Knihy
E-knihy
3,95 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Tak ako v autorových najúspešnejších, hlboko ľudských dielach s tematikou druhej svetovej vojny pred čitateľom opäť ožíva vzrušujúci a napínavý príbeh nemeckého emigranta, ktorý po strastiplných zážitkoch vo fašistickom Nemecku rezignuje a vzdáva sa poslednej nádeje na útek. Pod vplyvom tragédie, ktorá v ňom zabila poslednú iskierku nádeje, prepúšťa v Lisabone svoj pas a lodné lístky inému zúfalcovi - takisto emigrantovi. Nechce za ne peniaze ani nijakú inú odmenu, žiada len jedno: aby s ním strávil jednu noc a vypočul si smutný príbeh jeho lásky a života v jednom z najpohnutejších období ľudskej histórie.

Preklad: Anna Bertová
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

"Po Remarquových slávnych románoch Víťazný oblúk a Čas žitia a umierania je Noc v Lisabone ďalším úchvatným vyjadrením ceny ľudského života, vykúpeného nekonečným utrpením a láskou k blížnemu." Times Literary Supplement

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Die Nacht von Lisabon
Rozmer
135×205 mm
ISBN
8022013803
Naše katalógové číslo
29736
Počet strán
207
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2006
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

128 hodnotení

87
26
13
2
0

Joanna
15. 9. 2014
Prekrásne
Jednoznačne odporúčam každému! Nádherný príbeh o vojne, láske, bolesti a zúfalstve, ktorý vo vás celkom iste vyvolá hlboké dojmy. Po prečítaní tejto knihy vo vás určite ešte nejaký čas ostanú myšlienky na ňu. My si už život vo vojnových časoch ani nevieme predstaviť. Doba plná krutosti, paradoxov, no aj napriek tomu v tých časoch existovala láska...
Ak ste už od Remarqua prečítali viac kníh, je možné, že sa vám budú znať isté motívy podobné, mne napríklad postava Heleny prišla v niečom podobná s Lilian (Nebo nepozná obľúbencov). Nič to však nemení na fakte, že Remarque píše krásne a emotívne knihy, ktoré majú dušu.
Čítaj viac
Martin Juríček
Martin Juríček
8. 2. 2014
Názor čitateľa
Knihu som prečítal len nedávno Remarque je naozaj pán spisovateľ hlboko dojímavé myšlienky ktoré berú dych a samozrejme úžasný zvrat o ktorom som netušil celý čas ocenil som hlavne medzivojnovú Europu ktorú dokázal Remarque tak dojímavo opísať príjemné ale možno pre iného človeka dosť namáhavé čítanie je to moja prvá kniha od tohto nemeckého autora ku ktorému sa veľmi rád vrátim
Čítaj viac
Ľuboš Macura
Ľuboš Macura
9. 10. 2012
Názor čitateľa
trošku naivné, ale zas dá sa z toho pekne vyčítať to zúfalstvo utekajúceho...
Čítaj viac
Natália Andrašková
Natália Andrašková
1. 1. 2012
Noc v Lisabone
Pre mňa jedna z najlepších kníh.
Čítaj viac
Barbora Kodríková
20. 11. 2011
Názor čitateľa
všetky knihy od Remarqua sú úžasné, plné ľudských citov, skutočných životných hodnôt a situácií. Remarque je človek, ktorý si zaslúži, aby bol nazývaný spisovateľom. Jeho diela sú nadčasové, jeho diela sú to, čomu sa hovorí dobrá literatúra. Knihu môžem iba vrelo odporučiť.
Čítaj viac
Jana Kleinová
Jana Kleinová
19. 4. 2011
Názor čitateľa
Nádherné dielo. Máte pocit, akoby ste všetko zažívali na vlastnej koži. Metaforické opisy, priam cítite chute a vône. odporúčam.
Čítaj viac
Damon
10. 3. 2011
Názor čitateľa
Remarque - samo meno je vynikajúca značka - výborná kniha - klasika.
Čítaj viac
Peter Maják
Peter Maják
23. 1. 2011
V jeho knihách
je krásne vidieť , že vie o čom píše....a je krásne vidieť , ako zo všetkého toho nehumanného namieša pravý opak,,človek ma dojem , že musel každú jednu vetu osobne zažiť...
Čítaj viac
Števko
10. 10. 2010
Prečo?
Ja som sa normálne do Heleny zamiloval.Pripravte sa nato.
Čítaj viac

Erich Maria Remarque (vlastným menom Erich Paul Remark) sa narodil v Osnabrucku ako syn kníhviazača. Z učiteľského seminára musel odísť na vojnu. Po vojne má rozličné zamestnania, je učiteľom na ľudovej škole, organistom, kamenárom, spolupracovníkom nakladateľstva, žurnalistom, automobilovým závodníkom. V roku 1932 opúšťa Nemecko a r. 1939 emigruje do USA, po roku 1945 žije striedavo v USA a švajčiarsku v mestečku Porto Ronco.

Čítaj viac

Slovenský spisovateľ je jedno z najstarších slovenských vydavateľstiev. Za viac ako 60 rokov svojej existencie vydalo takmer 5 200 kníh v celkovom náklade vyše 47 miliónov výtlačkov. Orientuje sa na vydávanie beletrie, a to pôvodnej slovenskej i preloženej. Jeho najznámejšou edíciou je Zelená knižnica. Jeho najpredávanejšími autormi sú Katarína Gillerová, Zuzka Šulajová, Jana Pronská, Lucia Sasková, Daniel Silva, Felix Francis, Agatha Christie a ďalší.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
Založili ho slovenskí intelektuáli v roku 1951 v Bratislave a hneď od začiatku vydávalo nielen knižné diela, ale aj časopisy. Okrem literárnych skvostov tu vyšiel aj Karol May či prvá „bondovka“ Iana Fleminga a vychádzal tu aj populárny časopis Expres a Revue svetovej literatúry, v ponovembrovom období zase „bájna Angelika“ či Vtáky v tŕní, Literárny týždenník a Kultúrny život. K 1. 1. 1993 sa vydavateľstvo transformovalo na akciovú spoločnosť a tento dátum pokladá legislatíva za dátum vzniku vydavateľstva. Takže narodeniny môžeme oslavovať dvakrát, raz dokonca spolu so samostatným Slovenskom.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Snažíme sa vybrať z ponuky rukopisov to najlepšie a najmä to, čo má šancu zaujať súčasného čitateľa. Nekúpené a nečítané knihy patria k tým najsmutnejším veciam na svete. Veľa autorov sa rokmi zžilo s naším vydavateľstvom a tým sme vydali a vydávame všetko, čo napíšu, pokiaľ to zodpovedá ich a našej úrovni. Jazyk a štylistika sa u nás stále nosia a naše texty patria stále k tým najlepšie apretovaným.

Na ktoru knihu ste najviac hrdi?
Na tú, ktorá práve vychádza.

Čítaj viac

„Ak sme po prečítaní knihy len takí, akí sme boli predtým, buď sme zlí čitatelia, alebo kniha nebola umeleckým dielom.“

Jesenská