Knihy
E-knihy

TAO – cesta ku zdraviu

Manuál aktívneho človeka

Ikar, 2018
Vydavateľstvo
Ikar, 2018
Edícia
Ajna

Unikát na slovenskom trhu. Úžasná a komplexná kniha s návodom, ako byť zodpovedný za svoje zdravie a ako byť sám sebe lekárom. Autorka v diele prehľadne a zrozumiteľne spracovala poznatky z tradičnej čínskej medicíny obohatené o taoistickú duchovnú...

Čítaj viac

13,31 €

Bežná cena Bežne 14,90 €

Ušetríte 11%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Unikát na slovenskom trhu. Úžasná a komplexná kniha s návodom, ako byť zodpovedný za svoje zdravie a ako byť sám sebe lekárom. Autorka v diele prehľadne a zrozumiteľne spracovala poznatky z tradičnej čínskej medicíny obohatené o taoistickú duchovnú tradíciu a skúsenosti z vlastnej terapeutickej praxe. Ako jediná na slovenskom trhu brilantne zvládla do knižnej podoby vybrať z kvánt informácií a postupov tie, ktoré sú pre čitateľa prínosné a pochopiteľné. Kniha podnecuje čitateľa k skúmaniu vlastného tela, orgánov a ich prepojenia s emóciami a duchovným aspektom v nadväznosti na cyklické premeny prírody a vesmíru.Knihu odporúčam každému do „domácej lekárničky“.
MUDr. Martina Hrošová

Kniha je veľmi zrozumiteľným sprievodcom vlastným zdravím. Tak, ako autorka píše v úvode, k jej poznaniu ju priviedlo pozorovanie okolia, v ktorom sa všetka zodpovednosť za zdravie dáva do rúk lekárom. Zrejme preto, že sme sa od vnímania vlastného tela a jeho kontextu s prírodou vývojom civilizácie príliš vzdialili. Čínska medicína nie je žiadna exotika, jej pravidlá platia aj u nás. S našimi potravinami, našimi bylinkami, našou prírodou. Pri čítaní tejto knihy som si opäť potvrdila, ako ďaleko som sa v každodennosti od svojho tela ocitla. Pochytila ma drobná „depka“, ale ako autorka sama hovorí: „To pre začiatok tiež nie je zlé“. Tým chcem len upokojiť všetkých, ktorí by pocítili čosi podobné. Bez ohľadu na to si vaše telo zaslúži túto knihu prečítať.
Adela Vinczeová

Táto kniha ma počas čítania stále príjemne prekvapovala. I napriek tomu, že sa čínskej medicíne už niekoľko rokov venujem, pomohla mi kadečo lepšie uchopiť. Vďaka použitým slovám, z ktorých cítiť Zuninu telesnú skúsenosť a hlavne i jej záujem o sociálny kontext každodenného človeka, je určite knihou, ktorú odporúčam každému, kto sa o seba zaujíma. Je praktickým „handbookom“, čiže knihou, ktorú je dobre mať poruke, kým ju človek v sebe neobsiahne.
Marek Bohunický, lektor a terapeut s 20-ročnou praxou
Čítaj viac
Kúpte spolu
TAO – cesta ku zdraviu - Zuna Vesan Kozánková
Psychológia pre milujúcich rodičov - Jana Bašnáková, Eva Vavráková, Jana Zemandl
29,52 €
Ušetríte 4,38 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
256
Hmotnosť
720 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
170×235 mm
ISBN
9788055159683
Naše katalógové číslo
310063

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

Dominika Zenníková
Dominika Zenníková
26.6.2018
Tao pre aktívneho človeka
vynikajúca kniha, napísaná veľmi zrozumiteľne, človek z nej vie dlhodobo čerpať a využívať vedomosti v praxi. Inšpiratívna kniha, odporúčam každému, kto chce sa chce cítiť vitálne a zachovať si zdravie :)
Čítaj viac
Valika M.
25.6.2018
Tao populárnou cestou
Táto kniha je veľmi profesionálne pripravená, mapuje a sústreďuje základne poznatky, ktoré odovzdáva zrozumiteľným spôsobom. Každý, kto sa chce dozvedieť, čo môže spraviť pre seba, svoje zdravie-duchovný aj fyzicky rozvoj, si v nej nájde potrebné informácie. Pre pokročilých a znalcov to bude zrejme iba referenčná záležitosť. Každopádne je dobre, že knižka vyšla práve na Slovensku.
Čítaj viac
Andrej
21.6.2018
Super základ pre TČM
Obsah sa približne rovná prvému ročníku štúdia TČM. Odporúčam ako sumarizáciu aj pre študentov TČM. Zároveň sa človek dozvie veľa o správnom stravovaní z pohľadu TČM.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
TAO – cesta ku zdraviu - Zuna Vesan Kozánková
Psychológia pre milujúcich rodičov - Jana Bašnáková, Eva Vavráková, Jana Zemandl
29,52 €
Ušetríte 4,38 €

„Kniha je nositeľom civilizácie a hlasom jednotlivca.“

Barbara Tuchman