Knihy
E-knihy

Tá predo mnou

Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Ikar, 2017

Napíšte zoznam všetkých vecí, ktoré považujete za dôležité pre svoj život. Požiadavka je na prvý pohľad čudná, dokonca vtieravá – a pre dve ženy, ktoré ju splnia, bude mať zničujúce dôsledky...

Čítaj viac

9,70 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Napíšte zoznam všetkých vecí, ktoré považujete za dôležité pre svoj život. Požiadavka je na prvý pohľad čudná, dokonca vtieravá – a pre dve ženy, ktoré ju splnia, bude mať zničujúce dôsledky. EMMA Emma si po traumatickom rozchode hľadá nový byt, ale tie, ktoré jej realitní agenti ukážu, si buď nemôže dovoliť, alebo sa v nich necíti bezpečne. Jej predstavám vyhovie až dom na Folgate Street 1. Tento architektonický skvost zo svetlého kameňa má minimalistický dizajn, ¬obrovské okná a vysokánske stropy či najmodernejšiu elektroniku. Nájomníčka však musí dodržiavať zvláštne pravidlá. Tajomný architekt, ktorý dom navrhol, si ponecháva úplnú kontrolu: nijaké knihy, nijaké ozdobné vankúše, nijaké fotografie alebo rušivé osobné predmety. Dom je navrhnutý tak, aby zmenil svojho obyvateľa – a to sa mu aj podarí. JANE Jane po osobnej tragédii potrebuje nový za¬čiatok. Keď jej ponúknu na prenájom dom na ¬Folgate Street 1, okamžite ju zaujme pôsobivý priestor aj jeho odmeraný, ale príťažlivý tvorca a majiteľ. Jane sa do domu nasťahuje a čoskoro sa dozvie o predčasnej smrti predchádzajúcej nájomníčky, ktorá sa na ňu vekom aj vzhľadom dosť podobala. Keď sa Jane usiluje rozmotať klbko lží a zistiť pravdu, nevedomky sa správa podľa rovnakého vzorca, prijíma rovnaké rozhodnutia, stretáva sa s rovnakými ľuďmi a prežíva rovnaké hrôzy ako ona...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tá predo mnou - JP Delaney
Dvojčatá z ľadu - S. K. Tremayne
19,40 €
Ušetríte 8,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
384
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
296620
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

10 hodnotení

5
5
0
0
0

Nikol Poliaková
Nikol Poliaková
pred tromi dňami
Zaujímavý námet
Od knihy som očakávala možno trochu viac vzhľadom na predcháduajúce recenzie ale aj tak, nemôžem povedať nič zlé. Kniha bola fajn, zaujímavá s nečakaným koncom, dosť som nad ňou premýšľala. Také pohodové čítanie.
Čítaj viac
Kristína Štefániková
Kristína Štefániková
8.1.2018
Nezvyknem písať recenzie, ale už počas čítania tejto knihy som sa rozhodla, že urobím výnimku. Je pravda, že tomuto žánru kníh, som sa donedávna vyhýbala a v súčasnosti som mu zrejme načas celkom prepadla.
Táto kniha nie je strašidelná v pravom zmysle slova (čo mne osobne vyhovuje), avšak krátke kapitoly držia čitateľa v napätí a tiež pomôžu preklenúť "nepotrebné" pasáže. Nechcelo sa mi od nej odísť a vždy som sa tešila, až budem môcť pokračovať v čítaní.
Čítaj viac
Silvia Kovács
Silvia Kovács
4.1.2018
Príbeh, ktorý zaujme od prvej strany a nepustíte ju, kým nebude dočítaná ! Osobne sa mi páčila originálny námet, krátke kapitoly, prekvapenia, rýchly spád, prepracovanie postáv...môžem len a len odporúčať, také nenásilné a uveriteľné.
Čítaj viac
Anchela
2.1.2018
Jeden? muž
Kniha sa naozaj veľmi rýchlo číta , zaujme aj to prelínanie jenotl. kapitol, ktoré na mňa v iných knihách zvykne pôsobiť rušivo ,dej je veľmi zaujimavý od začiatku do konca aj s postupnými dejovými odhaleniami vrátane záveru knihy.
P.S. Pre mňa 5 hviezd.
Čítaj viac
Patricia
10.12.2017
Urcite odporucam!
Ked som ju zacala citat, nevedela som prestat. Len som obracala strany a za 36 hodin som nemala uz co citat. I ked si myslim ze kniha zaujme skor zenske pohlavie ako to muzske. Kazdopadne velmi odporucam!
Čítaj viac
DangerG
15.11.2017
Tá predo mnou...
Prepracovaný dej, hlavné postavy, opisy okolia, dialógy a samozrejme aj rozuzlenie deja. Určite odporúčam prečítať, síce neholdujem trilerom, ale táto kniha sa mi páčila. Kniha je prudko čitateľná - zhltnutá za dva dni.
Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Tá predo mnou - JP Delaney
Dvojčatá z ľadu - S. K. Tremayne
19,40 €
Ušetríte 8,40 €