Knihy
E-knihy

Poviedky do obláčikov

Vydavateľstvo
Marian Janik, 2018

Ste pripravení na cestu do obláčikov? Otázka pre mnohých čitateľov priam nevhodná, ba až bizarná, pre niektorých dosť vzdialená, a pre niekoho možno aktuálna, len si nechceme pripustiť, že sa nás to bytostne týka. Aby sa ťažoba...

Čítaj viac

9,50 €

Bežná cena Bežne 10,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ste pripravení na cestu do obláčikov?
Otázka pre mnohých čitateľov priam nevhodná, ba až bizarná, pre niektorých dosť vzdialená, a pre niekoho možno aktuálna, len si nechceme pripustiť, že sa nás to bytostne týka. Aby sa ťažoba tejto otázky rozplynula v dobrej nálade a veselej mysle, stačí si prečítať Poviedky do obláčikov. Koktail humoru, napätia a sci-fi príbehov vám dajú zabudnúť na otázku na začiatku tohoto krátkeho príhovoru. Váš Marian Janik.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Poviedky do obláčikov - Marian Janik
Vesmírne pravidlá - Pavel Hirax Baričák
16,82 €
Ušetríte 0,88 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
166
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Marian Janik
Rozmer
146×216 mm
ISBN
9788097293680
Naše katalógové číslo
302789

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Slovenský autor má na svojej autorskej stránke pod svojím menom napísané: Niečo ako spisovateľ a niečo ako dramatik. Tieto slová presne vystihujú jeho súčasné pôsobenie na slovenskej umeleckej scéne. Po prvotných literárnych úspechoch v sedemdesiatich rokoch minulého storočia sa nestotožnil s literárnou scénou živenou socialistickým realizmom, a tak sa nútene i dobrovolne odmlčal na dlhých dvadsať rokov. Literárny návrat sa uskutočnil – i pre autora nečakane – v polohe úspešného dramatika. Za hru Hviezdy a hviezdičky obdržal cenu Literárneho fondu (2011), hrou Autista vyhral slovenskú Drámu (2012) a hrou Austrálčan sa prebojoval do finále (3.miesto) českej Drámy (2016). Hra Posledný výstup je súčasťou knižnej zbierky popredných slovenských dramatikov, ktorá vyšla v r.2015 pod názvom Ódy či frašky? V úlohe spisovateľa sa predstavil už ako skúsený dramatik, a to románmi Hriechom poznačení a Pasák. V obidvoch románoch sa naplno rozvíjajú osudy ľudí poznačených dnešnou rýchlou a pre život ťažkou dobou. Marian Janik napriek svojim literárnym ambíciám celý život pracuje v stavebníctve.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Poviedky do obláčikov - Marian Janik
Vesmírne pravidlá - Pavel Hirax Baričák
16,82 €
Ušetríte 0,88 €