Knihy
E-knihy

Chudák každý, čo po nich tú káru bude ťahať ďalej

Rozhovory s Tomášom Gálisom

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Premedia, 2017

Obávam sa, že sme v stave akejsi tichej, nevyslovenej krízy,“ hovorí na záver knihy rozhovorov Marián Leško. Ako dodáva, na optimizmus sú špecialisti iní. Namiesto toho ponúka dramatický príbeh Slovenska za posledných dvadsaťpäť rokov.

Čítaj viac

7,90 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 39%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

„Obávam sa, že sme v stave akejsi tichej, nevyslovenej krízy,“ hovorí na záver knihy rozhovorov Marián Leško. Ako dodáva, na optimizmus sú špecialisti iní. Namiesto toho ponúka dramatický príbeh Slovenska za posledných dvadsaťpäť rokov. Je to príbeh vzostupov a pádov, spoločenského pokroku aj rozdelených rodín, strachu z budúcnosti aj nádeje.

Pre štvrť storočia moderných slovenských dejín boli kľúčovými postavami traja viacnásobní premiéri. Mečiar, Dzurinda a Fico sa každý zapísali po svojom, pričom kniha spochybňuje populárne mýty o otcovi zakladateľovi, veľkom demokratovi či ľavičiarovi, ktorému ide len o blaho ľudí.

Neobmedzuje sa však iba na ich osobnosti, hodnotí aj rozmanité spoločenské a politické fenomény, akými bolo delenie federácie, privatizácia, problémy Slovenska na medzinárodnej scéne, ale aj pôsobenie mafie či politická korupcia. Kniha môže poslúžiť ako bedeker našich nečakaných víťazstiev, ale aj množstva premárnených príležitostí.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Chudák každý, čo po nich tú káru bude ťahať ďalej - Tomáš Gális, Marián Leško
Medzi Slovákmi - Martin M. Šimečka
16,80 €
Ušetríte 8,05 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
272
Vydavateľstvo
Premedia
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
296839
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,1 / 5

24 hodnotení

16
1
3
2
2

Peter Parada
pred tromi dňami
Peter
Veľmi hodnotný investigatívny pohľad na minulosť našej krajiny, vrelo odporúčam všetkým, ktorí sa o politiku aspoň trocha zaujímajú. Klobúk dole pán Leško.
Čítaj viac
Tomáš Kavický
Tomáš Kavický
28.1.2018
Recenzie nižšie vystihujú túto knihu dostatočne. Určite odporúčam prečítať. Za mňa osobne jedno malé ,mínus,, :) pretože ma z toľkého neveriackeho krútenia hlavou nad aroganciou moci bolel krk.
Čítaj viac
Marek Táborský
Marek Táborský
5.1.2018
Výborný prehľad politického (a tiež ekonomického a sociálneho) vývoja na Slovensku po '89. Jediným "mínusom" je, že pri každej druhej otázke mi v hlave vírili ďalšie a ďalšie otázky, ktoré by som sa Leška najradšej spýtal. :-)
Čítaj viac
Martin
20.11.2017
Výborný prehľad troch desaťročí
Som rád, že sa objavila takáto kniha, je to asi prvý čítavý prehľad toho, čo sa dialo na Slovensku od začiatku deväťdesiatych rokov po súčasnosť. A že sme tej krajine teda dali zabrať. Leškove odpovede aj novinárske otázky sú miestami pretekmi v tom, kto z nich si detailnejšie pamätá na rôzne podivnosti , aj keď hlavná línia rozprávania sa drží svätej trojice Mečiar-Dzurinda-Fico. V dobrom zmysle sa mi zdá, že kniha vychádza z princípu "proti všem", zdala sa mi dosť nestranná, kritická a miestami aj krutá. Tak už len dúfať, že ďalšie štvrťstoročie využijeme lepšie.
Čítaj viac

Vydavateľstvo PREMEDIA patrí medzi menšie vydavateľstvá a zostať malým je aj jeho zámer. Vydáva široké spektrum kníh, ktorých spoločným menovateľom by malo byť, aby ich čítanie nebolo stratou času. Postupne sa vyprofilovali viaceré edície, ako napríklad TICHÁ VODA zameraná na svetovú beletriu, CIVILIZÁCIA prinášajúca knihy o spoločenských zmenách, či edícia LABYRINT venovaná detektívkam. Vydavateľstvo zároveň prinieslo množstvo kníh zo psychológie a populárnej ekonómie, silná je jeho edícia venovaná modernej histórii - od Súostrovia Gulag až po knihy Timothyho Snydera a ďalších súčasných autorov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Chudák každý, čo po nich tú káru bude ťahať ďalej - Tomáš Gális, Marián Leško
Medzi Slovákmi - Martin M. Šimečka
16,80 €
Ušetríte 8,05 €