Knihy
E-knihy

Bačova žena

Prítomnosť divadelnej minulosti

  Výrobca
  Divadelný ústav, 2017

  Po prvých dvoch úspešných DVD Herodes a Herodias a Les, v ktorých pracovníci Divadelného ústavu skompletizovali archívne materiály o všetkých slovenských inscenáciách Hviezdoslavovej tragédie a Ostrovského spoločenskej komédie, prináša projekt...

  Čítaj viac

  11,44 €

  Bežná cena Bežne 12,00 €

  Ušetríte 5%

  Posielame do 10 dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  11,44 €

  Viac o titule

  Po prvých dvoch úspešných DVD Herodes a Herodias a Les, v ktorých pracovníci Divadelného ústavu skompletizovali archívne materiály o všetkých slovenských inscenáciách Hviezdoslavovej tragédie a Ostrovského spoločenskej komédie, prináša projekt Prítomnosť divadelnej minulosti tretí interaktívny nosič o slovenskej dráme Bačova žena. Na pozadí inscenácií emblémovej hry Ivana Stodolu, ktoré závažnou mierou zasiahli do divadelnej histórie, prezentuje bohatstvo archívnych, múzejných a dokumentačných fondov a zbierok, ako i spôsoby uchovávania divadelnej minulosti. Na DVD na nachádzajú stovky fotografií, recenzií, odborných hodnotení, scénografických a kostýmových návrhov či Stodolov originálny rukopis danej drámy. Pomocou týchto dokumentov sa vytvára moderný obraz inscenácií Bačova žena z rokov 1928 (SND), 1941 (SND), 1963 (SND), 1973 (Štátne divadlo Košice), 1992 (Spišské divadlo Spišská Nová Ves), 1998 (Divadlo Alexandra Duchnoviča Prešov), 2004 (Mestské divadlo Žilina) a 2015 (SND).
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Bačova žena -
  Anna Hrušovská - Eva Malatincová, Dora Kulová
  21,92 €
  Ušetríte 1,08 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

   
  CD obal
  Dabing
  slovenský
  Naše katalógové číslo
  298950

  Recenzie

  Ako sa vám páčil film?

  Kúpte spolu
  Bačova žena -
  Anna Hrušovská - Eva Malatincová, Dora Kulová
  21,92 €
  Ušetríte 1,08 €

  „Kniha je živý hlas nesmrteľných duchov všetkých vekov a národov.“

  Victor Marie Hugo