Knihy
E-knihy

Správy z nedomovov

Modrý Peter, 2017
Vydavateľstvo
Modrý Peter, 2017

Komorná, ale myšlienkovo podnetná poézia problematizujúca archetyp domova. Akoby sa tu prirodzený svet strácal, zmenšoval, alebo inokedy neobsiahnuteľne rozširoval. To všetko likviduje zárodky domova a vnucuje človeku len akúsi nehostinnú, provizórnu...

Čítaj viac

6,00 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Komorná, ale myšlienkovo podnetná poézia problematizujúca archetyp domova. Akoby sa tu prirodzený svet strácal, zmenšoval, alebo inokedy neobsiahnuteľne rozširoval. To všetko likviduje zárodky domova a vnucuje človeku len akúsi nehostinnú, provizórnu kulisu, a teda nemožnosť usadiť sa, vybudovať či vytvoriť si pevné a spoľahlivé vzťahové putá. To, na čo sa redukuje tzv. bytie, je život v pohybe, takmer nomádsky neistý modus vivendi bez akejkoľvek možnosti udomácniť sa. V zvláštnom, až sociálne uchopenom (ale samozrejme nesentimentálnom) zobrazení ľudskej existencie sa pozornosť zameriava na tých, ktorí sú bez domova, slobodní a nepripútaní k priestoru ako vtáci, azda práve preto sa v tejto poézii živý svet sprítomňuje prostredníctvom stromov a vtákov. Básnická zbierka vychádza v edícii Mušľa s ilustráciami Jarmily Džuppovej.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
61
Hmotnosť
150 g
Vydavateľstvo
Modrý Peter
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
302695
Rozmer
145×145 mm
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth