Knihy
E-knihy
2,90 €

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

2,90 €

Viac o produkte

Vojnová kronika – druhé číslo odborného časopisu Múzea Slovenského národného povstania pre rok 2017.

Najnovšie číslo graficky atraktívneho časopisu, zameraného na dejiny druhej svetovej vojny na Slovensku a v Európe, prináša päť hlavných vedecko-popularizačných článkov, profily a spomienky vojnových činiteľov i opis interesantných múzejných predmetov. Nechýbajú analýzy zásadných politických udalostí vzťahujúcich sa ku fenoménom, ktoré predchádzali vojne či boli jej dôsledkom (Viedenská arbitráž, vysťahovanie Nemcov z Československa či Poľska). Sú tu tiež klasické príspevky z vojenských dejín (protitanková rota Urban v povstaní, profil vojenského duchovného exilovej armády, predstavenie nemeckého samopalu MP-40). Medzi najzaujímavejšie nové „akvizície“ patrí načretie do tajov slovenskej filmovej propagandy počas vojny (filmový týždenník Nástup), ako aj publikovanie niekoľkých listov bývalého ministra vnútra Alexandra Macha z povojnového väzenia.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Vojnová kronika 2/2017 -
Vojnová kronika 1/2017 -
5,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčil produkt?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0
Kúpte spolu
Vojnová kronika 2/2017 -
Vojnová kronika 1/2017 -
5,80 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev