Knihy
E-knihy

Makroekonómia

EDIS, 2017
Vydavateľstvo
EDIS, 2017

Vysokoškolská učebnica predstavuje publikáciu určenú predovšetkým študentom Fakulty PEDAS Žilinskej univerzity v Žiline, ostatným študentom eknomického zamerania a taktiež širokej verejnosti...

Čítaj viac

18,68 €

Bežná cena Bežne 19,60 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

18,68 €

Viac o knihe

Vysokoškolská učebnica predstavuje publikáciu určenú predovšetkým študentom Fakulty PEDAS Žilinskej univerzity v Žiline, ostatným študentom eknomického zamerania a taktiež širokej verejnosti zaujímajúcej sa o makroekonomickú problematiku. Štruktúra danej knihy pozostáva z jedenástich kapitol obsahujúcich okrem predmetu makroekonómie vrátane analýzy makroekonomických indikátorov a metód výpočtu HDP nasledujúce makroekonomické témy: analýza agregátneho dopytu a agregátnej ponuky; základné modely makroekonomickej rovnováhy; fiškálna politika a ekonómia strany ponuky; peňažný trh a monetárna politika; model IS - LM; ekonomický rast a ekonomický cyklus; problémy inflácie a nezamestnanosti; problematika medzinárodného obchodu a menových vzťahov. Aj napriek tomu, že publikácia nemôže obsahovať vyčerpávajúci výklad celej súčasnej makroekonomickej teórie, nakoľko je zložitá a rozsiahla, snahou autorky bolo vytvorenie uceleného pohľadu na súčasnú makroekonomickú analýzu s použitím základného matematického a grafického aparátu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Makroekonómia - Elena Gregová
Hospodárska politika v teórii a praxi - Elena Gregová
39,65 €
Ušetríte 1,95 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
372
Hmotnosť
810 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
EDIS
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788055414034
Naše katalógové číslo
306854

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Makroekonómia - Elena Gregová
Hospodárska politika v teórii a praxi - Elena Gregová
39,65 €
Ušetríte 1,95 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth