Knihy
E-knihy

Dobrodužné príbehy Budulienka a Pinocchia

Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Jozef Matejka, 2018

Ide o náhodné stretnutie dvoch detských hrdinov Budulienka a Pinocchia a ich spoločné veselé i dramatické príbehy, ktoré zažili u Budulienkovej babičky. Ich príbehy sú vlastne skutočné autorove zážitky z jeho detstva. Kniha je určená...

Čítaj viac

3,75 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

3,75 €

Viac o e-knihe

Ide o náhodné stretnutie dvoch detských hrdinov Budulienka a Pinocchia a ich spoločné veselé i dramatické príbehy, ktoré zažili u Budulienkovej babičky. Ich príbehy sú vlastne skutočné autorove zážitky z jeho detstva. Kniha je určená pre deti vo veku 7 - 10 rokov. Kniha je ilustrovaná pätnástimi ilustráciami z ktorých niektoré reprezentovali slovenskú tvorbu na medzinárodnej Bienále Ilustrácií Bratislava v roku 2017.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dobrodužné príbehy Budulienka a Pinocchia - Jozef Ján Matejka
Dievča v zrkadle - Katarína Gillerová
11,65 €
Ušetríte 4,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
42
Vydavateľstvo
Jozef Matejka
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
309864
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Mischka
6.6.2018
Tvorivé spracovanie
Krásne spracovanie príbehov z detstva, ktoré mladým čitateľom prinášajú návrat do života na slovenských dedinách. Veselé stvárnenie postáv a napínavé poviedky.
Čítaj viac
w abt
3.6.2018
Budulienko a Pinocchio na Slovensku

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kde bolo, tam bolo... Dočítal som prvú elektronickú knihu (e-knihu) a bola to rozprávka o tom, ako prišiel Pinocchio na výstavu Bienále Ilustrácií Bratislava. V Bratislave však neostal dlho, lebo na výstave stretol českého (a už trochu aj slovenského) rozprávkového Budulienka. Jozef Matejka vo svojom veršovanom rozprávaní spojil týchto dvoch malých nezbedníkov. Najkrajšie zážitky mali z návštevy Budulienkovej babky na dedine v domčeku pod lesom.
Pútavé príhody týchto dvoch chlapcov, jeden vystrúhaný z dreva prišiel z Talianska, druhý celkom rozprávkový a takpovediac domáci, sú najkrajšie v rozprávaní o ich chlapčenskom vystrájaní, napríklad pri pasení husí, či pri púšťaní lodičiek v potoku, alebo pri súťaži lietajúcich šarkanov. To niektoré dnešné deti, hlavne tie mestské, hádam ani nepoznajú. Nehovoriac už o „driapaní“ peria a podobných bežných špecialitách na dedine. Autor si zrejme pekne zaspomínal na svoje detstvo u babičky.
Elektronická kniha je pre mňa úplne nový fenomén, ešte som si nezvykol čítať dlhšie texty z obrazovky monitora a čítačku nemám. Toto bol môj prvý pokus, ale možno bude nasledovať technické dovybavenie na čítanie e-kníh.
Po stiahnutí e-knihy som si ju otvoril v programe „calibre“ a skonvertoval do súboru .pdf, aby som si ju ľahšie preniesol na menší formát (tablet a pod.).
Potešujúce sú v tejto knihe aj pekné farebné ilustrácie Marcela Mališa, ktoré boli súčasťou vlaňajšej výstavy Bienale ilustrácií Bratislava 2017.
Rozprávka o Budulienkovi a Pinocchiovi je pre mňa dobrým začiatkom v e-knihách, pripomenula mi moje detstvo na lúkach a vŕškoch neďaleko nášho domu.
Na pobavenie i poučenie detí...
Čítaj viac

Kúpte spolu
Dobrodužné príbehy Budulienka a Pinocchia - Jozef Ján Matejka
Dievča v zrkadle - Katarína Gillerová
11,65 €
Ušetríte 4,00 €

„Aby existovali veľkí básnici, musia existovať veľkí čitatelia.“

Walt Whitman