Knihy
E-knihy

Dejiny cirkevného práva

Leges, 2018
Vydavateľstvo
Leges, 2018

Učebnica prináša po dlhom čase komplexný výklad k predmetu Dejiny cirkevného práva, ktorý je súčasťou študijného programu najlepších právnických a teologických fakúlt. Jej hlavným cieľom je poskytnúť najdôležitejšie poznatky o vývoji...

Čítaj viac

32,25 €

Bežná cena Bežne 33,84 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

32,25 €

Viac o knihe

Učebnica prináša po dlhom čase komplexný výklad k predmetu Dejiny cirkevného práva, ktorý je súčasťou študijného programu najlepších právnických a teologických fakúlt. Jej hlavným cieľom je poskytnúť najdôležitejšie poznatky o vývoji Katolíckej cirkvi z právneho hľadiska, zohľadňujúc aj vzájomné vzťahy medzi ňou a štátom ako dvoma právne dokonalými spoločnosťami (societates iuridicae perfectae).

Chronologicky sa zameriava na obdobie od prvopočiatkov Cirkvi až do dnešných čias, pričom jednotlivé periódy analyzuje rovnomerne, zasadzujúc ich do celkového obrazu dejín ľudstva. Z toho dôvodu neopomína ani ideové, sociálne, politické, ekonomické a ďalšie prvky, ktoré významným spôsobom ovplyvnili vývoj ľudskej society.

Učebnica sa neobmedzuje ani v geografickom zábere a popri krajinách s prevažujúcim kresťanským náboženstvom sa zaoberá i časťami sveta, v ktorých prebiehala, respektíve dodnes prebieha evanjelizačná misia. Osobitná pozornosť je venovaná aj cirkevnoprávnemu vývoju na území Slovenska.

Dielo tak môže poslúžiť študentom právnických fakúlt, ako i fakúlt teologických a filozofických. Okrem odbornej verejnosti disponuje potenciálom osloviť aj laického čitateľa, ktorý má záujem o získanie objektívneho pohľadu na právne aspekty dejín Katolíckej cirkvi a jej úlohu pri formovaní ľudskej spoločnosti, ale i právnictva ako takého.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Dejiny cirkevného práva - Vojtech Vladár
Prirodzenoprávna teória v práve Katolíckej cirkvi - Veronika Čunderlík Čerbová
47,26 €
Ušetríte 2,33 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
608
Hmotnosť
750 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Leges
Rozmer
145×205 mm
ISBN
9788075022387
Naše katalógové číslo
301815

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Dejiny cirkevného práva - Vojtech Vladár
Prirodzenoprávna teória v práve Katolíckej cirkvi - Veronika Čunderlík Čerbová
47,26 €
Ušetríte 2,33 €

„Vlastnou univerzitou nášho života je zbierka kníh.“

Thomas Carlyle