekom, ale podľa rokov, v ktorých všeličo povystrájali. Ich životnú filozofiu ktosi definoval ako sex, drugs & rock n roll. Obsahovala však oveľa viac. Veru nie náhodou sa hrdinovia knihy rozhovorili práve na výročie pamätného roka 1968.
Veľká časť príbehu sa odohráva na Sardínii a v Andalúzii. V prvom rade sa však týka Slovenska. Jeho hrdinami sú Španieli, je ale o Slovákoch. Alebo o Európanoch? Podľa Jozefa Rolka: „My sme sa Európanmi stali už dávno. Nepotrebovali sme k tomu žiadnu Úniu. Nedali sme sa opiť rožkom, že ju založili na to, aby sa naše deti mali lepšie. Vieme prečo vznikla a ako sa v nej žije“. „Celé je to tro¬cha inak, ako sa vám snažia nahovoriť rôzni adolescentní historici, ktorí ohýbajú dejiny podľa vzorov ja a teraz. A ktorých sa po každej spoločenskej zmene vyrojí dostatok aj na Slovensku“, dodáva Jarka Ruizová.
Nie, nie je to učebnica dejepisu ani politické školenie, ale neobyčajný príbeh autentických ľudí, ich hľadania aj nenachádzania, lások aj sklamaní, pádov aj úspechov. A úsmevného spomínania, aj keď všetky tie smelé pokusy roztrhnúť svet na malé kúsočky neskončili veselo. Preto sa prach z ich otvorených záznamov pri čítaní čoskoro rozplynie.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Záznamy - Miroslav Spišiak
Sardonicky usmev - Miroslav Spišiak
18,47 €
Ušetríte 0,92 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
180
Hmotnosť
420 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Miroslav Spišiak
Rozmer
160×240 mm
ISBN
9788097131449
Naše katalógové číslo
310065

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Záznamy - Miroslav Spišiak
Sardonicky usmev - Miroslav Spišiak
18,47 €
Ušetríte 0,92 €

„Kniha je nositeľom civilizácie a hlasom jednotlivca.“

Barbara Tuchman