Knihy
E-knihy

Výmena obyvateľstva medzi Československom a Maďarskom v rokoch 1946 - 1949

ako súčasť povojnovej obnovy demokratickej československej štátnosti (Od Košíc po Štrbské Pleso)

VEDA, 2017
Vydavateľstvo
VEDA, 2017

Vydanie tohto typu, aký predstavuje predložená práca, je vysoko potrebné za situácie, kedy i autori -nositelia vedeckých kvalifikácií zverejňujú k danej tematike práce, resp. poriadajú cykly...

Čítaj viac

16,55 €

Bežná cena Bežne 17,00 €

Ušetríte 3%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vydanie tohto typu, aký predstavuje predložená práca, je vysoko potrebné za situácie, kedy i autori -nositelia vedeckých kvalifikácií zverejňujú k danej tematike práce, resp. poriadajú cykly verejných prednášok , etc., ktoré sa maskujú pod vedeckou formou, pričom znamenajú politikárske výklady v duchu jak politických záujmov, tak ideológií, mimo poľa skutočnej vedy, až po ospravedlnenie vojnových prečinov a podceňovanie až ospravedlňovanie vojnových zločinov, ktorých sa dopustili príslušníci maďarskej menšiny. To predstavuje ďalší závažný dôvod, prečo je vydanie práce Juraja Purgata obzvlášť aktuálne a mimoriadne žiaduce.

Zväzok 28 edície Monografie a štúdie

Čítaj viac
Kúpte spolu
Výmena obyvateľstva medzi Československom a Maďarskom v rokoch 1946 - 1949 - Juraj Purgat
Verejná mienka na Slovensku v kontexte integračných procesov na začiatku 21. storočia - Oľga Plávková
30,73 €
Ušetríte 0,77 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

VEDA, vydavateľstvo Slovenskej akadémie vied, každoročne prispieva do fondu slovenskej knižnej kultúry 60 až 70 novými publikáciami. Za 72 rokov svojej činnosti obohatilo tento fond už vyše 4 150 knižnými titulmi z oblasti vied o neživej a živej prírode, ako aj spoločenskovednej sféry, ktoré tvoria fundamenty slovenskej vedeckého poznania a vzdelanosti. Teší nás, že naše publikácie majú aj spoločenský i čitateľský ohlas. Mnohé z nich zožali úspechy v podobe či už Ceny Slovenskej akadémie vied, Ceny či Prémie Literárneho fondu, alebo iných súťaží. Mnohé z ich sa rýchlo vypredali a vydavateľstvo musí uvažovať o dotlačí či ďalších vydaniach, aby vyšlo v ústrety čitateľskému záujmu, ktorý je pre nás prioritný.

VEDA v posledných rokoch rozvinula aj intenzívnu spoluprácu s významným svetovým nakladateľským domom Peter Lang GmbH, s ktorým vydáva spoločné edičné rady Spectrum Slovakia (ako spoluvydavateľ) a UNI Slovakia (ako editor).

Čítaj viac
Kúpte spolu
Výmena obyvateľstva medzi Československom a Maďarskom v rokoch 1946 - 1949 - Juraj Purgat
Verejná mienka na Slovensku v kontexte integračných procesov na začiatku 21. storočia - Oľga Plávková
30,73 €
Ušetríte 0,77 €

„Je ľahšie nudnú knihu napísať, ako prečítať.“

Móra