Knihy
E-knihy

Verejná a štátna služba

Vybrané otázky

Akcia
Vydavateľstvo
Wolters Kluwer, 2018

Verejná správa s výkonom verejnej a štátnej služby je dôležitý článok fungovania štátu, ktorý priamo zasahuje do nášho každodenného života. Preto treba neustále venovať pozornosť právnej úprave postavenia verejných a štátnych zamestnancov s cieľom...

Čítaj viac

12,16 €

Bežná cena Bežne 12,80 €

Zľava 5%
platí do 15. 10. 2018

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

12,16 €

Viac o knihe

Verejná správa s výkonom verejnej a štátnej služby je dôležitý článok fungovania štátu, ktorý priamo zasahuje do nášho každodenného života. Preto treba neustále venovať pozornosť právnej úprave postavenia verejných a štátnych zamestnancov s cieľom vytvárať nevyhnutné predpoklady na efektívny a bezporuchový proces uskutočňovania výkonnej moci štátu.

Prof. JUDr. Jozef Kuril, CSc., autor predkladanej monografie, zameriava pozornosť na historický vývoj verejnej a štátnej služby, poskytuje všeobecnú charakteristiku a výklad vybraných aspektov verejnej a štátnej služby, osobitne sa venuje zamestnaneckým vzťahom vo verejnej a štátnej službe a ich právnej úprave. Podrobne a erudovane skúma jednotlivé systémy a druhy štátnej služby. V neposlednom rade poskytuje aj prehľad právnej úpravy verejnej a štátnej služby vo vybraných štátoch.
Publikácia prispieva k rozšíreniu teoretických poznatkov a tým k prehĺbeniu úrovne poznania skúmanej problematiky. Reaguje a formuluje kvalifikované závery a odpovede na aktuálne otázky z problematiky práva verejnej a štátnej služby a v nej formulované závery môžu byť využiteľné aj v aplikačnej praxi.

Monografia je primárne určená študentom Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy, ale aj študentom iných vysokých škôl, zamestnancom vo verejnej správe, ako aj všetkým ostatným záujemcom o spracovanú problematiku.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Verejná a štátna služba - Jozef Kuril
Ekonomika verejného sektora - Elena Beňová a kolektív
14,50 €
Ušetríte 1,05 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
192
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Wolters Kluwer
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788081688225
Naše katalógové číslo
303891

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Verejná a štátna služba - Jozef Kuril
Ekonomika verejného sektora - Elena Beňová a kolektív
14,50 €
Ušetríte 1,05 €

„Sú knihy z ktorých sa o všetkom dozviete, ale nič nepochopíte.“

Johann Wolfgang Von Goethe