Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Román Jane Austenovej nás privádza do Anglicka 18. storočia. Dvanásťročná Fanny Priceová opúšťa svoj chudobný domov a odchádza na panstvo bohatých príbuzných s názvom Mansfield Park. Tam vyrastá u sira Thomasa Bertrama s jeho dvoma dcérami a synom Edmundom. Pomaly dospieva a začína sa o ňu uchádzať Henry Crawford. Hoci ju srdce ťahá inam, sir Thomas, ktorého bohatstvo je založené na utrpení čiernych otrokov, jej radí, aby si Crawforda vzala. Poslúchne napokon jeho radu, alebo sa jej život začne uberať celkom iným smerom?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Sídlo Mansfield - Jane Austen
Stratená nevesta - Sabrina Jeffries
25,27 €
Ušetríte 0,58 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Mansfield Park
Rozmer
135×217 mm
ISBN
9788055631752
Naše katalógové číslo
295658
Počet strán
472
Hmotnosť
510 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

63 hodnotení

37
17
7
1
1

Jana
25.5.2018
Jane Austenová je skutočná majsterka slova. Navonok sa zdá, že sa nezaoberá ničím iným, len bežnými ľudskými starosťami, ale pozorný čitateľ si v jej románoch všimne postupnú premenu anglickej spoločnosti už počas jej života. Svet Pýchy a predsudku je mierne odlišný od sveta Sídla Mansfield, ale diametrálne odlišný od Lásky slečny Elliotovej a najmä Sanditonu. A je krásne sledovať aj vnútorný vývoj všetkých jej postáv. Ako sa z ustráchanej a utláčanej Fanny stane pevná a dôležitá žena.
Čítaj viac
Anna
31.1.2014
Názor čitateľa
Jane Austenová sa opäť ukázala ako najlepšia reprezentantka domáceho románu (genre: domastic novel). Hrdinov absolútne nezaujímajú svetové udalosti, žijú vo svojom mikrosvete, ktorý tvoria pravidelné návštevy susedov, prechádzky po parku, čítanie hodnotných kníh, partia whistu a spoločensky uhladená konverzácia. Preto niet divu, že udalosti ako domáci ples či 10míľvá cesta kočom na iné panstvo sa stávajú predmetom plánovania, rozmýšľania, rozjímania a detailného chystania. Obľubujem autorkin štýl, jej jemnú až nepatrnú (ale pritom výstižnú) iróniu a satiru a stoické city hlavnej hrdinky, ktorá sa dokonale dokáže ovládať. Hoci má kniha skoro 500 strán, plynie pomaly a pokojne, v hektickej dobe a povrchnosti pôsobí na dušu čitateľa oblažujúco.
Čítaj viac
Mari
23.3.2013
Názor čitateľa
Nie nadarmo bola a je Jane Austenová kráľovnou anglickej literatúry. Dokonale vykreslené charaktery, jednotlivým postavám vidíme rovno do hlavy a to všetko podopreté skvelým opisom života šľachty v 18. storočí. Hoci sa mi osobne páčili niektoré jej ďalšie knihy viac, dielo jednoznačne patrí medzi klenoty svetovej literatúry. Kniha je určená pre náročného čitateľa.
Čítaj viac
Lucia Findrová
Lucia Findrová
15.4.2012
Názor čitateľa
Odporúčam aj ja... Čítala som všetky vydané diela od Austen a musím povedať, že sa mi všetky páčili, niektoré možno viac... Ako Emma alebo Pýcha a predsudok. Ale odporúčam aj Sídlo Mansfield. Pre tých, ktorí majú radi Jane Austen i pre tých, čo majú radi tie dlhé vety na pol strany :). Aspoň to človeka donúti rozmýšľať o tom, čo číta :)
Čítaj viac
Petra M
Petra M
3.4.2012
Názor čitateľa
O tejto knihe sa hovori, ze patri k tym slabsim od Jane Austen... Samozrejme, s uzasnou Pychou a predsudkom sa neda porovnat, ale nahodou sa mi celkom zapacila, hoci koniec bol predvidatelny a dej plynul pomalicky rovnako ako zivot viktorianskych puritanov, haha. Je to klasika, rozhodne odporucam, ale nie tym, ktori nemaju radi vety dlhe na pol strany. ;-)
Čítaj viac

O autoroch

Jane Austen

Narodila sa v Steventone v Hampshire v Anglicku. Po tom, ako získala kvalitné vzdelanie (Oxford, Southhampton, Reading), bola uvedená do spoločnosti a začala žiť život, ktorý sa nezmenil až do jej smrti. Táto anglická spisovateľka je predovšetkým predstaviteľkou rodinného románu (domestic novel). Vo svojich dielach obyčajne zachytávala život vidieckych vyšších vrstiev. Hlavnými postavami jej diel sú zvyčajne inteligentné, morálne silné hrdinky, ktoré ostro kontrastujú s pochabosťou svojho konzervatívneho okolia. Počas svojho života postupne vydala romány: • Sense and Sensibility (Rozum a cit) - pôvodne sa dielo volalo Elinor and Marianna (Elinor a Marianna) • Pride and Prejudice( Pýcha a predsudok) - pôvodne vychádzalo v listovej forme s názvom First Impressions (Prvé dojmy) • Mansfield Park (Sídlo Mansfield) • Emma (Emma) • Northanger Abbey (Opátstvo Northanger) • Persuasion (Presviedčanie), tento názov zvolil Janin brat Henry po jej smrti, dielo sa pôvodne volalo The Elliots (Elliotovci) Okrem toho je autorkou aj krátkych alebo nedokončených prác: • Lady Susan (Lady Susan) • The Watsons (Watsonovci)- nedokončený román • Sanditon (Sanditon) - nedokončený román Mnohé z jej diel boli viackrát sfilmované.

Jane Austen

(16. 12. 1775 Steventon, Hampshire, Anlglicko – 18. 7. 1817 Winchester, Anglicko) bola anglická novelistka - zakladateľka moderného, tzv. „rodinného“ románu (domestic novel). Počas svojho života postupne vydala romány: • Sense and Sensibility (Rozum a cit) - pôvodne sa dielo volalo Elinor and Marianna (Elinor a Marianna) • Pride and Prejudice( Pýcha a predsudok) - pôvodne vychádzalo v listovej forme s názvom First Impressions (Prvé dojmy) • Mansfield Park (Sídlo Mansfield) • Emma (Emma) • Northanger Abbey (Opátstvo Northanger) • Persuasion (Presviedčanie), tento názov zvolil Janin brat Henry po jej smrti, dielo sa pôvodne volalo The Elliots (Elliotovci) Okrem toho je autorkou aj krátkych alebo nedokončených prác: • Lady Susan (Lady Susan) • The Watsons (Watsonovci)- nedokončený román • Sanditon (Sanditon) - nedokončený román Mnohé z jej diel boli viackrát sfilmované.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Sídlo Mansfield - Jane Austen
Stratená nevesta - Sabrina Jeffries
25,27 €
Ušetríte 0,58 €

„Najprv si knihu kúpiš, potom ju prečítaš. Koľko spisovateľov by zomrelo hladom, keby to bolo naopak.“

Karl Kraus