Knihy
E-knihy

Hodnota a jej vyjadrenie v podniku

EDIS, 2017
Vydavateľstvo
EDIS, 2017

Vedecká monografia Hodnota a jej vyjadrenie v podniku poskytuje pôvodný monotematický pohľad na poznatky a vlastné závery vedeckovýskumnej činnosti o hodnote...

Čítaj viac

14,01 €

Bežná cena Bežne 14,70 €

Ušetríte 5%
Stíhame do Vianoc
(Osobný odber)

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

14,01 €

Viac o knihe

Vedecká monografia Hodnota a jej vyjadrenie v podniku poskytuje pôvodný monotematický pohľad na poznatky a vlastné závery vedeckovýskumnej činnosti o hodnote, jej vyjadrení v podniku, o tvorbe hodnoty pre zainteresované skupiny a o hodnotovom manažmente.

Obsahom je vymedzenie hodnoty v ekonomickej teórii, podnikovej praxi a EN 1325-2014 Value management, charakteristických znakov a prvkov podniku v trhovom hospodárstve a hodnotového vyjadrenia transformačného procesu. Na uvedené nadväzuje problematika hodnotového manažmentu. Hodnotový manažment je druhom manažmentu, ktorého podstatou je funkčne nákladový (hodnotový prístup) a vyvinul sa z hodnotovej analýzy. Význam použitia riadenia na základe hodnoty je pre podnik v tom, že upevňuje a zvyšuje úroveň jeho konkurencieschopnosti. Uplatnením princípov, metód a aktivít hodnotového manažmentu dochadza k tvorbe hodnoty pre zainteresované skupiny, čo sa následne prejaví v ich lojalite k podniku, t.j. vlastník je ochotný investovať ďalší kapitál, zákazník sa stáva trvalým, zamestnanci svoje pracovné aktivity smerujú k naplneniu podnikových cieľov, ostatné zaniteresované skupiny šíria dobré meno podniku atď. Pri riadení hodnoty musia byť zosúladené očakávania jednotlivých zainteresovaných skupín.

Záver monografie rozoberá princípy a metódy stanovenia hodnoty podniku ako celku alebo jeho funkčných častí vzhľadom na dôvody oceňovania a využitie Business Intelligence v hodnotovom manažmente, a to predevšetkým pri funkčnej a hodnotovej analýze.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Hodnota a jej vyjadrenie v podniku - Mária Ďurišová
(Za)chráňte svoje črevo / Protiprdkavá kuchárska kniha - Igor Bukovský, Ivana Mesárošová, Petra Gálisová
36,33 €
Ušetríte 3,36 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
124
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
EDIS
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788055413730
Naše katalógové číslo
304505

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Hodnota a jej vyjadrenie v podniku - Mária Ďurišová
(Za)chráňte svoje črevo / Protiprdkavá kuchárska kniha - Igor Bukovský, Ivana Mesárošová, Petra Gálisová
36,33 €
Ušetríte 3,36 €

„Ak stretnete výnimočného človeka, mali by ste sa ho opýtať, aké knihy číta.“

Ralph Waldo Emerson