Knihy
E-knihy

Jediná jistota je změna

Autoetnografie na transgender táma

VEDA, 2017
Vydavateľstvo
VEDA, 2017

Obsah se člení na 7 kapitol: Slovo úvodem, Vývoj tématu a proces analýzy dat, Etnografie jako žánr, Koncept transgender a trocha teorie,...

Čítaj viac

11,80 €

Bežná cena Bežne 12,00 €

Ušetríte 2%

Posielame do 9 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Obsah se člení na 7 kapitol:
  1. Slovo úvodem
  2. Vývoj tématu a proces analýzy dat
  3. Etnografie jako žánr
  4. Koncept transgender a trocha teorie
  5. Reflexivní přístup k výběru metody jako nástroj etiky v praxi
  6. Jak vybudovat organizaci
  7. Proces tranzice
Čítaj viac
Kúpte spolu
Jediná jistota je změna - Adam Wiesner
Decivilizace - Mirek Vodrážka
13,54 €
Ušetríte 0,29 €

Recenzie, kritiky

Autor majstrovsky využíva vedomú a silnú reflexivitu na všetky aspekty a fázy svojho skúmania. Zároveň poskytuje kultivovaný a znalosťami podložený ponor do prežívania rodovo nebinárneho človeka, prezentovaný a prítomný v celom texte.
prof. PhDr. Viera Bačová, DrSc.

Kniha zaujímavým spôsobom prepojuje tri dimenzie situovanosti autora (vedca, aktivistu a človeka v procese tranzície). Táto špecifická situovanosť a pozicionalita je zároveň systematicky a citlivo reflektovaná v celom procese výskumu (interakcie so skúmanými). Preto sa domnievam, že táto kniha má aj vzdelávací rozmer - môže slúžiť ako metodologická učebnica autoetnografie pre odbory, ako sú sociálna antropológia či sociológia.
Mgr. Petra Ezzeddine, PhD.

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

VEDA, vydavateľstvo Slovenskej akadémie vied, každoročne prispieva do fondu slovenskej knižnej kultúry 60 až 70 novými publikáciami. Za 72 rokov svojej činnosti obohatilo tento fond už vyše 4 150 knižnými titulmi z oblasti vied o neživej a živej prírode, ako aj spoločenskovednej sféry, ktoré tvoria fundamenty slovenskej vedeckého poznania a vzdelanosti. Teší nás, že naše publikácie majú aj spoločenský i čitateľský ohlas. Mnohé z nich zožali úspechy v podobe či už Ceny Slovenskej akadémie vied, Ceny či Prémie Literárneho fondu, alebo iných súťaží. Mnohé z ich sa rýchlo vypredali a vydavateľstvo musí uvažovať o dotlačí či ďalších vydaniach, aby vyšlo v ústrety čitateľskému záujmu, ktorý je pre nás prioritný.

VEDA v posledných rokoch rozvinula aj intenzívnu spoluprácu s významným svetovým nakladateľským domom Peter Lang GmbH, s ktorým vydáva spoločné edičné rady Spectrum Slovakia (ako spoluvydavateľ) a UNI Slovakia (ako editor).

Čítaj viac
Kúpte spolu
Jediná jistota je změna - Adam Wiesner
Decivilizace - Mirek Vodrážka
13,54 €
Ušetríte 0,29 €

„Autor má byť vo svojom diele ako Boh vo vesmíre: všadeprítomný a pritom neviditeľný.“

Gustave Flaubert